Wyczarowane z liści

Jesień to czas gdy na dworze zaczyna robić się zimno, słońce świeci w pełni bardzo rzadko, za to deszczu nie brakuje. Z racji pogody coraz mniej przebywamy z dziećmi na dworze, a w domu zaczyna brakować pomysłów na zabawę. Gdy jednak uda się wybrać na jesienny spacer, trzeba wykorzystać go jak najlepiej. Nie tylko czerpać pełną piersią ze świeżego powietrza, ale także ze skarbów jesieni. My podczas spacerów zbieramy przeróżne skarby, kamienie, kwiaty, zaś jesienią liście, żołędzie i kasztany. Ponieważ kasztany i żołędzie jeszcze nie opadły, znaleźliśmy liście i jarzębinę. Przyniesione do domu liście odpowiednio suszymy. Sposobów jest wiele, można przeprasować je  przez lnianą ściereczkę żelazkiem, ususzyć w suszarce do grzybów, lub włożyć miedzy strony książki (w tym przypadku dobrze jest oddzielić liść od książki za pomocą gazety lub papieru śniadaniowego, by nie pobrudzić stron).

Co można zrobić z liści w domu?

Bukiety

liścieLiście na bukiety powinny mieć łodyżki, tak by swobodnie włożyć je do wazonu. Dobrze wyglądają również całe zasuszone gałązki liści. Pomysłów jest naprawdę wiele, wszystko zależy od naszej wyobraźni i od rodzaju liści, jakimi dysponujemy.

Obrazki

motyl i wiewiórkaWysuszone liście mogą posłużyć do wykonania ciekawego obrazu. Wystarczy kartka papieru, liście i dobry klej. Liście można przyklejać tak, by powstały abstrakcyjne obrazy lub wybrać sobie jakąś tematykę. Nam z liści udało się wykonać motyla i wiewiórkę. Zależy, jakie liście zbierzemy i co nam podpowiada wyobraźnia. Obrazek można obłożyć w ramkę i powiesić na ścianie, aby uniknąć szybkiego zakurzenia warto listki spryskać lakierem do włosów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. krola krola

    jesienne liście to super materiał na prace plastyczne, my zrobiliśmy laurkę dla pani nauczycielki i zakładki do książki