Wyjazd na urlop z maluchem? Sprawdź jak się przygotować!

Inf. prasowa komentarzy: 0

Wydaje Ci się, że urlop z maluchem to ciężka praca? Nie zawsze tak jest! Czasami wystarczy jedynie odpowiednio się przygotować, aby uniknąć wielu problemów oraz niedogodności. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, to sprawdź poniższe wskazówki. Być może będą one sporym wsparciem, szczególnie jeśli szykujesz się do pierwszego wyjazdu z pociechą. Nie ma znaczenia, czy planujesz kilkudniową wycieczkę niedaleko od miejsca zamieszkania, czy dwutygodniowe wczasy za granicą. Dobra organizacja to podstawa!

1. Wybór odpowiedniego miejsca

W tym przypadku duże znaczenie ma wiek dziecka. Wiadomym jest, że kilkumiesięczny smyk nie posiada sprecyzowanych oczekiwań, a więc można zabrać go niemal wszędzie. Zupełnie inaczej jest w przypadku kilkuletnich pociech, które wiedzą, w jaki sposób zamanifestować swoje niezadowolenie. Nie należy nastawiać się na standardowe atrakcje, jeśli nie mamy osoby, która chwilowo zaopiekuje się szkrabami. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kilkugodzinna wizyta w muzeum, czy tez galerii sztuki z pewnością nie wzbudzi zainteresowania. Marudzące lub płaczące dzieci to utrapienie nie tylko rodziców, ale również pozostałych zwiedzających, którzy pragną się skoncentrować na eksponatach. Należy więc wybrać lokację, która spełni oczekiwania całej rodziny. Góry, morze, jeziora – jest w czym wybierać!

2. Przygotowanie pojazdu

Jeśli wybieramy się na wakacje własnym samochodem, to musimy pamiętać o kompleksowym sprawdzeniu pojazdu. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, ponieważ może okazać się, że auto posiada liczne usterki, które należy wyeliminować przed wyruszeniem w drogę. Najrozsądniej jest udać się na przegląd techniczny w zaufanym serwisie. Musimy mieć pewność, że stan auta nie zostanie sprawdzony zbyt pobieżnie. Jeśli zepsuje się ono kilkaset kilometrów od domu, to koszt lawety może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Szukanie mechanika w obcym mieście również nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, ponieważ w wielu miejscach obowiązują długie kolejki. Stan samochodu bezpośrednio odpowiada za bezpieczeństwo podróżujących, a więc do tematu należy podejść z należytą powagą.

3. Sprawdzenie fotelika dla dziecka

Najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka ochroni malucha przed wieloma negatywnymi konsekwencjami zdarzeń drogowych. W niektórych przypadkach może on nawet uratować życie. Stłuczka, która jest niemal nieodczuwalna dla osób dorosłych może okazać się dla malucha śmiertelna. Wystarczy, że wypnie się on z szelek zabezpieczających i z dużą siłą uderzy o szybę. Właśnie dlatego dowiedz się, jaki fotelik samochodowy wybrać. Zwróć uwagę nawet na najmniejsze detale. Wiele osób uważa, że warto jest wydać nawet kilka tysięcy złotych. Być może ranking fotelików samochodowych ułatwi Ci znalezienie odpowiedniego modelu. Postaw na renomowaną markę, która polecana jest przez usatysfakcjonowanych rodziców. Oszczędzanie na jakość oraz standardzie bezpieczeństwa może być zgubne w skutkach. Nie zapominaj o tym, że fotelik dziecięcy z drugiej ręki to bardzo zły pomysł. Nie można zweryfikować jego rzeczywistego stanu technicznego, a do usterki może dojść akurat w momencie kolizji lub wypadku drogowego. Lepiej nie ryzykować!

4. Pakowanie walizek

Dziecko powinno posiadać osobną walizkę, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Ważne jest to, aby zabrać ze sobą ubranka, buty oraz akcesoria na każdą okazję. Mogłoby się wydawać, że nie ma konieczności zabierania ze sobą zbyt dużej ilości odzieży, jednak weź pod uwagę, że kilkuletni smyk często przebiera się kilka razy dziennie. Oczywiście możemy wyprać coś w hotelowej łazience, jednak zwykle nie posiadamy do dyspozycji pralki. Warto również wziąć pod uwagę czas schnięcia, który trwa minimum kilka godzin. Dobrze przygotować się na każdą okoliczność. Oprócz tego należy spakować wszelkie artykuły higieniczne. Plusem jest fakt, że bez większych trudności możemy dokupić je na miejsce. Wyjątek stanowią specjalistyczne produkty (np. emulsje do kąpieli dla skóry alergicznej), które nie są dostępne w każdej aptece. Nie zapomnijmy o ulubionych zabawkach, które z punktu widzenia malucha są niezbędne. Wielu rodziców w czasie długiej podróży pozwala korzystać latorośli z tabletu lub smartfona. Jest to kwestia osobistych przekonań.

5. Skompletowanie apteczki

Apteczka to bardzo ważny element nie tylko w przypadku dzieci, ale również dorosłych. Musimy upewnić się, że zabraliśmy ze sobą wszystko, czego potrzebujemy. W dobie e-recepty bez większych trudności zdobędziemy leki w przypadku niespodziewanej choroby. Wystarczy, że wykupimy je w pobliskiej aptece. Nie musimy więc zabierać ze sobą antybiotyków i innych medykamentów na receptę (wyjątek stanowią osoby chore przewlekle), jednak w naszym bagażu nie powinno zabraknąć „klasyków”. Mowa tutaj o m.in. środkach na chorobę lokomocyjną, lekach przeciwbiegunkowych i przeciwwymiotnych, tabletkach na gardło, plastrach, opatrunkach, preparatach na poparzenia słoneczne, maściach na odparzenia oraz odciski. Warto również mieć ze sobą mleczko do opalania z wysokim filtrem UV oraz spray przeciw owadom.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.