Brak ochoty na seks wczesnym objawem ciąży?

Ciąża to okres prawdziwej burzy hormonalnej, na którą organizm może reagować na wiele sposobów. Znane są dziwne objawy ciąży, wśród których ważne miejsce zajmują zmiany potrzeb seksualnych. Zdarza się, że sygnałem wskazującym, że będziesz mamą jest zwiększone libido na początku ciąży. W pierwszych dniach ciąży równie dobrze libido może być niskie.

Zwiększone libido na początku ciąży

Największa ochota na seks zazwyczaj  pojawia się w II trymestrze ciąży. W nielicznych przypadkach pożądanie rośnie już w pierwszych tygodniach ciąży. Gdy tak się dzieje, stanowi ważny sygnał zmian następujących w organizmie. Kobieta, która zazwyczaj odczuwała dyskomfort z powodu zbliżającej się miesiączki i borykała się z niskimi potrzebami seksualnymi, ku swojemu zaskoczeniu, może odkryć, że pragnie się kochać częściej. Może to być pierwszy ważny sygnał, że spodziewa się dziecka.

Lekarze wskazują jednak, że nie można mówić o normie. Każda kobieta może reagować inaczej. Jedna może zauważać u siebie zwiększone libido w ciąży, inna prawie zerowe. Ponadto ta sama kobieta jednego dnia może pragnąć się kochać co godzinę, by za chwilę stronić od seksu.

zwiększone libido na początku ciąży

Zmiany w zakresie libido spowodowane są prawdziwym koktajlem hormonalnym powstającym w ciąży – wynikającym ze zwiększonej ilości estrogenu, progesteronu i oksytocyny. Dodatkowo zwiększenie wrażliwości miejsc intymnych i często większa ilość śluzu zachęcają do zbliżeń i ułatwiają osiągnięcie orgazmów. Jest coś jeszcze – brak konieczności martwienia się o antykoncepcję i wyzwolenie się z „zadaniowego” podejścia do seksu, charakterystycznego dla par dłużej starających się o dziecko.

Kiedy początek ciąży nie sprzyja pożądaniu. Spadek libido we wczesnej ciąży

Bardzo często na początku ciąży pożądanie wcale nie podnosi się, ale wyraźnie spada. Ma to związek z występowaniem wielu przykrych objawów charakterystycznych dla początku ciąży takich, jak: senność, rozdrażnienie, mdłości.

Kobieta we wczesnej ciąży nierzadko odczuwa lęk przed seksem. Dopiero wraz z rozwojem dziecka i po potwierdzeniu przez lekarza, że w zdrowej ciąży nie ma powodu unikać seksu, ma ona szansę czerpać z bycia we dwoje prawdziwą satysfakcję.

Jak zwiększyć libido w ciąży?

  • porozmawiaj szczerze z lekarzem prowadzącym o seksie w ciąży, dowiedz się, czy w Twoim przypadku jest bezpieczny,
  • znajdź sposób na stres w ciąży, naucz się radzić z gonitwą myśli i zamartwianiem o przyszłość,
  • staraj się spędzać dużo czasu z partnerem,
  • skorzystaj z pomocy najbliższych, daj się porozpieszczać,
  • dbaj o to, by czuć się w ciąży pięknie,
  • rozmawiaj z partnerem o ciąży, o waszych lękach i pragnieniach, nie unikajcie trudnych tematów,
  • w pierwszym trymestrze ciąży planujecie chwile we dwoje na późne popołudnie – kiedy najmniej dokuczają mdłości oraz jest szansa na najmniejsze zmęczenie (po drzemce w ciągu dnia).
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mama Mama

    Witam mam pytanie, czy jest mozliwosć zajścia w ciążę przy dziurawej prezerwatywie i dotego w dni płodne, to jest dlamie bardzo ważne .