Wyprawka dla noworodka lista mam po przejściach

Przyszłe mamy chcą być dobrze przygotowane do narodzin swojego potomka. Pragną mieć wszystko, czego potrzebują, by w tych trudnych chwilach tuż po narodzinach nie musieć zaprzątać sobie głowy zakupami i poszukiwaniem odpowiedniego ubranka. Niestety nabycie wszystkich produktów nie jest proste, ponieważ poszczególne listy udostępniane kobietom różnią się między sobą, pojawia się też sporo wątpliwości i kontrowersji.

Poniżej zebraliśmy najważniejsze wskazówki, jak przygotować się do porodu, czyli wyprawka dla noworodka lista najpotrzebniejszych rzeczy. Przeczytaj, co koniecznie warto kupić, zanim narodzi się dziecko.

Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka lista mam

Noworodki szybko rosną, ani się obejrzysz a pierwsze ubranka będą za małe. Często należy je wymienić już po tygodniu-dwóch od porodu. Z tego powodu nie warto kupować zbyt wielu ubrań, bo najprawdopodobniej i tak większości maluszek nie zdąży założyć.

Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość ubranek i wygodę ich zakładania. Materiały, z jakich wykonane są ciuszki, powinny być miękkie i delikatne, szwy dobrze wykończone, elementy odpowiednio połączone, a guziki lub zatrzaski wygodnie rozmieszczone.

Czego będziesz potrzebować?

[   ]  – 6-8 par bodów w najmniejszym rozmiarze

[   ] –  6-8 par pajaców

[   ] – 1-3 sweterki

[   ] – 4-8 bluzeczek/koszulek/kaftaników

[   ] – 3-5 par skarpetek

[   ] – 4-6 par półśpiochów

[   ] – 2 -3 sztuki czapeczek (dobranych do pogody)

[   ] – 2 pary kocyków/ rożek lub śpiworek

[   ] – ewentualnie rękawiczki niedrapki

[   ] – na zimniejsze dni – kurteczka, kombinezon

[   ] – pieluchy tetrowe – około 10 sztuk (do wycierania buzi dziecka, odbijania, przytulania, itd),

[   ] – pieluchy flanelowe – około 2 sztuki

[   ] – ręczniki z kapturkiem – 2 sztuki

[   ] – delikatny płyn do kąpieli od pierwszych dni życia

[    ] – sól fizjologiczne, sterylne gaziki

Warto zainwestować w zakup powyższych zestawów ubranek w rozmiarze 56 i 62.

Na etapie przygotowywania się na poród nie ma sensu wybierać wszelkich akcesoriów do karmienia mieszanką (butelki, smoczki, sterylizatory), chyba, że już na tym etapie wiemy, że nie będziemy karmić piersią (np. z przyczyn zdrowotnych). Przyjdzie jeszcze czas, by kupić laktator, ewentualnie nakładek na sutki, itd.

Wyprawka dla noworodka lista doświadczonych mam

Mamy, którym przyszło już rodzić dziecko, wskazują, że dużo ważniejsze od ubranek, pieluszek i proszku do prania dziecięcych ubranek okazały się inne rzeczy, o których nie miały pojęcia.

Przede wszystkim na finale ciąży i tuż po narodzinach dziecka sprawdza się spokój i przekonanie, że dam sobie radę urodzić dziecko. Mamy bogate w wiedzę i dobre nastawienie radziły sobie bowiem lepiej. Cenne okazała się również umiejętność redukcji stresu.

Choć większość mówi, że nie da się przewidzieć wszystkiego, to i tak niezmiernie istotne okazało się oczytanie w temacie pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, zgromadzenie adresów przydatnych stron internetowych, numerów telefonów, jak również stały kontakt z doświadczonymi, wcześniej rodzącymi mamami. .

Optymistyczne nastawienie dodawało sił i pozwalało zmierzyć się z trudnościami, napotykanymi każdego dnia. Poza tym mamy po porodzie przekonują, że dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobre książki o pielęgnacji dziecka najlepiej w formie leksykonu, które pozwolą w kilka chwil rozwijać ewentualne wątpliwości.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

  1. kasiamula

    Kompletowanie wyprawki dla nowrodka faktycznie może być bardzo kłopotliwe. Pamiętam, że im więcej czytałam na ten temat, tym większy miałam mętlik w głowie, bo nie wiedziałam co kupić.