Wpływ grzechotek na rozwój dziecka

Inf. prasowa komentarzy: 0

Grzechotki dla niemowląt to nie tylko zabawka, która ma zająć uwagę, ale również przedmiot, który wspiera rozwój dziecka. Dowiedz się, dlaczego dla niemowląt grzechotki są najlepszym wyborem.

Bezpieczna zabawka dla najmłodszych dzieci

Grzechotki zaprojektowane są w taki sposób żeby małe dzieci podczas zabawy były całkowicie bezpieczne.

Nie należą do małych przedmiotów, dlatego nie będą połknięte. Stworzone z atestowanych materiałów nie uczulają i są przyjemne dla skóry. Ich części są mocno przymocowane do całości, dzięki czemu nie ma obawy, że dziecko będzie miało na tyle siły żeby urwać jakiś fragment.

Ich różnorodność sprawia, że maluchy potrafią się nimi bawić przez długi czas. Podczas zabawy grzechotki wspierają rozwój maluszka.

Rozwijające chwytanie przedmiotów

Zabawki jakimi są grzechotki przystosowane są do trzymania przez dziecko. Ich kształty oraz możliwości jakie dają sprawiają, że rączki naszej pociechy same ku nim zmierzają.

Początkowo dziecko je jedynie trzyma. Z czasem, kiedy odruch chwytania bezwarunkowego jest słabszy i przychodzą interakcje, jego uwagę przykuwają odgłosy jakie grzechotka wydaje podczas poruszania.

Samo chwytanie oraz wydawanie grzechotką dźwięków pokazuje dziecku jak działa jego ciało. Że to rączka, czy nóżka jest odpowiedzialna za rezultat.

Rodzice mogą pokazać maluszkowi, że pewnego rodzaju naciśnięcia powodują dodatkowe reakcje np. wydanie dźwięku lub świecenie lampki. W miarę czasu dziecko uczy się, że czynność prowadzi do określonej reakcji.

Każda część, która się rusza, wydaje inne odgłosy wspiera rozwijanie ciekawości oraz umiejętności motorycznych. Powoduje to też rozpoczęcie eksploracji przedmiotu.

Sensoryczna zabawka

Przede wszystkim grzechotki przykuwają wzrok niemowlaka przez intensywne lub różnorodne kolory. Podczas zabawy rodzic może sprawić, że dziecko będzie uczyło się koncentrować wzrok oraz uwagę na konkretnym celu.

Różnorodna tekstura wyposażona w wypustki służy dziecku w okresie ząbkowania w ten sam sposób jak gryzaki.

Kolory, dźwięki, bodźce dotykowe wprowadzają dziecko w świat zmysłów. Nie tylko zajmują, ale też ćwiczą właściwe odruchy oraz naturalną chęć działania.

Mogą towarzyszyć dziecku podczas karmienia, jazdy na spacer przyczepione do wózka lub jako ważny element w otoczeniu domowym.

Pośród zabawek dla noworodka grzechotkę charakteryzuje największy stopień bezpieczeństwa. Odwiedź stronę https://lalabu.pl/grzechotki-dla-niemowlat-i-dzieci-c-54_77_79.html i poznaj ofertę najlepszych produktów. Zadbaj o rozwój swojego dziecka lub kup zabawkę na prezent dla malucha w Twojej rodzinie.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.