Zmęczona jak mama – sposoby na poprawę wyglądu po nieprzespanej nocy

Nieprzespane noce zdarzają się każdemu, ale młodym rodzicom towarzyszą szczególnie często. Bywa, że po długich bezsennych godzinach musimy wyglądać perfekcyjnie. I choć na co dzień przechodzimy obojętnie wobec faktu, że nasz wygląd jest daleki od ideału (szczerze mówiąc zazwyczaj nie mamy na to głowy), to zdarza się, że nastają momenty, kiedy naprawdę chcemy wyglądać dobrze. I co wtedy? Jak w kilka chwil poprawić swój wygląd? Co zrobić, by zmniejszyć worki pod oczami i rozjaśnić nieestetyczne cienie? Czy jest dobry sposób na szarą, ziemistą cerę?

Stereotyp nieuczesanej, niezadbanej mamy nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tak jak są różne dzieci, tak są mamy o rozmaitych potrzebach, dlatego poniżej kilka ekspresowych metod, które pozwolą poprawić wygląd po nieprzespanej nocy, zwłaszcza cienie i worki oraz ziemistą, zmęczoną cerę.

zmęczona mama

Szybkie metody na cienie i worki pod oczami

  • okład z ciepłej, ale nie gorącej torebki po herbacie na oczach – wystarczy kilka minut,
  • okład z plasterków ogórka,
  • okład z chłodnego naparu z pietruszki,
  • układnie na powieki schłodzonej w zamrażalniku łyżki,
  • układanie żelowych płatków pod oczami,
  • spanie na wyżej położonej poduszce,
  • okłady z arniki.

Najszybciej i w zdecydowany sposób działa jasnozielony lub rozświetlający korektor, który pozwoli ukryć cienie pod oczami.

Niezawodne metody na szarą, ziemistą cerę

Dbanie 24 godziny na dobę o dobre samopoczucie maluszka może pozbawiać chęci i siły do myślenia o sobie. Skutkiem jest zmęczona, szara, pozbawiona życia skóra. Tu niestety nie ma prostych i szybkich recept. Niezbędna jest systematyczność. Potrzeba zwrócić uwagę na dietę i wprowadzić do niej cenne pod względem witamin i mikroelementów składniki:

Kolor i kondycję skóry poprawią również systematyczne przeprowadzane peelingi. Wystarczy kilka dodatkowych chwil w trakcie kąpieli  – chociaż raz w tygodniu.

Błyskawicznie zadziała masaż skóry twarzy i umycie jej chłodną wodą. Sporo można uzyskać, jeśli chodzi o efekt estetyczny, dzięki umyciu włosów i odświeżeniu fryzury.

A Wy, macie swoje sposoby na lepszy wygląd po nieprzespanej nocy?

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.