Wapno dla dzieci – na alergię i w trakcie infekcji?

Wapno  dla dzieci (Calcium, a tak naprawdę wapń) to produkt często stosowany, dostępny w różnych formach – tabletek musujących, klasycznych, syropie, kropelkach. Polecany przy wielu nieprawidłowościach i objawach chorób – infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębieniu, grypie. Uzupełnienie wapnia jest wskazane w okresie dynamicznego wzrostu dzieci, jak również po złamaniach kości. Wapno dla dzieci podawane jest również alergikom – profilaktycznie w okresie trudnym dla osób uczulonych i w dniach zaostrzenia choroby, a także w trakcie stosowania diety bezmlecznej.

Wapń dla dzieci – po co?

Wapno dla dzieci to najczęściej laktoglukonian wapnia, czyli forma wapnia.

wapno dla dzieci

Czym jest zatem wapń? Jest to po prostu pierwiastek chemiczny, niezbędny do utrzymania równowagi wodnoelektrolitowej organizmu – jest ważnym składnikiem kości, warunkuje kurczliwość mięśni i prawidłowe przewodnictwo nerwowe. Wapń działa również przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie – dlatego sprawdza się w trakcie infekcji czy pojawienia się zmian alergicznych.

Wapno dla dzieci – zmniejsza objawy alergii

Niezależnie od tego, czy dziecko cierpi z powodu kataru, łzawienia oczu, kaszlu alergicznego czy różnego typu wysypek – wapno jest często prostym i bardzo skutecznym lekiem, który działa wspomagająco w terapii usuwania objawów alergii.

Jakie wapno dla dzieci?

Na rynku są preparaty, które można stosować u dzieci powyżej 2 roku życia i 4 roku życia (u młodszych dzieci wapno również może być stosowane, ale niezbędna jest ściślejsza kontrola lekarska).

Warto dokładnie analizować etykiety, na których znajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat dawkowania i przeznaczenia produktu. Preparaty z wapnem dla alergików są często udostępniane z kwercetyną i cynkiem – dzięki tym składnikom reakcje alergiczne mogą być mniej dotkliwe. Jeśli stosujemy wapno podczas przeziębienia, warto sięgnąć po produkt wzbogacony w witaminę C czy na przykład wyciąg z malin.

Wapno dla dzieci dostępne jest w różnych smakach – najczęściej jest chętnie przyjmowane przez dzieci. Producenci dbają również o to, by zachęcić maluchy do spożywania produktu, uatrakcyjniając jego opakowanie.

W trakcie suplementacji wapnem warto pamiętać o witaminie D – która, według dzisiejszych zaleceń, powinna być zażywana nie tylko przez niemowlaki, ale również starsze dzieci. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ dzisiaj niedobory witaminy D są bardzo często spotykane.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.