We Włoszech dzieci nie zbudują już zamków z piasku. Ten zakaz rozwścieczył rodziców!

W Okolicy Wenecji, w gminie Cavallino, jednej z najczęściej odwiedzanych plaż nad Adriatykiem (ponad 6 milionów turystów rocznie) dzieci nie będą mogły już budować zamków z piasku. Włoskie media (np. La Stampa) informują o zakazie, który mocno zirytował rodziców i dziadków.

Przepis zakazuje na 5 metrach linii brzegowej ustawiania krzeseł, parasoli, a także wiaderek i foremek. Zabronione są „wszelkie działania, które utrudniają tranzyt ludzi”. Oficjalnym powodem mają być względy bezpieczeństwa – zapewnienie dobrego dostępu do wody ratownikom.

zamki z piasku

Co na to jednak odwiedzający Włochy turyści?

Zdania są podzielone.

Jak nie trudno się domyślić, najgorsze zdanie na temat zakazu mają rodziny z małymi dziećmi. Ich zakaz po prostu rozwścieczył! Pojawiły się protesty, by zmienić prawo. Przecież wszyscy byliśmy dziećmi! A tradycja budowania zamków z piasku jest tak silna, że wielu nie wyobraża sobie bez niej pobytu nad morzem. Bo jak to, być na pięknej plaży i nie pokopać w piasku? Co z babami, tunelami, fosami?

Choć według pomysłodawców zmian przepisy należy stosować z zachowaniem zdrowego rozsądku, to przeciwnicy zakazu budowania zamków z piasku przekonują, że sam zakaz już jemu przeczy. Czyżby był on znakiem naszych czasu? Kolejnym sposobem na pokazanie małym dzieciom, co o nich niektórzy sądzą? Plaża to następna strefa wolna od dzieci?

Jak myślicie?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy