Jak zaoszczędzić na pieluszkach? 7 sposobów

Zakup pieluszek pochłania spore kwoty z budżetu rodziców w pierwszych miesiącach życia dziecka. Często z regularnymi wydatkami trzeba się liczyć przez dwa lata życia maluszka. Czy jest na to sposób?

Spróbuj innych marek

iStock_000024086772Large(1)Zakładając, że kupisz kilka opakowań tańszych marek, musisz się liczyć z dodatkowym wydatkiem, który nie musi się zwrócić. Maluszek zwyczajnie może nie zaakceptować nowych pieluszek.

Czy zatem warto? Można spróbować „zdobyć” darmowe próbki produktu, na przykład od zaprzyjaźnionej mamy lub bezpośrednio pisząc do producenta. Czasami pieluszki dołączane są do folderów reklamowych, gazetek promocyjnych, ulotek. Producent niekiedy ogłasza nabór dla testerek produktów. Dobrze sprawdzić, czy dziecko nie zaakceptuje tańszego zamiennika, nierzadko równie dobrej jakości.

Poluj na promocje

To jeden z najbardziej oczywistych sposobów, ale…też kryjący wiele pułapek. Niestety promocja, promocji nierówna, o czym można się przekonać, śledząc ten dział. Dlatego warto porównywać różne oferty i wybierać świadomie, omijając  zasadzki zastawiane na nas przez speców marketingu.

Nie spiesz się z większym rozmiarem

Często wybieramy większe produkty, kupując odzież, by starczyła na dłużej. To dobry sposób na oszczędności, jednak nie w przypadku pieluszek…Im większa paczka, tym mniej pieluszek, a cena jednostkowa wyższa. Dlatego zmieniajmy rozmiar pieluszek, jeśli naprawdę musimy.

Poza tym: poszczególne marki mają różne rozmiarówki, niedawno najpopularniejszy producent wprowadził na rynek rozmiary z „plusem”, czyli „3+”, „4+”, itd.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Pauli Pauli

  U nas sprawdziło się to, co napisaliście o zebraniu pieluch od rodziny :) Niezła kupa się zebrała ;) Kupa pieluch oczywiście :)

 2. Budująca Mama Budująca Mama

  U nas właśnie wielorazówki wygrały. Na noc mamy jednorazówki. I nie używamy wtedy takich na styk, tylko większe, żeby więcej się zmieściło…

  wielorazówki? Odpada koszt potrzebnych kremików. A do tego mocnikujemy się od 7 miesiąca i dużo łapiemy. Dzisiaj mała kończy 10 mc

 3. Iwona Iwona

  My na nocnik siadamy od 8 miesiąca, Mała ma rok i trzy miesiące i już bardzo dużo łapiemy, pielucha w dzień w sumie na wszelki wypadek. Ciekawe co będzie dalej ;)

 4. mama mama

  Myślę, że najlepiej używać wielo. U nas świetnie się sprawdza, piorę co drugi dzień, mam specjalny kosz na pieluchy, suszy się błyskawicznie. Ja polecam. ;) A ile czasu zaoszczędzam na szukanie promocji ;)

 5. MM MM

  Co do promocji to rzeczywiście są pułapki, aby nie dawać się złapać warto obliczyć cenę za pieluszkę = cena za opakowanie : ilość pieluszek w opakowaniu.
  A na noc my też używamy rozmiar większe i delikatniejsze jak na dzień dla komfortu małej pupy :)

 6. agnieszka agnieszka

  Ja używam sądy z biedronki są naprawdę super wcześniej używam pampers a ale nie widzę różnicy między jednymi a drugimi bardzo dobrze nic wytrzymują wiec jest wszystko ok

 7. Ania Ania

  No u nas okres pieluchowania sie zakończył córeczka porzuciła pieluszki w 19 miesiącu ale mogę powiedzieć ze najlepiej kupywać pieluszki z promocji zawsze kupywalismy na zapas :)