Zielona kawa w ciąży – bezpieczna czy lepiej jej nie pić?

Kawa w ciąży nie jest wskazana. Zwłaszcza w dużych ilościach. A czy można pić zieloną, niepaloną jej wersję? Czy zielona kawa w ciąży to dobry wybór? Przeczytaj!

Zielona kawa, czyli co?

Zielona kawa to klasyczna kawa, w wersji nieprzetworzonej, niepalonej. Jak sama nazwa wskazuje, jest zielona, w odróżnieniu od popularnej czarnej, palonej kawy. Uznawana jest za zdrowszą niż kawa palona. Niektóre źródła wskazują, że może nawet zwalczać nowotwory.

Obecnie zielona kawa jest łatwo dostępna, można ją nabyć w wielu sklepach ze zdrową żywnością, nie ma problemu z zamówieniem w internecie zarówno w wersji ziarnistej, jak i już zmielonej. Dużą popularnością cieszą się także kapsułki z zieloną kawą.

Skąd taki fenomen zielonej kawy?

Zielona kawa swoją popularność zawdzięcza szczególnie działaniu odchudzającemu.

Kawa zielona, podobnie jak zielona herbata, uważana jest za dobre remedium na nadmierne kilogramy. Ma zmniejszać głód, przyspieszać metabolizm i usprawniać spalanie tłuszczu. Wszystko ze względu na wysoką zawartość kwasu chlorogenowego w zielonej kawie, który wykazuje silne działanie antyoksydacyjne.  Udowodniono, że zielona kawa działa odmładzająco, pomaga w regeneracji tkanek, chroni przed chorobami serca, nadciśnieniem a nawet zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy. Wspomaga również działanie układu odpornościowego.

zielona kawa w ciąży

Poza tym zielona kawa dostarcza żelazo, magnez i wapń.

Wydawać by się mogło, że nic tylko pić na zdrowie w ciąży. Jednak czy na pewno?

Czy zielona kawa w ciąży jest bezpieczna?

Zielona kawa, podobnie jak czarna, stanowi ważne źródło kofeiny. I to właśnie ze względu na zawartość kofeiny nie powinna być pita w ciąży, zwłaszcza w ilości przekraczające 2 filiżanki na dzień.

W ciąży nie zależy spożywać więcej niż 200 mg kofeiny dziennie. Zanim zdecydujesz się wypić zieloną kawę, przeanalizuj opakowanie i oblicz zawartość kofeiny, którą dostarczysz do organizmu po przygotowaniu filiżanki kawy. Warto rozważyć tę opcję, bo zielona kawa ma mieć korzystny wpływ na samopoczucie w ciąży. Może również ograniczać ból i walczyć z popularnymi dolegliwościami.

Niezależnie od decyzji, przed wypiciem zielonej kawy, warto skonsultować się z lekarzem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.