„Wojna cukierkowa” Brandon Mull – druga część już dostępna

Wiecie jak to jest, gdy dzieci sprzeczają się, które przeczyta jako pierwsze książkę? Ja do pewnego momentu też nie miałam pojęcia. Aż do czasu, gdy do naszego domu zawitał Brandon Mull. I się zaczęło…Miłość do czytania pełną parą.

Poniżej publikuję krótką recenzję najnowszej książki autora – dugiej części „Wojny cukierkowej”

Wojna cukierkowa

 

Brandon Mull to autor dwutomowego cyklu ,,Wojny cukierkowej”. Znany jest również z innych książek takich jak: ,,Baśniobór”, ,,Smocza Straż” oraz ,, Sprint Animals”.

Wojna cukierkowa

,,Wojna Cukierkowa” opowiada o przyjaciołach, którzy muszą uratować sławnych czarodziejów z pułapki. Pomagają im magiczne cukierki, dzięki którym dzieci umieją latać, zmieniają się w różne zwierzęta i plują piorunami. Z pomocą przychodzą im także doświadczeni detektywi, którzy przewidują, gdzie osiedlił się porywacz. Ten podstępny człowiek jest również właścicielem salonu gier, znajdującego się w niedalekim miasteczku. Dzieci udają się tam, zdobywają dużo kuponów, i wymieniają je na ciekawe pieczątki. Dzięki nim dostają się do różnych klubów. Dołączają do tajemniczych grup i otrzymują kilka niebezpiecznych zadań. Muszą odnaleźć przedmioty, których szuka zły czarodziej, by zawładnąć światem. Czy przyjaciołom uda się powstrzymać porywacza, mimo wielu niespodziewanych przeszkód?

Gorąco polecam ,,Wojnę cukierkową”. To fascynująca opowieść, w której wszystko jest możliwe. Jest to książka nie tylko ciekawa, lecz i zaskakująca na każdej nowej stronie. Każdy, kto uwielbia magiczne przygody, z chęcią przeczyta tę powieść. Oliwia, lat 11

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.