Zabawki do wózka – najlepsze propozycje na rynku

Kupno odpowiednich zabawek to jedno z najtrudniejszych zadań dla młodych rodziców. Często gdy wchodzimy do sklepu z  produktami dla dzieci, wpadamy w panikę, ich ilość jest ogromna, pełno kolorów, dodatkowych funkcji itp.

Gdy mamy do czynienia ze starszym dzieckiem, problemu nie ma – to maluch wybiera, ale z niemowlakiem może być trudniej…

Poza tym zabawka powinna służyć nie tylko do zabawy, ale także i spełniać funkcje edukacyjne. Zawsze przed kupnem lepiej sprawdzić, czy oby zabawka nie będzie zbyt uciążliwa dla domowników, zbyt głośny dźwięk lub rażące światełka mogą zniechęcać nie tylko malucha, ale i dorosłych.

Zabawki pełnią swoje określone funkcję, mają swoje przeznaczenie, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę podczas zakupu. W tym artykule znajdziecie propozycje zabawek typowych do wózka, ale niektóre z nich można przypiąć też do fotelika samochodowego, łóżeczka lub po prostu wykorzystać do codziennej zabawy.

Jeśli zabawka ma służyć głównie do zabawy w wózku, powinna być tak wykonana by możliwe było jej przymocowanie. Nie warto ryzykować zgubienia lub zabrudzenia piachem lub błotem – zwłaszcza w kontekście najmłodszych dzieci.

Łuk z zabawkami

Łuk z zabawkami jest montowany w wózku w zasięgu wzroku dziecka. Maluch ma możliwość dotykania, ciągnięcia a nawet gryzienia zabawki. Im więcej kolorowych i interaktywnych elementów, tym dziecko dłużej zajmie się zabawą. Zadbajmy, by łuk zawierał różne elementy różniące się strukturę materiałów, tak, by dziecko miało możliwość rozwoju zmysłów, uczyło się chwytania i precyzji ruchów.

Taka zabawka powinna się dopasowywać do określonych gabarytów wózka i łatwo montować.

Łuk Tiny Love Mała Księżniczka posiada gwiazdkę z obrotową grzechotką, szeleszczącego motylka, wiatraczek, pszczółkę, lusterko, gryzak w formie dzwoneczka.

zabawki do wózka

zabawki do wózka – łuk z zabawkami

Zabawki do wózka: Łańcuch do wózka

Typowe łańcuchy są zaopatrzone w dwie zawieszki po obu stronach, by przymocować je do wózka. Potrafią zainteresować nawet najmniejsze dzieci. Łatwo się montują i występują w różnych kształtach, fakturach i kolorach. Mają na celu pobudzenie wyobraźni i ciekawości u dziecka. Zachęcają do podnoszenia rączek, co może być początkiem do nauki siadania. Łańcuchy są dostępne w wersji plastikowej

np. Baby Ono, Ptaszki – z żółtymi, obrotowymi ptaszkami w funkcją grzechotki

zabawki do wózka

lub z miękkiego, pluszowego materiału
np. Smok Walter zaopatrzony dodatkowo w lusterko i szeleszczące elementy
zabawki do wózka
Zabawki z zawieszką, klamrą, na rzepy

Tego typu zabawki można przywiesić praktycznie wszędzie, zajmują niewiele miejsca, a przy tym ich różnorodność sprawia, że każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Dobrze jeśli taka zabawka zawiera wiele elementów interaktywnych jak: lusterko, szeleszczące elementy, grzechotkę, gryzak, pozytywkę, im więcej dodatków tym szansa, że dziecko zabawi się na dłużej.

np. Jabłko Tiny Love, zabawka przypomina jabłko, można ją otworzyć a w środku znaleźć wibrującego robaczka, dodatkowo umieszczono w niej gryzak, grzechotkę, lusterko.
zabawki do wózka
Śpiewający miś VTECH

Miś zawiera tasiemkę na rzepy, którą można przymocować do wózka. Na brzuszku misia znajdziemy kolorowe przyciski, które pomogą w nauce cyfr, liter a także w okazywaniu emocji.

mis

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. ala ala

    u nas sprawdziły się zwykłe misie na sznurku ;)