Wakacje 2022 – jak zaplanować podróż z dziećmi?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Już wkrótce rozpoczną się wakacje. Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa oferta urlopowa jest bardzo szeroka. Wiele państw nie wymaga dodatkowych pozwoleń od podróżnych i organizacja wyjazdu sprowadza się do kilku kliknięć w sieci. Dokąd się wybrać na wakacje 2022? O czym warto pomyśleć przed podróżą?

Wakacje 2022 – niezbędnik przed podróżą

Podczas podróży z dziećmi mokre chusteczki będą na wagę złota. Przydadzą się w każdej ilości. Do tego worki foliowe i środek do dezynfekcji rąk. Oczywiście pieluszki, ulubiona zabawka i kocyk. Jedzenie na lotnisku ma dość ograniczony repertuar, dlatego warto zabrać też zdrowe przekąski. Wodę trzeba będzie kupić po przejściu do strefy bezcłowej.

Starsze dzieci poprosić można o wybór zabawek na podróż. Warto rozważyć zainstalowanie aplikacji mobilnych, które mają również charakter edukacyjny. Tutaj znaleźć można listę 20 najlepszych aplikacji, mających na celu zajęcie dzieci podczas podróży. Niezłym pomysłem może okazać się także wykupienie usługi VPN, dzięki której dzieci będą mogły obejrzeć ulubioną bajkę, na przykład podczas oczekiwania na lotnisku. Więcej o usłudze poczytać można na blogu ExpressVPN.

Kreatywność podczas podróży samolotem jest na wagę złota. Dzieci na chwilę zająć się mogą grami słownymi, na przykład podawanie słowa na ostatnią literę poprzedniego lub zgadywanki. Istnieją też specjalne gry planszowe podróżne, których pionki przyczepiają się do planszy magnesami. Może warto zrezygnować z kredek i innych akcesoriów brudzących na rzecz naklejek.

Jeśli są to pierwsze wakacje z dzieckiem lepiej będzie narzucić nieco wolniejsze tempo niż zwykle. Przede wszystkim – relaks. Większość zapomnianych rzeczy można kupić na miejscu po przylocie. Nie ma też obowiązku odwiedzenia wszystkich lokalnych atrakcji – jeśli miejsce jest piękne, pozostawienie niektórych pozycji z listy będzie powodem, żeby tam wrócić w przyszłości.

 

Wakacje 2022 z dziećmi – dokąd się wybrać?

Egipt, Grecja, Chorwacja, Bułgaria – to oczywiście najbardziej popularne kierunki turystyczne polskich biur podróży. Wczasy all inclusive mają wiele niezaprzeczalnych plusów. Opieka nad dziećmi jest zapewniona przez animatorów, a rodzice korzystać mogą z dobrodziejstw oferowanych przez organizatorów.

W przypadku wypadu weekendowego bezbłędnym wyborem niezmiennie będzie Paryż. Francja to bardzo bogata oferta atrakcji kulturalnych. Widok rozświetlonej w nocy wieży Eiffla będzie magiczny dla każdego dziecka. Dodatkowo oczywiście w pobliżu znajduje się Disneyland. Nastolatki docenią też Luwr, a dla mniejszych dzieci stworzono na przykład Cité des Sciences et de l’Industrie, oferujące wiele interaktywnych zajęć.

Ciekawym kierunkiem dla odważnych może okazać się coraz popularniejsza ostatnio Islandia. Wyspa wymaga odpowiedniego przygotowania. Oczywiście nie są to wczasy all inclusive nad brzegiem basenu, gdzie dla dzieci organizatorzy przygotowali atrakcje i specjalne animacje. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, jednak islandzcy rodzice są na to zawsze przygotowani. Dzieci nawet zimą spędzają czas na zewnątrz i korzystają z publicznych basenów. Kraj jest bardzo bezpieczny, a powietrze wyjątkowo czyste.

A może jednak Polska? W Polsce oferta wakacyjna wykracza zdecydowanie poza kurorty nadmorskie. Zamiast wysyłać dzieci na kolonie, warto rozważyć obóz, na który jechać mogą zarówno dzieci, jak i rodzice. Podczas takich wyjazdów organizowane są rodzinne pikniki, tworzenie bajkowych postaci z różnych materiałów, sesje gier planszowych, malowanie, bale przebierańców, poszukiwanie skarbów w plenerze, przygotowywanie przedstawień, zabawy ruchowo-taneczne, śpiewanie, czy różnego rodzaju turnieje.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.