Uwaga, konkurs: wybierz sobie książkę!

 

Drodzy Czytelnicy, tym razem chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym możecie sobie wybrać jedną nagrodę książkową. Zasady są bardzo proste:

1) Wystarczy wybrać jedną książkę: numer 1, 2 lub 3.

2) Napisać w komentarzu pod tym artykułem, którą książkę wybrałaś/eś i dlaczego.

3) Pamiętaj, by w trakcie pozostawiania komentarza, zwrócić uwagę, czy w miejscu na podanie adresu e-mail wpisałaś/łeś prawidłowy adres. Tylko podanie prawidłowego adresu pozwoli nam skontaktować się z laureatem konkursu.

Na Wasze odpowiedzi czekamy od 27 października 2012 do 7 listopada 2012. Każdy uczestnik może pozostawić dowolną ilość komentarzy. Wśród odpowiedzi wybierzemy najciekawsze komentarze, które zostaną nagrodzone wybranymi książkami. Do rozdania mamy po 2 egzemplarze każdej książki. Wyniki ogłosimy do 11 listopada br.: poinformujemy o nich na stronie oraz kontaktując się z laureatami drogą elektroniczną.

Żeby ułatwić Wam decyzję poniżej publikujemy informacje dotyczące każdej książki. Już wkrótce każda z tych pozycji będzie zrecenzowana na stronie.

1) „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge

Mózg nie znosi nudy i monotonii; jeżeli coś go nudzi, jest nieubłagany – Natalia i Krzysztof Minge piszą w swojej książce „Techniki samorozwoju” – Zrobi wszystko, co w jego mocy, by zmusić cię do zaprzestania męczącej czynności. Dlatego uczenie się godzinami nie przynosi pożądanych rezultatów, a tysiące powtórek tego samego materiału kończą się frustracją i irytacją, ale nie opanowaniem wiadomości.

Długie kucie tuż przed klasówką lub maratony nauki nudzą umysł. Sprawiają, że efekty zdobywania wiedzy są mało efektywne – przekonują psychologowie Natalia i Krzysztof Minge i wyjaśniają, jak się skutecznie uczyć oraz dlaczego oglądanie telewizji jest faktycznie ogłupiające.

Na stronie sosrodzice.pl mieliście okazję przeczytać wywiad z autorką tej książki Natalią Minge, przy okazji premiery książki „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka”.

2). „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman

Książka poświęcona jest zagadnieniu myślenia efektywnego (smart thinking) – jednej z najbardziej cenionych obecnie na świecie zdolności człowieka, dzięki której można lepiej radzić sobie z problemami i sprawnie odnajdywać kreatywne rozwiązania. Autor publikacji, dr Art Markman, korzystając z najnowszych odkryć w zakresie psychologii poznawczej oraz innych dziedzin nauki, udowadnia, że myślenia efektywnego można, a nawet trzeba się nauczyć.

Poradnik to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce wykorzystać swój potencjał, myśleć w sposób innowacyjny oraz osiągać wyznaczone cele. Polecany jest wszystkim tym, których interesuje własny rozwój i wykorzystanie psychologii do poprawy jakości życia.

Ta książka to osobista instrukcja obsługi twojego umysłu, dzięki której dowiesz się, jak skuteczniej zapamiętywać informacje, uczyć się oraz wykorzystywać wiedzę do własnych potrzeb. Znajdziesz w niej cenne, rzetelnie omówione przykłady odkryć, eksperymentów, a także narzędzia i ćwiczenia, które pozwolą ci utrwalić zdobyte wiadomości.

3) „Jak być genialną dziewczyną?” Irene Colas

Dobre maniery. Jak być genialną dziewczyną! Propozycja dla dziewczynki.

W domu, z wizytą, w szkole,  na ulicy… warto elegancko się zachowywać, by nie sprawić przykrego wrażenia istoty z epoki kamienia łupanego!

A oto poradnik dobrych manier, adresowany do współczesnych dziewczyn, które zawsze i wszędzie, nawet w najbardziej delikatnych  sytuacjach, pragną zachować klasę.

