Wózek dla dwójki dzieci, rok po roku

Gdy spodziewamy się drugiego dziecka, a w domu mamy jeszcze niespełna rocznego malca, stoimy przed koniecznością wybrania wózka, w którym będziemy mogli wozić dwójkę dzieci. Na szczęście producenci dają nam kilka ciekawych propozycji. Którą z nich wybrać?

ABC Design Zoom rok po roku

To jeden z najmniejszych wózków dostępnych w sprzedaży dla dwójki dzieci. Pozwala na przewożenie maluszka w gondoli oraz starszego dziecka z przodu w wózku spacerowym.

Wózek pozwala na dowolne montowanie następujących elementów: gondoli, fotelika i siedziska sportowego. Mogą być one montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy oraz przodem do siebie.

Po złożeniu wózek rozmiarami ma dorównywać przeciętnej spacerówce. Tak zapewnia producent.

Wózek waży 18,50 kilograma. Cena około 2800 złotych.

abc-design-zoom-rok-po-rokuGraco Trekko Duo

Praktyczny trzykołowy wózek, który można szybko zamienić w tandem. Nadaje się do użycia dla dzieci od urodzenia aż do ukończenia przez nie trzech lat. Siedzisko górne posiada możliwość trzypoziomowego ustawienia oparcia, natomiast siedzisko dolne można ustawiać w dwóch poziomach. Niestety dolne siedzisko jest małe a widoczność dziecka siedzącego na nim mocno ograniczona.

Wózek można składać jedną ręką. Waży około 14 kilogramów. Cena 1290 złotych.

graco-trekko-duoTFK Twinner Twist Duo

Wózek TFK Twinner Twist Duo to wózek, który otrzymamy w wersji z dwoma budkami i spacerówkami. Posiada cztery pompowane kółka, osobno składane budki z okienkami, płynnie regulowane oparcie siedzenia, regulowaną wysokość rączki.

tfk-twinner-twist-duo-rok-po-roku

 

Cena 2999 złotych.

Gdy wybierasz wózek dla dwójki dzieci – o tym pamiętaj

 • zanim kupisz wózek, w którym siedziska ustawione są obok siebie – upewnij się, czy zmieści się w drzwiach wejściowych lub w windzie. Bardzo ważne jest, by każde siedzisko posiadało osobny mechanizm składania oparcia
 • gdy siedziska ustawione są jedno za drugim – bardzo ważne jest, by mieć możliwość ich rozkładania do pozycji leżącej oraz by można było montować je przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Takie wózki mają tę przewagę nad pierwszym modelem, że mieszczą się w każde drzwi, niestety są dość długie, co ma wpływ na wygodę manewrowania. Poza tym niektóre dzieci mogą protestować przeciwko wożeniu ich w wózku, w którym niewiele widzą (zwłaszcza drugie dziecko),
 • możesz również zdecydować się na specjalną dostawkę do wózka w formie podestu, na który maluch może stanąć w trakcie spaceru. Więcej na ten temat – nasza recenzja.
 • innym rozwiązaniem jest chusta lub nosidło dla młodszego dziecka i wózek dla starszego. Gdy młodsze dziecko podrośnie, może przesiąść się do spacerówki, a starszak chodzić samodzielnie.
 • zwróć uwagę na koła, które powinny być wygodne – zwrotne z możliwością zablokowania,
 • najlepszy będzie stelaż aluminiowy, który jest lżejszy od tego wykonanego z żelaza. Mimo to trzeba liczyć, że będzie ważył około 25 kilogramów. Niektórzy producenci dają gwarancję sprawnego, lekkiego składania wózka.
 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa – które dbają o bezpieczeństwo jak również pozwalają utrzymać starsze dziecko w wózku.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Ewa Ewa

  U mnie różnica to 14mc. Mam Baby Jogger City Select. W tandemie jest mniejszy od ABC. Jako pojedynczy wózek jest niepraktyczny. Ma parę wad ,ale w ogólnej ocenie jestem zadowolona. Największy plus to waga.

 2. Karolina Karolina

  Witam, u mnie różnica 14 msc też. Korzystałam z Graco Stadium Duo. Lekki i bardzo zwrotny jak na wózek z miejscami jedno za drugim. Tylne siedzenie rozkładane na płasko + wkład gondolowy sprawdziły się w 100%. W budce przedniej i tylnej przeźroczyste wstawki co umożliwia obserwację dziecka z przodu i z tyłu. U nas ważna była wielkość po złożeniu – jedyny który wchodził do bagażnika naszego niewielka auta a atutem składanie w zasadzie jedną ręką. Przetestowany również na leśnych i polnych dróżkach ;) POLECAM! Sprzedałam i kolejni właściciele też zadowoleni.

 3. an an

  Baby Jogger City Select… między dzieciakami rok i 5 miesięcy, wózek ma więcej zalet niż wad pojemny koszyk, możliwość konfiguracji w 16 wariantach, możliwość „przerobienia” na pojedynczy, ale ciężko się wtedy nim podjeżdża pod krawężniki, bardziej praktyczny i lżejszy w prowadzeniu jako tandem :) w tej chwili syn ma 3 lata i 3 miesiące, córka rok i 10 miesięcy i zdarza się nam jeszcze korzystać, chociaż w siedzisku zapisane max. 15 kg, mniejszy od ABC Design Zoom

 4. Ania Ania

  A ja mam Buggypoda. Dostawkę ” krzesełko” montowane do zwykłego wózka. Tylko, że u nas jest to rozwiązanie dorazne, bo roznica wieku to 2 lata. Jednak sprawdza sie super, polecam!

 5. sandra sandra

  Baby Joggery faktycznie dla mnie sa rewelacyjnym rozwiązaiem dla dwójki dzieci, maja kilka wózkow do takiego zastosowania jak widziałam na stronie