Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu edukacyjnego „Oddech Motyla”

20 września 2019 roku startuje II edycja programu edukacyjnego „Oddech Motyla”. Przy wsparciu nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim samych dzieci, zwracamy w nim uwagę na powietrze, jakim najmłodsi oddychają codziennie. Fundacja
„Lubimy Działać” walczy ze smogiem inaczej niż wszyscy – koncentrując się na jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, gdzie przebywają najmłodsi. Udział
w programie jest bezpłatny. Rodzicu, upewnij się, że przedszkole Twojego malucha bierze udział w akcji. Zachęć dyrektora oraz nauczycieli do udziału i zadbaj o zdrową przyszłość swojego dziecka.

Program edukacyjny

Program „Oddech Motyla” wystartował 6 marca 2019. Podczas pierwszej edycji udało nam się zaangażować 8500 osób, 200 przedszkoli, 16 instytucji samorządowych
oraz globalne marki. Program nasz realizujemy dla zarejestrowanych w nim żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych klas I-III. Rejestrację do kolejnej edycji programu rozpoczynamy 20 września 2019, w Dzień Przedszkolaka.

Dotychczas działalność fundacji patronatem objęli Marszałkowie województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego. Patronują nam Prezydenci miast: Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Poznania, Opola, Katowic. Mamy wsparcie Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Jak działamy w programie:

  • Każdego roku organizujemy akcję „Oddech Motyla” we współpracy
    z zarejestrowanymi w programie placówkami.
  • Akcja „Oddech Motyla” odbywa się w mediach społecznościowych, gdzie zachęcamy do wyrażania swojej troski o czyste powietrze nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców.
  • Organizujemy ogólnopolski konkurs kreatywny oraz mini konkursy w social media Fundacji.
  • Organizujemy warsztaty edukacyjne dla dzieci i wspieramy rozwój pedagogów.
  • W placówkach edukacyjnych rozpowszechniamy materiały dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach, jego wpływu na zdrowie wraz z receptą na radzenie sobie z problemem.
  • Organizujemy akcje społeczne i happeningi w placówkach oraz przestrzeni miejskiej.

14 listopada 2019, w Dzień Czystego Powietrza odbędzie się Akcja #oddechmotyla w placówkach zarejestrowanych programie i w mediach społecznościowych. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem, jakim jest zła jakość powietrza, którym oddychają dzieci. Poprzez charakterystyczny gest – złożenie dłoni w sposób symbolizujący trzepot skrzydeł motyla i ruch płuc podczas oddychania – wraz z dziećmi, ich opiekunami oraz Ambasadorami Oddechu Motyla, okazujemy naszą miłość do czystego powietrza.

W Akcji może wziąć udział każdy, wystarczy zrobić sobie zdjęcie lub film, przedstawiający gest Oddechu Motyla, i umieścić je w swoich mediach społecznościowych używając #oddechmotyla i @lubimydzialac. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Akcję będziemy powtarzać każdego roku, w ten sam dzień. Dlaczego motyl? Jest on symbolem transformacji, wolności i pozytywnych zmian. Naszym zadaniem jest zmiana ludzkiej świadomości, a poprzez to poprawa jakości powietrza, jakim oddychają dzieci.

O Fundacji

Fundacja „Lubimy Działać” powstała 3 lutego 2017 roku. Jesteśmy organizacją  non-profit, która w swojej działalności łączy wątki społeczne, prozdrowotne i proekologiczne. Dbamy o czyste powietrze w placówkach, w których przebywają dzieci i przyczyniamy się nie tylko do poprawy stanu zdrowia najmłodszych, ale  i komfortu procesu edukacji czy zabawy. Edukując zaś, zwiększamy świadomość problemów, a jednocześnie przekazujemy receptę jak zmieniać złej jakości powietrze na lepsze.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze