Wygodny i bezpieczny materac dla Twojego dziecka – jaki wybrać?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Zdrowy i komfortowy sen jest szczególnie ważny w przypadku dzieci i młodzieży. To czas, w którym organizm rośnie i regeneruje się najintensywniej, a także gromadzi energię na nadchodzący dzień. Jaki materac wybrać, aby zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo snu swojego dziecka?

Jeśli dziecko śpi na nieergonomicznym, niewygodnym materacu, rano może skarżyć się na zmęczenie i złe samopoczucie, być drażliwe, a jego układ kostno-stawowy staje się podatny na rozwój wad postawy. Dlatego rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym ono wypoczywa. Jaki materac będzie idealny dla dziecka? Sprawdź ofertę Senpo – Materace do spania.

Wielkość materaca

Materac dla dziecka powinien być kompatybilny z jego łóżkiem, dlatego w pierwszej kolejności kieruj się jego szerokością i długością. Jeśli natomiast dopiero kupujesz łóżko, masz nieco większe pole manewru. Standardowy rozmiar materaca dla dziecka to 160×70 cm lub 160×80 cm. W przypadku młodzieży najczęściej spotyka się materace 180×80 cm. Jeśli natomiast Twoje dziecko od początku będzie spać na łóżku, które posłuży mu w późniejszych etapach życia, wybiera materac 200×70 cm lub 200×80 cm.

Twardość materaca

Pomimo swojej delikatności dziecko nie powinno korzystać z bardzo miękkich materacy. Jego kręgosłup jest bowiem podatny na odkształcenia – w dłuższej perspektywie czasu rozwinąć się może skolioza, boczne skrzywienie kręgosłupa czy asymetria miednicy. Najlepszym wyborem będzie materac o średniej twardości, który zapewni optymalne podparcie ciała. W przypadku małych dzieci nie ma konieczności wyboru materacy ze strefami twardości, jednak u młodzieży sprawdzą się one bardzo dobrze.

Rodzaj materaca

Dla najmłodszych dzieci rekomenduje się materace piankowe. Są bardzo wygodne, gwarantują dobrą cyrkulację powietrza i są łatwe w utrzymaniu czystości. Nie stanowią siedliska grzybów, roztoczy i pleśni. Dla starszych dzieci i młodzieży warto wybrać materace sprężynowe kieszeniowe wyposażone w strefy twardości, które równomiernie podpierają ciało na całej jego powierzchni. Bez obaw – współcześnie tworzone materace sprężynowe najwyższej jakości nie wiążą się z ryzykiem nieprzyjemnego skrzypienia sprężyn czy ich przebijania się przez materiał.

Pozostałe parametry

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując materac dla dziecka? Pamiętaj, aby był wykonany z naturalnych lub bezpiecznych dla ciała tworzyw (np. wiskozy, weluru, lnu, bawełny itd.). Chodzi głównie o pokrowce, choć coraz więcej producentów stawia na najwyższą jakość wypełnień materacy. Dzięki temu produkt nie będzie chłonął wilgoci, lecz ją odparowywał i z całą pewnością nie stworzy warunków do rozwoju patogenów. Zdejmowany pokrowiec jest ogromną zaletą produktu. Będziesz mógł w dowolnym momencie zdjąć go i wyprać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Możesz też wybrać materace o dwóch różnych stopniach twardości po obu stronach. Początkowo dziecko może spać na stronie o średnim stopniu twardości, zaś po pewnym czasie wystarczy odwrócić materac na drugą stronę, aby dziecko spało na jego twardej powierzchni. Na koniec sprawdź, czy wybrany produkt ma gwarancję.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*