Gorący maj w Balticarium!

Maj dla Balticarium rozpoczął się od  kolejnego wyróżnienia patronatem honorowym. Tym razem projekt doceniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podobnie jak wcześniej Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. To wielki zaszczyt, że tak ważne instytucje wspierają Balticarium.
To dopiero początek! Już 13 maja odbędzie się Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki” w Kosakowie. W ramach Festiwalu zaplanowane są trzy wydarzenia współorganizowane z Balticarium. Jednym z nich jest przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo, na podstawie wierszy dla dzieci o zwierzętach Bałtyku autorstwa poetki Elżbiety Krystek-Jones. Przedstawieniu będzie towarzyszyć wystawa ilustracji Natalii Uryniuk, autorki projektu Balticarium. Ponadto odbędą się interesujące warsztaty „Bałtyk i jego przyjaciele” dla dzieci w wieku 2-4 lat prowadzone przez KamiKaa – Kamila Szelągowicz.
Dzień później 14 maja w Kijowie odbędzie się wystawa ilustracji Balticarium organizowana przez Instytut Polski w Kijowie. Wydarzenie będzie mieć miejsce na placu Soboru Mądrości Bożej w Kijowie i będzie celebrować Dzień Europy. Wystawa zawiera 15 ilustracji wraz z ciekawostkami na temat zwierząt Bałtyku. Zostanie zaprezentowana zarówno w języku polskim i ukraińskim.

W drugiej połowie maja Balticarium wyruszy na podbój azjatyckiej kultury. Wraz z Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Guangzhou w Chinach przygotowano dwa wydarzenia. Od 24.05.2017 do 25.06.2017 w Galerii EMGdotART w Guangzhou odbędzie się wystawa ilustracji autorstwa Natalii Uryniuk, w tym prac z serii związanej z Morzem Bałtyckim. Przed otwarciem wystawy autorka Balticarium przeprowadzi wykład oraz warsztaty dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Guangzhou (GAFA). Myślicie, że zwierzęta Bałtyku skradną serca także Chińczyków?

Czy mieliście okazję uczestniczyć w Bałtyckim Festiwalu Nauki? Jeżeli nie, to w tym roku macie znów szansę! W ramach organizowanego przez Uniwersytet Gdański Festiwalu, w dniach 24.05.2017 do 28.05.2017, będzie miała miejsce kolejna wystawa ilustracji Natalii Uryniuk na temat Balticarium – w Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Gdyni. To już kolejne wydarzenie organizowane wspólnie z Balticarium. W zeszłym roku Balticarium prowadziło warsztaty w Instytucie Oceanografii z okazji Święta Morza.

Balticarium rozwija się również w sieci. Strona dostępna jest w kolejnym nadbałtyckim języku – fińskim, a już w tym miesiącu zaktualizowana zostanie o wersję duńską, niemiecką oraz litewską. Na wersję łotewską i estońską poczekajcie do czerwca. Portal edukacyjny cieszy się dużym powodzeniem wśród pedagogów. Możemy przeczytać na stronie, że Balticarium znają przyrodnicy w szkołach, a nawet korzystają z materiałów na zajęciach. Czy już niedługo wszystkie dzieci poznają morskie zwierzęta?

Przypominamy, że strona dostępna jest pod adresem www.balticarium.com . Każdy z was może przysłać artykuł, który ma szansę być opublikowany na blogu portalu. Czy organizujesz wydarzenie związane z morzem? Zgłoś je, a zostanie dodane do kalendarium portalu.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze