Jak powinna wyglądać współpraca rodzica dziecka niepełnosprawnego z nianią?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Szukasz wykwalifikowanej opiekunki, która pomoże Ci w opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem? Oto klika wskazówek, które pozwolą Ci ułożyć dobrze współpracę z opiekunką. Ty będziesz spokojna, że Twoje dziecko ma zapewnioną najlepszą opieką, a niania zyska pewność i gotowe scenariusze postępowania w trudnych sytuacjach.

Zweryfikuj doświadczenie kandydatki

Zastanów się jakich cech i umiejętności oczekujesz do opiekunki. Czy ma być to osoba z wykształceniem kierunkowym – oligofrenoterapeuta bądź pedagog, który ukończył odpowiednie kursy. Czy osoba powinna być przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej? Czy powinna mieć odpowiednie kwalifikacje w zakresie fizykoterapii czy terapii manualnej. A może przede wszystkim powinna być ciepła, serdeczne i otwarta na potrzeby Twojego dziecka – bo zajęcia stymulujące i fizjoterapię przeprowadzą specjaliści.

Przedstaw swoje oczekiwania

Szczerze porozmawiaj z nianią jakie są Twoje oczekiwania wobec jej pracy. Przedstaw zakres obowiązków. Przedstaw jaki jest stan zdrowia Twojego dziecka – na ile jest samodzielne, na ile wymaga wsparcia w codziennych czynnościach. Nie zatajaj żadnych informacji – szczerość to podstawa. Musisz jasno określić zakres obowiązków niani. Czy będzie odpowiedzialna wyłącznie za zajęcie wolnego czasu dziecku kreatywnymi zabawami, czy będzie wykonywała także drobne medyczne czynności i podawała leki Twojemu dziecku. Określ liczbę godzin i dni w tygodniu, w które oczekujesz, że niania będzie do Twojej dyspozycji.

Opracujcie scenariusze działania

Omów z przyszła opiekunką Twojego dziecka schemat dnia. Opracujcie także scenariusze awaryjne – tak, by niania wiedziała w jakich sytuacjach ma dzwonić do Ciebie, a które sytuacje będą wymagać natychmiastowego wezwania pomocy medycznej. Opracowanie schematów powstępowania, pozwoli Wam uniknąć trudnych sytuacji i zmniejszy stres związany z powierzeniem opieki nad dzieckiem innej osobie.

Gdzie szukać sprawdzonej opiekunki?

Dzieci wymagają troski, opieki i cierpliwość – dzieci niepełnosprawne podwójnej dawki, a także specjalistycznej opieki. Zastanawiasz się gdzie znaleźć zaufaną, wykwalifikowaną i doświadczoną nianię dla Twojej pociechy. Skorzystaj z oferty portalu niania.pl – znajdziesz tam profile opiekunek z odpowiednim stażem zawodowym i wykształceniem.

Korzystając z portalu niania.pl – oszczędzasz czas, pieniądze. To efektywny sposób na znalezienie właściwej opieki dla Twojego dziecka.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.