Zdrowy chłopiec urodził się po 19 latach od zamrożenia embrionu

Kelly Burke, 45-letnia Amerykanka, została mamą dzięki decyzji innej pary, która w 1994 roku zdecydowała się na zamrożenie zarodków.

baby-adopted-embryo-19-years

19 lat temu para z Oregon miała trudność w doczekaniu się potomstwa. Po długiej walce o dziecko, zapadła decyzja: in vitro z zamrożeniem dodatkowych zarodków. Procedura zakończyła się powodzeniem już za pierwszym razem: urodziły się dwujajowe bliźnięta.

Od tego czasu zarodki pozostały zamrożone, aż do zeszłego roku, kiedy para zdecydowała się podarować je Burke. Podpisana została otwarta umowa adopcyjna. Lekarze rozmrozili embriony i na piąty dzień zdecydowali się na rozpoczęcie wymaganej procedury. Po dziewięciu miesiącach Kelly Burke urodziła zdrowego syna: Liam James

Burke była bardzo podekscytowana tym, że udało się jej uzyskać zarodki. Jak podkreśla, nie jest to proste, tym bardziej docenia decyzję pary z Oregon.  Ma nadzieję, że jej historia da pozytywną energię innym parom bezskutecznie marzącym o dziecku.

Gdy Liam James dorośnie, będzie mógł poznać swoje rodzeństwo, które dzisiaj jest już w wieku nastoletnim.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Myslaca Myslaca

    Naprawdę świetna decyzja! Dla wszystkich, którzy myślą o invitro

Polecane tematy