NAJLEPSZE POŁOŻNE W POLSCE NAGRODZONE PO RAZ TRZECI

W piątek, 17 marca, odbyła się gala podsumowująca 3. edycję kampanii społeczno-edukacyjnej i konkursu „Położna na Medal”, podczas której nagrodzono najlepsze położne z całej Polski. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła położna z Radzymina – Anna Sapiejewska. Galę poprowadziła aktorka Katarzyna Cichopek, a wieczór uświetnił recital Michała Szpaka.

W piątkowym wydarzeniu w hotelu Radisson Blu Sobieski wzięło udział ponad 180 położnych z całej Polski. Do ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą położną zgłoszono 324 kandydatki, na które łącznie oddano 63 670 głosów. Tytuł zwyciężczyni odebrała Anna Sapiejewska z Radzymina z łączną liczbą 3 655 głosów. Laureatka w nagrodę otrzymała voucher na wycieczkę w dowolnie wybrane miejsce, ufundowany przez Zakłady Farmaceutyczne Unia oraz Polski Bank Komórek Macierzystych.
– Chciałabym serdecznie podziękować szczególnie swoim pacjentkom, za ich wsparcie podczas trwania konkursu. Ich słowa otuchy były dla mnie bardzo ważne i pokazały mi, że ja jestem z nimi, a one są ze mną przez cały czas – powiedziała Anna Sapiejewska odbierając pamiątkowy medal dla najlepszej położnej w kraju.


Tuż za położną z Radzymina, z liczbą 3 590 głosów, uplasowała się warszawska położna Agnieszka Mińko. Odbierając nagrodę za drugie miejsce – laptop Apple MacBook Air, ufundowany przez firmę Natalis – Agnieszko Mińko dziękowała swoim pacjentkom przede wszystkim za wsparcie, dzięki któremu ma siłę, żeby jeszcze mocniej angażować się w przygotowanie przyszłych mam do nowej roli. Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła Arleta Kwiatkowska–Król na którą oddano łącznie 1 636 głosów. Położna z Gniezna w nagrodę otrzymała nowoczesny smartfon firmy HTC.
Wieczorne wydarzenie było również okazją do uhonorowania najlepszych położnych z poszczególnych województw, a także położnych które wyróżniły się współpracą z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych.
Wieczorną galę otworzył Jacek Drapała, Prezes zarządu Zakładów Farmaceutycznych UNIA, zwracając uwagę na nieocenioną rolę położnych w życiu każdej kobiety – To państwo jesteście wartością tej kampanii. Oddaliśmy głos kobietom, bo to one mają największy kontakt z położnymi i to one wybrały położne, które przyczyniły się do ich szczęścia.
Kluczową rolę położnych w życiu kobiet podkreślała również profesor Beata Pięta, Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych, zwracając również uwagę na konieczność adaptacji do dynamicznie zmieniającego się otoczenia – Celem wysokiej opieki jest konieczność adaptacji i odpowiedzi na potrzeby oraz problemy zdrowotne. Należy sprawić, żeby położne miały godne warunki pracy. Koszty emocjonalne przerastają korzyści, dlatego ważne jest szukanie przeciwwagi. Dzisiejszy wieczór jest powodem do dumy i radości, bo praca położnej zostaje zauważona i doceniona.

ROLA POŁOŻNYCH NIE ZAMYKA SIĘ W SALI PORODOWEJ
Piątkowe, wieczorne wydarzenie poprzedziła poranna konferencja prasowa, na której dyskutowano o roli położnej w kontekście opieki nam dzieckiem, matka i rodziną. Laureatka 3. edycji konkursu, Anna Sapiejewska, zwracała uwagę na konieczność opieki i wsparcia nie tylko w trakcie ciąży. – Moja praca nie polega na tym, że pracuję wyłącznie na sali porodowej. Wychodzę i odwiedzam swoje pacjentki, udzielam porad, służę pomocą i opieką. Rola położnej nie zamyka się do sali porodowej. Ona trwa tak naprawdę na każdym etapie edukacji, która jest niezwykle ważna nie tylko przed, ale i po porodzie.
Wiąże się to z definicją zawodu położnej, na którą zwracała uwagę Ewa Janiuk, Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych – Położna to specjalista, który jest odpowiedzialny za całość świadczonych usług w ramach udzielania porad, wsparcia i zapewnienia opieki noworodkom i niemowlętom. Istotna jest współpraca między położną, a matką narodzonego dziecka i zapewnienie im odpowiedniej edukacji i opieki.
Pomysłodawcą i organizatorem kampanii i konkursu „Położna na Medal” jest istniejąca od 2009 roku Akademia Malucha Alantan, inicjatywa mająca na celu propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu codziennego życia wśród rodzin.
Partnerami merytorycznymi trzeciej edycji byli: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych,  Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.
Start czwartej edycji kampanii i konkursu „Położna na Medal” zaplanowano na 1 kwietnia br. Zgłaszanie położnych i oddawanie głosów będą możliwe pod nowych adresem strony www kampanii – www.poloznanamedal2017.pl

Kontakt do mediów:

Monika Majcher
Heima Public Relations Email: mm@heimastudio.pl Tel.: +48 728 120 011

Piotr Chojnacki
HHHeima Public Relations     Email: piotr.chojnacki@heimapr.pl
Tel.: +48 728 751 113

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze