Vitammy Aura – inhalator dla całej rodziny

Vitammy Aura to inhalator pneumatyczno-tłokowy, który przetestowaliśmy przy okazji infekcji naszych dwóch córek – pięciolatki i dwulatki. Jego działanie sprawdziłam też na sobie, gdy pewnego dnia zaniemówiłam z powodu zapalenia krtani.

Jakie wrażenia?

Czy Vitammy Aura to dobry produkt? Czy jest godny polecenia?

Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym urządzeniu.

Zestaw do nebulizacji w domu

Vitammy Aura to zestaw do nebulizacji z inhalatorem pneumatyczno-tłokowym. Bardzo wygodny w stosowaniu i co najważniejsze niezawodny.

Może być używany przez całą rodzinę – od niemowlaków (wymaga oddzielnej maseczki, która nie jest dołączona)  po osoby dorosłe.

Jego działanie sprawdziliśmy na energicznej dwulatce i wrażliwej na wszelkie nowości pięciolatce. Dziewczynki używały mniejszej maseczki, a ja tej przeznaczonej dla osoby dorosłej -dobrze wyprofilowanej i wygodnej.

Można również skorzystać z załączonego ustnika – rozwiązanie to akceptują zwłaszcza najmłodsze dzieci. Tak było u nas w domu, gdy córki były młodsze preferowały ustnik, teraz wolą maseczkę.

Warto poczynić tu uwagę. Producent zaleca używania maseczki dla młodszych dzieci, a ustnika dla starszych, gdy będą w stanie go utrzymać w ustach (bo jest skuteczniejszy). Warto przetestować obie opcje i sprawdzić, która się sprawdzi u nas w domu.

Jak wygląda kwestia szybkości?

Vitammy Aura zapewnia szybką nebulizację – 2 ml na 5 minut. To, analizując propozycje konkurencji, dobry wynik, który można docenić zwłaszcza w przypadku cichej pracy – niestety na rynku są szybkie inhalatory, które głośno pracują – takie modele rzadko są tolerowane przez dzieci.

Jak jest w tym przypadku?

Urządzenie emituje równomierny dźwięk, niedrażniący dla ucha. Nie jest on głośny, dlatego dzieci go akceptują bez zastrzeżeń.

SONY DSC

zestaw do nebulizacji

Urządzenie może pracować przez 30 minut, po czym wymagana jest 30 minutowa przerwa.

Jego użytkowanie jest proste i bardzo wygodne – jakość wykonania perfekcyjna. Nie ma problemu z myciem poszczególnych części i ich łączeniem – nic nie przecieka, urządzenie nie zacina się.

W razie wątpliwości  dotyczącej użytkowania, można skorzystać z dołączonej kompletnej instrukcji obsługi i przewodnika po nebulizacji.

Vittammy Aura

Vittammy Aura

Po co nebulizator?

Nebulizator może być stosowany profilaktycznie lub leczniczo. Sprawdza się przy niegroźnych infekcjach typu – przeziębienie, jak również w przypadku zapalenia gardła, oskrzeli, czy płuc.

Pozwala nawilżyć śluzówkę przy wykorzystaniu soli fizjologicznej i podać lek, który w formie lotnej trafia bezpośrednio do miejsca, w którym jest potrzebny, omijając układ pokarmowy. Dzięki temu jest skuteczniejszy, a pacjent mniej narażony na skutki uboczne.

Przeczytaj więcej o nebulizacji, która może zastąpić popularne syropy na kaszel.

Nebulizator sprawdzi się zwłaszcza w sezonie infekcji na:

 • kaszel,
 • katar,
 • stany zapalne układu oddechowe.
Nebulizator w użyciu :)

Nebulizator w użyciu :)

Dodatkowo jest niezastąpiony w przypadku:

 • astmy,
 • zapalenia zatok.

Vitammy Aura to bardzo dobry inhalator do użytku domowego. Idealny dla całej rodziny!

vitammy

Zapraszamy na stronę producenta!

Vitammy Aura to nasz HIT wśród inhalatorów!

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Anka Anka

  ciekawe, chyba w końcu kupię inhalator, bo pediatra namawia

 2. Jula Jula

  Podoba mi się zwłaszcza na początku przeziębienia podobno daje radę…Musze w końcu wypróbować

 3. Marta Marta

  Musimy w końcu kupić inhalator….dzieciaki ciągle chore ;/

 4. Muza Muza

  uzywamy inhalatora zawsze na poczatku infekcji – polecam

 5. Tomek Tomek

  Fajny inhalator. Jak cena??

 6. Mirosława Mirosława

  Mam i polecam. Kupiłam dzięki waszej rekomendacji

 7. Olenka Olenka

  Mamy, jest cichy i niezawodny. Polecamy!

 8. Róża Róża

  Własnie musiałam kupić w aptece 24, bo wylądowaliś my na pogotowiu w nocy z ostrym zapaleniem krtani. Na rano zaczęłam zastanawiać się czy jest dobry, niby cichy, niby wygodny,a może jednak nie jest taki dobry. Więc zaczęłam szukać i już chciała zwrócić, żeby kupić lepszy i efektowniejszy, ale dzięki Waszej opinii i testom mysie nie jest taki zły ten introligator co mam, bo w sumie wszystkie wyglądają tak samo, a tan instalator nawet ma plusy, jak szybką nebulizację – 2 ml na 5 minut. To, analizując propozycje konkurencji, dobry wynik, który można docenić zwłaszcza w przypadku cichej pracy – niestety na rynku są szybkie inhalatory, które głośno pracują – takie modele rzadko są tolerowane przez dzieci.

 9. Aneta Aneta

  super produkt, ja bardzo polecam

 10. Dawid Dawid

  Ludzie, najważniejszym parametrem jest WIELKOSC CZASTEK… nie kupujcie pierwszego, lepszego nebulizatora…

 11. Dorota Dorota

  Witam. W którym miejscu wymienia się filtr powietrza?

Zobacz również