Zabawki interaktywne – jak je wybierać?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Dzieciństwo jest okresem życia, który nieodzownie związany jest z zabawą. Każdy rodzić, chcąc urozmaicić dziecku wolny czas, decyduje się na zakup zabawek. Jedną z grup akcesoriów dla dzieci są zabawki interaktywne, które charakteryzują się ciekawą budową, barwną konstrukcją oraz walorami edukacyjnymi. Jakie zabawki interaktywne wybierać, aby wspierać rozwój malucha na wielu płaszczyznach?

Czym są zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne są specjalistyczną grupą akcesoriów dla dzieci. Ich głównym zadaniem jest wspieranie naturalnego, fizjologicznego rozwoju malucha. Dzięki wyjątkowej konstrukcji, w której obecne są światełka, tekstury, dźwięki oraz melodie, a także różne kolory możliwe jest stymulowanie wszystkich najważniejszych zmysłów dziecka, takich jak wzroku, słuchu, a także dotyku.

Zabawki interaktywne wysokiej jakości, na przykład dostępne w sklepie Marko Baby, wspierają naukę pierwszych słów, ułatwiają poznawanie zwierząt i wydawanych przez nich odgłosów, a także wpływają na rozpoznawanie kolorów, liczb oraz literek. Dzieci w różnym wieku są w stanie korzystać z zabawek interaktywnych przez długi czas, ze względu na wydawane przez nie dźwięki, piosenki czy wierszyki.

Jak wybierać zabawki interaktywne?

Wybór odpowiedniej zabawki interaktywnej dla dziecka jedynie w teorii jest prostym zadaniem. Sklepowe półki uginają się od różnych propozycji producentów, którzy nieustannie prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych akcesoriów dla maluchów. Aby zaproponować dziecku najlepszą, edukacyjną oraz interaktywną zabawkę warto zwrócić uwagę na jej najważniejsze cechy, do których należą:

  • jakość zabawki,
  • sposób jej wykonania,
  • funkcja edukacyjna,
  • dopasowanie do wieku.

Zwrócenie uwagi na najważniejsze cechy zabawki pozwoli zapewnić maluchom bezpieczną, beztroską zabawę. Dodatkowo, spędzanie wolnych chwil z ulubioną zabawką interaktywną przez dziecko będzie połączone z edukacyjnym wpływem na jego rozwój.

Jakość i sposób wykonania zabawki interaktywnej – co warto wiedzieć?

Zabawka interaktywna powinna charakteryzować się wysoką jakością i sposobem wykonania. Podczas jej zakupu warto zwrócić uwagę na surowce, z których powstały poszczególne elementy gadżetu.

Zazwyczaj, interaktywne zabawki wykonywane są z surowców sztucznych, dlatego przed jej zakupem należy upewnić się o wykorzystaniu przez producenta plastiku, która nie wpływa negatywnie na skórę czy błony śluzowe dziecka, jak na przykład polecany przez ekspertów Mały Odkrywca Królik Thomas.

Podczas wyboru konkretnej zabawki warto również zwrócić uwagę na sposób wykonania jej poszczególnych elementów. Sposób łączenia i jakość konstrukcji powinna zapewniać bezpieczeństwo maluchom w przypadku, na przykład przypadkowego rzucenia zabawką.

Funkcja edukacyjna zabawki interaktywnej – na co zwrócić uwagę?

Zabawki interaktywne zajmują dzieci na długi czas, ze względu na bogactwo światełek, kolorów oraz emitowanych dźwięków i melodii. Aby zakupiony gadżet miał pozytywny wpływ na rozwój dziecka, podczas zakupu warto zwrócić uwagę na walory edukacyjne zabawki.

Zabawka interaktywna powinna wpływać na:

  • rozwój motoryczny malucha,
  • koordynację ruchu oko-ręka,
  • naukę kolorów, liczb oraz liter,
  • rozwój intelektualny dziecka,
  • naukę pierwszych słów i komunikacji.

Funkcja edukacyjna zabawek interaktywnych jest bardzo ważna. Ciekawą propozycją jest Alilo Króliczek Honey Bunny, który oprócz edukacyjnego wpływu na rozwój malucha stymuluje jego wszystkie zmysły, przyczyniając się do znacznej poprawy ogólnego rozwoju dziecka.

Dopasowanie zabawki interaktywnej do wieku – czy jest ważne?

Aby zabawka interaktywna odpowiednio spełniała swoją funkcję, podczas wyboru konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Warto uznać za pewnik, że inne akcesoria są w stanie zainteresować niemowlaka, a zupełnie innych wrażeń potrzebuje dwulatek czy trzylatek. Wiek, od którego polecane jest użytkowanie zabawki zawsze oznaczony jest na opakowaniu, co warto sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

Stopnień rozwoju niemowlaka sprawia, że nie jest on w stanie skupić swojej uwagi na jednej zabawce przez długi czas. Dodatkowo, ruchy jego ciała są jeszcze nie do końca kontrolowane, a odkrywanie otaczającego świata odbywa się przez zmysły. Doskonałym wyborem dla niemowlaka będą niewielkie, stymulujące zmysły zabawki, jak na przykład Inteligentny Telefon czy uwielbiany przez maluchy pilot do TV.

Uwagę nieco starszych dzieci z pewnością zwrócą kolorowe, śpiewające czy grające zabawki. Warto wybierać te, które za pomocą melodii są w stanie wpływać na rozwój edukacyjny, na przykład naukę pierwszych słów, dzięki zabawce Inteligentny Robot.

Zabawka interaktywna jest doskonałym umilaczem czasu dla dzieci w różnym wieku. Odpowiednio przemyślany zakup z pewnością pozwoli zapewnić dziecku nie tylko świetną zabawę, ale dodatkowo wpłynie na jego rozwój intelektualny.

Zabawki interaktywne dostępne są w sklepie: https://www.marko-baby.pl

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.