Wyspa skarbów. Gra planszowa

Co robić w wakacje? Oczywiście grać w gry planszowe. To nie tylko świetna rozrywka, ale także sposób na naukę przez zabawę. Idealna metoda na zabicie nudy, relaks, rodzinną integrację. Jedną z lepszych propozycji dla dzieci powyżej 8 lat jest gra Wyspa skarbów od Alexander. Mogą w nią grać także młodsze dzieci z pomocą dorosłych.

Wyspa skarbów. Gra planszowa

Na czym polega zabawa?

Wyspa skarbów to typowa gra planszowa dla 2-4 osób. Są oczywiście kostki, pionki, jednak w wersji rozbudowanej. Oprócz głównej planszy, mamy dwie dodatkowe, na których układamy zebrane podczas rozgrywki przedmioty. Zyskujemy je, trafiając na odpowiednie pole i wyciągając magiczne przedmioty przy pomocy specjalnych szczypców z pudełka, reagującego dźwiękiem na każdy nasz zły ruch. Trzeba
wykazać się sprytem, cierpliwością i opanowaniem, by bezgłośnie wydobyć dany przedmiot. Jeśli usłyszysz dźwięk, nic z tego. Tym razem nie zdobywasz niezbędnego przedmiotu. Musisz spróbować jeszcze raz.

Grę wygrywa osoba, która przeszła całą planszę, zdobywając wszystkie rekwizyty, w tym skarb piratów.

Zalety

Gra, mimo rozbudowanej formy, jest prosta. Bardzo szybko poznaje się jej zasady. Po drugie jest bardzo bogata w formie, jest wiele rekwizytów. Dodatkowo gracz sięga po karty, które w każdym momencie mogą odmienić oblicze rozgrywki. Dzięki temu zabawa jest nieprzewidywalna właściwie do samego końca. Wszystko może się w jednej chwili odmienić.

W ten sposób można grać przez wiele godzin. Zabawa wciąga, a zwroty akcji sprawiają, że do końca nie
wiadomo, kto wygra. Oprócz typowych kostek z numerami, są kostki kolorowe, które uatrakcyjniają rozgrywkę.

Minusy

Przeszkadzać może duża losowość, fakt, że w jednej chwili można stracić wszystkie zgromadzone z trudem rekwizyty. To może być nie do zaakceptowania, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Karty wydarzeń z motywami fabularnymi – dostosowane dla starszych dzieci, te około 6 roku życia będą potrzebowały do pomocy dorosłego.

Pudełko również mogłoby być trwalsze.

Ogólnie polecamy. Wyspa skarbów to ciekawa, klasyczna, choć rozbudowa gra planszowa dla całej rodziny!

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

Nie weryfikujemy opinii dodawanych w komentarzach. Nie wiemy od kogo pochodzą, czy zamieszczają je osoby, które kupiły dany produkt, czy też nie.