Wyczarowane z liści

Malowanie liści

pomalowane liścieŚwietną zabawa jest malowanie liści. Dzieci bardzo je lubią. Można tworzyć z nich różne postaci, ale także nadać tęczowych barw, by dodatkowo tworzyć bukiety, kolorowe zabawki czy teatrzyk. Liść pomalowany na czerwono z czarnymi kropkami może stać się biedronką, zaś listek pomalowany w kolorowe paseczki gąsienicą, wystarczy użyć odrobiny wyobraźni.

Pieczątki

pieczątkiPieczątki z liści? Ależ oczywiście, ogromny wybór liści daje nam wiele możliwości do tworzenia obrazków.Wystarczy pomalować dowolny liść kolorową farbą i odcisnąć na papierze. Potem można dorysować oczka, nóżki itp. wszystko to, co chcemy, a dziecko podczas takiej zabawy nauczy się poznawać różne faktury i kształty liści.

Drzewo

drzewoTo pomysł na który wpadłam ostatnio w sieci. Na kartce odrysowujemy rękę , będzie ona stanowiła konary drzew. Następnie przyklejamy do palców dowolnie wybrane liście, dzieci bardzo lubią takie zabawy, a przy tym uczą się precyzji . U nas na drzewie zawisły jarzębinowe jabłuszka, ale drzewo można ozdobić w dowolny sposób.

Liście znajdziemy wszędzie, w parku, w ogrodzie, na alejkach, a dzięki temu deszczowe dni wcale nie będą nudne. Do tego mamy możliwość wspólnego spędzania czasu, pomysłu na zabawę, ale także rozwijania zdolności u dzieci.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. krola krola

    jesienne liście to super materiał na prace plastyczne, my zrobiliśmy laurkę dla pani nauczycielki i zakładki do książki