Kiedy wolne w roku szkolnym 2017/2018?

Rok szkolny rozpoczyna się 4 września, to dlatego, że 1 września wypada w piątek (a zgodnie z ustawą, jeśli 1-go września wypada w piątek lub w weekend, początek roku przypada na kolejny dzień roboczy).

W nadchodzącym roku szykuje się wiele dni wolnych, podobnie jak w roku ubiegłym. Sporo świąt wypada w weekend (np. 11 listopada i 6 stycznia przypada w sobotę)… Jednych rodziców dni wolne od szkoły cieszą, zwracają bowiem uwagę, że dzieci powinny mieć sporo luzu, bo jeszcze się w życiu napracują. Inni natomiast są zdania że wolne dni od szkoły to odwieczny problem – co zrobić z dzieckiem. Nie zawsze dyżury w świetlicy w wolnych dniach są praktykowane, czasami funkcjonują w taki sposób, że delikatnie to ujmując, nie zachęcają do skorzystania z tej opcji. Niezależnie od poglądów, kalendarz pracy na rok 2017/2018 już znamy. Oto on.

4 września – początek roku szkolnego

1 listopada (środa) – święto

11 listopada (sobota) – święto

23 grudnia (sobota) – 1 stycznia (poniedziałek) – przerwa świąteczna

6 stycznia (sobota ) – święto

15 stycznia – 25 lutego – ferie zimowe (dwa tygodnie), terminy dla poszczególnych województw:

  • 15-28 stycznia 2018 r. – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 22 stycznia – 4 lutego 2018 r. – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 29 stycznia – 11 lutego 2018 r. – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 12-25 lutego 2018 r. – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

29 marca (czwartek) – 3 kwietnia (wtorek) – Wielkanocna przerwa świąteczna (Święta Wielkanocne – 1 i 2 kwietnia)

1, 3 maja – święta, 2 maja wypada w środę i wzorem lat poprzednich najprawdopodobniej będzie to dzień wolny od nauki. 3 maja przypada w czwartek. Najprawdopodobniej można liczyć na to, że cały tydzień będzie wolny od szkoły, od 27 kwietnia do 7 maja.

31 maja (czwartek) – święto. Najprawdopodobniej wolny będzie dzień następny – piątek. Dzięki temu z weekendem od nauki – aż 4 dni wolnego.

22 czerwca (piątek) – koniec roku szkolnego

W roku 2017/2018 dyrektorzy szkół podstawowych mają do dyspozycji 8 dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (dni wolne na rekolekcje i egzaminy ósmoklasisty oraz dwa dni do rozporządzenia według uznania).

źródło

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.