Wyprawka dla noworodka – co kupić? Podpowiadamy!

Inf. prasowa komentarzy: 0

Pojawienie się nowego członka rodziny to z całą pewnością jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Małe dziecko w domu to duże zmiany, na które rodzice powinni przygotować się już wcześniej. Warto wiedzieć jaką wyprawkę dla noworodka przygotować. O czym pamiętać i co kupić, by oszczędzić sobie później dodatkowych zmartwień i stresu. Jeśli zastanawiasz się jak skompletować wyprawkę dla noworodka to świetnie trafiłeś/aś – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym artykule!

Wyprawka dla noworodka – lista

Dziecku musimy przygotować przestrzeń – kącik noworodka, miejsce na dodatkowe gadżety, łóżeczko, w którym dziecko będzie sypiać. Pamiętajmy, by urządzić wszystko w sposób jak najbardziej funkcjonalny. Lista niezbędnych przedmiotów na początek znacznie upraszcza cały proces kompletowania wyprawki dla noworodka. Najważniejsze akcesoria wyprawki dla noworodka, o których trzeba pomyśleć jeszcze przed przybyciem dziecka do domu, to między innymi:

  • Łóżeczko i przewijak, czyli miejsce do spania i przewijania dziecka
  • Pieluszki, pampersy i otulacze oraz kocyki dziecięce
  • Produkty do pielęgnacji i higieny takie jak wanienka, chusteczki nawilżane, czy mydełko
  • Produkty z apteki, czyli np. gaziki jałowe, termometr, krem pod pieluszkę
  • Pierwsze zabawki dostosowane do wieku (np. bezpieczna szmatka-przytulanka)
  • Akcesoria przydatne poza domem takie jak parasolka do wózka, czy zawieszka do smoczka
  • Bielizna oraz ubranka dla dziecka do domu, oraz ubranka dostosowane do pory roku, w które ubierzemy dziecko na spacer
  • Akcesoria do karmienia, takie jak butelka, laktator

Szczegółowy opis wszystkich produktów z powyższej listy wyprawki dla noworodka znajdą Państwo na stronie dobreliski.pl, gdzie wszystkie potrzebne akcesoria są podlinkowane bezpośrednio do kategorii. Oznacza to możliwość dokonania zakupów zgodnie z listą i własnymi preferencjami.

Jak przygotować się na pojawienie noworodka?

Trudno przewidzieć wszystko w opiece nad dzieckiem, ale odpowiednie przygotowanie akcesoriów i przestrzeni dla noworodka zapewni rodzicom znaczne wsparcie na początku tej odpowiedzialnej i trudnej drogi. W natłoku obowiązków po pojawieniu się noworodka w domu warto mieć pod ręką przygotowane już wcześniej akcesoria i gadżety. Pokój dla dziecka, a nawet całe mieszkanie powinno być przygotowane na przybycie nowego człowieka. Przestrzeń ta powinna być oczywiście wysprzątana i przejrzana pod kątem niebezpiecznych przedmiotów, np. małych elementów i drobiazgów, które dziecko może połknąć. Początku bywają trudne, a sprawy nie ułatwia przemęczenie, czasem po ciężkim porodzie. Nie bójmy się prosić o pomoc najbliższą rodzinę i osoby z otoczenia. Pamiętajmy, że każdy kryzys można przetrwać i przede wszystkim nie zakładajmy, że wszystko pójdzie dokładnie po naszej myśli. Mamy nadzieję, że odpowiednio przygotowana wyprawka dla noworodka pozwoli, chociaż w jakimś stopniu ułatwić początki rodzicielstwa, którego nieodłącznym, a może i najważniejszym aspektem są: opieka, zaspokajanie podstawowych potrzeb dziecka i zapewnienie mu bezpieczeństwa.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.