Wprowadzenie produktów spożywczych w 2 roku życia. Jadłospis dwulatka

Jadłospis dwulatka – jak przyrządzać posiłki?

Co do przyrządzania potraw wystrzegamy się potraw pikantnych, tłustych, smażonych w głębokim tłuszczu, zakwaszanych octem i ciężkostrawnych.

Eksperci, zostawiając rodzicom decyzję co do żywienia ich dzieci, dają możliwość korzystania  z potraw przeznaczonych dla całej rodziny. Trzeba czasem tylko zmienić sposób ich przyrządzania i  doprawienia.

W drugim roku życia nie ma potrzeby przygotowywania już odrębnego posiłku dla dziecka, wystarczy odpowiednie przyrządzenie, by posiłek mogła zjeść cała rodzina. Nie zapominajmy aby potrawy były pełne witamin, składników mineralnych a przede wszystkim bardziej treściwe niż w pierwszym roku życia, żeby podać dziecku w pełni zbilansowany posiłek.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Agniesia Agniesia

  Mój dwulatek je właściwie wszystko, od początku wprowadzane produkty metodą blw – polecam wszystkim :)

 2. Daria Daria

  Dzięki bardzo za takie informacje. Za to właśnie lubię tę stronę, bo wszystko tu się znajdzie:)

 3. Jula Jula

  Zgadzam się w tych normach można się zwyczajnie pogubić, ciągle coś nowego, zmieniają, poprawiają, wycofują się z tego, co mówili wcześniej…Inaczej byliśmy karmieni my, inaczej są nasze dzieci, ciągle coś

  • Wioleta Wioleta

   cywilizacja dotyczy nawet najmłodszych;))