W imieniu pszczół – bajka o tym, jak bardzo pożyteczne są pszczoły

Czy wiesz, że w ulu jest około 50 tysięcy pszczół? Najwięcej wśród nich jest robotnic (pań), zdecydowanie mniej trutni (panów pszczół), a królowa, jak to królowa, jest tylko jedna. Choć najbardziej znana jest pszczoła miodna, to pszczół w Polsce jest więcej. Szacuje się, że aż 450 gatunków. Jednak pozostałe gatunki nie tworzą ogromnych rodzin, nie mają tak wyspecjalizowanych zadań…i nie dają ludziom miodu tak jak pszczoły miodne.

w imieniu pszczół

Zresztą miód to nie wszystko. Jest także pyłek, kit. Dzięki pszczołom mamy co jeść, aż 1/3 pożywienia, które spożywamy powstaje przy ich udziale. Jako zapylacze pszczoły są po prostu bardzo pożyteczne. Warto o nie dbać. Tym bardziej teraz, kiedy owady te są zagrożone.

Każdy może przyczynić się do tego, żeby pszczołom żyło się lepiej. Ty też. Nawet jeśli masz kilka lub kilkanaście lat.

„W imieniu pszczół” to bogato ilustrowana książka napisana prostym językiem, zrozumiałym już przez najmłodszych. Wydana przez właścicieli Pasieki Smakulskich, organizujących warsztaty na temat pszczół dla dzieci. Znajdziemy w niej wiele ciekawostek, porad. Do bajki o pszczołach dołączone są zadania do wykonania. Karty pracy motywują do jeszcze lepszego poznania owadów i ich ważnej roli w przyrodzie.

Sosrodzice.pl objął patronat nad książką.

Polecamy Wam do rodzinnej lektury. Warto!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.