„Żółty świat Ryska” Michał Rusinek KONKURS

Pozycja ta każe zrewolucjonizować myślenie o książkach dla dzieci. Nie jest to bowiem klasyczna propozycja stworzona z kolorowych obrazków i wesołych wierszyków, ale ciekawie wydana i „ilustrowana dziecięcą ręką” bajeczka o przygodach żółtego Ryska.

Fenomenalne rysunki przygotowała Joanna Młynarczyk, a tekst napisał Michał Rusinek, znany przede wszystkim jako sekretarz zmarłej Wisławy Szymborskiej.

Czy to książka?

zolty swiatChciałoby się zapytać. Jednak odpowiedź nie jest taka prosta. Tekturowe karty, ciekawe rysunki, miejsca do kreatywnej ekspresji dla dziecka, dołączona żółta kredka… Całość zapinana jest na rzep.

Książeczka nie tylko bawi, ale również uczy.Pobudza wyobraźnię, pozwalając na to, co zazwyczaj jest zakazane: rysowanie po kartach książki. Dlatego nie jest to typowa bajka, ale bazgrajka. Czy książka? Zapewne coś pomiędzy książką a kolorowanką, dziełem skończonym a wymagającym uzupełnienia przez dziecko.

Co można zrobić?

Po pierwsze czytać. Po drugie oglądać.Po trzecie wziąć w rękę żółtą kredkę i dorysowywać nowe elementy, kolorować, czy „bazgrać” w sobie tylko charakterystyczny sposób.

Czy Bazgrajka spodoba się Waszym dzieciom? Tego nie wiemy, ale…

zolty 2

Sami sprawdźcie!

Mamy dla Was dwa egzemplarze przygód Ryska.  Powędrują one do dwóch osób, które do dnia 17 maja wyślą na konkurs@sosrodzice.pl (wraz z danymi kontaktowymi:adresem) pracę wykonaną przez dziecko. Temat: „Mój ulubiony kolor”. Technika dowolna. Prosimy o dodanie informacji w zgłoszeniu, kto jest autorem pracy oraz wieku dziecka.

Na konkurs można wysłać dowolną ilość prac. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z udzieleniem zgody na publikowanie pracy wykonanej przez dziecko na stronie sosrodzice.pl oraz jest jednoznaczne z poświadczeniem, że wysłana praca została wykonana przez dziecko i zgłaszający dysponuje pełnymi prawami do niej.

Wśród nadesłanych prac wybierzemy dwie najlepsze i autora każdej z nich nagrodzimy egzemplarzem „Żółtego świata Ryśka”.

Zapraszamy do zabawy!

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego oraz egzemplarzy konkursowych wydawnictwu Animagic.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. maria maria

    Zabieramy się za malowanie :)

  2. Agnieszka W. Agnieszka W.

    Fantastyczna książeczka,mój 3 latek uwielbia malować:)

  3. mama ja mama ja

    Bierzemy udział :)