„Zielone bajki”

Zielone bajki to seria wydawnicza od BioBooks, która w ciekawy sposób przedstawia zagadnienia związane z ekologią i naukami o przyrodzie. Mieliśmy okazję zapoznać się z dwoma tytułami : „Bajka o drzewie” oraz „Bajka o Słońcu”. I powiemy Wam coś…Jesteśmy zauroczeni.Te bajki są jedyne w swoim rodzaju. Mają niepowtarzalną atmosferę. Niosą wartościowe informacje wraz z ciekawą treścią oraz miłą i trudną w uchwyceniu nutkę humoru. Jak udało się to osiągnąć? W tym tkwi problem: bardzo trudno to opisać. Gdybyśmy przeczytali sami taką rekomendację, jaką Wam przedstawiamy, pewnie byśmy przeszli obok niej obojętnie lub z powodu braku konkretów szybko o niej zapomnieli. Dlatego warto przekonać się samodzielnie.

Zarówno „Bajka o Słońcu” jak i „Bajka o drzewie” to propozycja dla dzieci od trzeciego roku życia. Napisana i zilustrowana na wysokim poziomie, w niebanalny sposób przez Elizę Piotrowską- autorkę kilkudziesięciu książek, laureatkę wielu nagród literackich.

Obie propozycje są w staranny sposób wydane, nie posiadają ilustracji z popularnych programów graficznych, ale w ciekawie zaplanowaną szatę graficzną, która przenika „odręcznie” pisane litery i całe zdania. Książeczki tłumaczą cykl wzrostu drzewa oraz zmiany, jakie następują każdego dnia i roku i które związane są z działalnością Słońca.

Po lekturze można się uśmiechnąć i taki sam uśmiech, a jednocześnie ciekawość zauważyć na twarzy malucha. Lektura z jednej strony odpowiada na wiele pytań ciekawych świata przedszkolaków, ale z drugiej otwiera drogę do nowych rozmów. Pełnych przyjemności zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

„Bajkę o drzewie” otrzymamy w cenie 20 złotych, a „Bajkę o Słońcu” w cenie 22 złotych.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. mama kasi mama kasi

    Ekologia od święta? To dla mnie mija się z celem. Jeśli nie jest coś szczerego, to po prostu nie wyjdzie. Żadne książki nie pomogą.

  2. atrament180 atrament180

    Czytać, czytać i jeszcze raz czytać! Mało ludzi wie, jakim dobrodziejstwem jest czytanie! 15-20 minut dziennie głośnego czytania dla dziecka zaprocentuje w przyszłości. A tym bardziej, jeśli będą to takie lektury jak te, zareklamowane powyżej – wzbudzające ciekawość poznawczą świata dziecka.