Wpływ owoców i warzyw na płodność

Warzywa jedz na surowo lub gotuj, ale krótko. W ten sposób skorzystasz ze wszystkich ich walorów odżywczych.

Równowaga, dieta a płodność

Wszystko, co jemy – tworzy nas. Dlatego tak istotne jest, by dostarczać dobrej jakości składniki, unikając posiłków wysoko przetworzonych. Dieta płodności powinna maksymalnie ograniczyć a najlepiej wyeliminować sztuczne barwniki i konserwanty. Kluczem do sukcesu jest równowaga w zakresie składników odżywczych, ilości pożywienia oraz jego zróżnicowania.

Oprócz tego, co jemy, istotne jest, jak jemy: najważniejsze jest, by każdego dnia znaleźć czas na 5-6 posiłków, które powinny dostarczać regularnie porcję energii dla ciała i umysłu.

Opracowano na podstawie

Maja Błaszczyszyn „Dieta płodności. W zgodzie z naturą”

Sami S. David, Jill Blakeway,” Jak się robi dzieci”

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Martik Martik

    Jesteśmy tym czym jemy, dlatego naprawdę nie ma co udawać, że codzienne posiłki nie mają wpływu na naszą płodność. Wciskając w siebie i nasze dzieci chemię musimy się liczyć, że gorzko tego pożałujemy. Plaga alergii, azs, problemów z autyzmem, spowolnionym rozwojem, to czubek góry lodowej! Dobrze, że nie dożyję tego, co będzie się dziać…

  2. alutka alutka

    Najprostsze sposoby są najlepsze. Szkoda, że tylu osobom zależy na tym, by nie poznać tej wiedzy

  3. Mała MI Mała MI

    Potwierdzam – u nas się sprawdziło, owoce i warzywa, dobra dieta po długich miesiącach oczekiwania pozwoliły nam doczekać się upragnionych dwóch kresek