Co na Zajączka?

Książka

Opowiadanie o owieczce, zajączku czy choćby brzydkim kaczątku doskonale nada się na prezent od Zajączka. A może uda się zakupić taką, która jest związana ze Świętami Wielkanocnymi lub wiosną. Dziecko będzie mogło zajrzeć do książeczki, kiedy chce i zawsze miło wspominać od kogo ją dostało. Wskazane są również wszelkie książeczki o zwierzątkach, które uzmysłowią dziecku, jak wygląda ich życie, gdzie mieszkają, czym się żywią.

Zabawki do zabawy na świeżym powietrzu

Zwykle Święta Wielkanocne rozpoczynają sezon ” ogrodowy”, dzieci częściej bawią się na podwórku, w parku. Aby się nie nudziły, przydadzą się zabawki, które można ze sobą wszędzie zabrać i bawić na kilka sposobów, samemu lub z rodzicami. Akcesoria do piasku, skakanka, minigolf, latawiec, bańki mydlane to zabawki, które ucieszą niejednego aktywnego malucha. Wiosna i Wielkanoc to również okazja do nauki jazdy na rowerze, hulajnodze, jeździku – to propozycje ciekawych prezentów, które jednak wymagają większych nakładów finansowych.

Akcesoria do rysowania i lepienia

Kredki, mazaki, farby, kolorowanki ze zwierzątkami zapewne spodobają się przedszkolakom. Można użyć wyobraźni i pokolorować zajączka, pisanki a nawet cały koszyk ze smakołykami. Kolorowa ciastolina, plastelina, modelina sprawi równie dużo frajdy. Można z niej lepić różne kształty, zwłaszcza kolorowe jajeczka i odpowiednio udekorować.

Zabawki

Zajączek często przynosi dzieciom również standardowe zabawki, dobrane odpowiednio do wieku, płci i zainteresowań dziecka. Niemowlęta ucieszy grająca zabawka, grzechotka, gryzak – ważne, by była lekka i kolorowa. Starsze mogą chcieć puzzle, układanki, instrumenty muzyczne, zabawki do kąpieli.

Dla chłopca odpowiednie będą różnego rodzaju autka (z funkcją sterowania, resoraki, ciężarówki do piasku), narzędzia do majsterkowania, zestaw strażaka lub policjanta. Dziewczynki zachwycą lalki (typu barbie, bobasy) i dodatki do nich (ubranka, domek, wanienka, nocniczek, buteleczka) a także akcesoria do gotowania, toaletka z kosmetykami itp.

A jakie prezenty przynosi Zajączek w Waszych domach?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.