„Wierszowanki zasypianki”

Na okładce wydawca informuje, że „Wierszowianki zasypianki”  „pomagają zasnąć i sprowadzają kolorowe sny”. Z tym pierwszym można się zgodzić bezdyskusyjnie. Prawdziwość drugiego członu zdania ciężko ocenić, bo naszej dwulatce śnią się co noc albo „aniołki” albo „nic”. :) I to bez znaczenia, czy zasypia z tą książką czy z jakąkolwiek inną. Dlatego wybaczcie, ale skupię się na innych aspektach, które można w miarę obiektywnie ocenić.

Książeczki dla dzieci obecne na rynku, w mojej ocenie, są albo dobre albo kiepskie. Zauważam dwie tendencje: udostępnianie rodzicom tych samych rysunków, prostych, wręcz tandetnych grafik w wielu wydaniach tego samego wydawnictwa oraz z drugiej strony próby bardziej ambitne: stworzenia książki od początku do końca w taki sposób, by szerzyć wyższy gust. Bez kiczowatego zamiaru kreowania „cukierkowej” wyobraźni.

wierszowanki-zasypianki-b-iext6143371Wydawnictwo Publicat po raz kolejny tą propozycją staje na wysokości zadania. Nie ukrywa, kto jest ilustratorem (Elżbieta Jarząbek) oraz  zaznacza, kto dokonał wyboru wierszy (Małgorzata Potocka).

Środek sporej książki kryją liczne – bardziej lub mniej znane- wierszyki. Wśród nich „Twój sen”, „Usypianka -wyliczanka”, „A, a- kotki dwa”, „Bajka iskierka”, „Już gwiazdy lśnią”. Te bardziej popularne wierszyki aż same proszą się, by je zaśpiewać….i tak też brzmią dobrze: czytane, czy śpiewane spełniają swoją funkcję.

Książkę otrzymamy w cenie 24,90 zł. Polecam!

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.