Niezwykle zabawna książeczka, dzięki której zaskarbisz sobie szacunek i sympatię innych. Zażywać bez ograniczeń!

Zbiór porad dla dziewczynek na każdy temat, napisany w bardzo zabawny sposób. Szeroki wachlarz zagadnień: kłopoty ze zmieniającym się ciałem, bekanie, puszczanie bąków w towarzystwie, nieświeży oddech, przedstawianie się, spóźnianie się, spuszczanie wody w toalecie, mówienie z pełna buzią, przeklinanie itp.

Mnóstwo zabawnych ilustracji.

I jak którą książkę wybieracie: 1, 2 czy 3? Napiszcie w komentarzu!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. sylwia pavlyuk sylwia pavlyuk

  2 – „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”

 2. Sylwia Lompart Sylwia Lompart

  Wybieram dla swojego synka :) „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge.Wybór swój kieruje tym iż chciałabym pomóc synowi w nauce i by nie musiał wszystkiego „wkuwać” i aby tą książką uświadomić go ,że nauka może być przyjemna a siedzenie przed telewizorem ogłupia.Książka byłaby ciekawą lekturą dla mnie i dla niego

 3. mama Kasi mama Kasi

  3. Jak być genialna dziewczyną: to byłby prezent dla siostrzenicy…Zbliża się Gwiazdka, Mikołajki ;)

 4. ola K. ola K.

  2. Myśleć efektywnie, bo właśnie to jest mi teraz najbardziej potrzebne…

 5. giustinam giustinam

  3 – „Jak być genialną dziewczyną?” Irene Colas … Mam 4 letnią Córeczkę, którą w prostych słowach mogę określić łobuziakiem i chłopczycą :). Momentami jednak lubi się wystroić, pomalować i spryskać mamy perfumami, ubrać śliczną spódniczkę, to jednak w niczym jej nie przeszkadza, by dalej rozrabiać :). Może wspólne czytanie, o tym jak radzić sobie w pewnych sytuacjach, troszeczkę sprawę by ułatwiło :). Córcia jest cudowna, po prostu widzę w niej tą dziecięcą szczerość – czyli, nie szata zdobi czlowieka ;). Jednak czasami warto troszeczkę się uspokoić, czego moje dziecko nie potrafi. Czy książeczka pomoże na te problemy, nie wiem, może nie, ale zapewne będzie cudowną niespodzianką dla dziewczynki, która kocha książki i jak czyta je jej mama. Dodatkowo, rozmowa na ciekawy temat, na długie zimowe wieczory. Prosimy :):):)…

 6. sabi2505 sabi2505

  2). „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”, mysle ze byłaby dla nas idealna :):):)

 7. Natalia Natalia

  „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman
  pozwoli mi na na rozwiązywanie problemów w szybszy i skuteczniejszy sposób

 8. monika06 monika06

  1)Techniki samorozwoju,,,,dlaczego?
  ha sama sie zastanawiam ale pewnie dlatego, że moja
  -córcia ma jak narazie głowe pełną szalonych pomysłów ale na niczym nie skupia swojej uwagi dłużej niz 5 min.
  -sama jestem ciekawa pomysłów zawartych w tej lekturze i może i ja się czegos nauczę a przy okazji się dowiem ‚dlaczego oglądanie telewizji jest faktycznie ogłupiające’;)
  – podsumowując wybór zżera mnie ciekawość treści zawartych w lekturze;)))

 9. Edyta Edyta

  nr 3 na prezent

 10. maria maria

  Techniki samorozwoju: przyda mi się trochę zainwestować w siebie :)

 11. malynka19 malynka19

  Ja wybrałam książkę ” jak być genialną dziewczyną ” , ponieważ uwielbiam tego typu poradniki które mają humor i do tego czegoś uczą . Jestem nastolatka i myślę , że taka książka to fajna sprawa i niesamowite porady w różnych sytuacjach jakie mogą mnie jeszcze spotkać . Mało jest takich książek które rzeczywiście docierają do młodzieży , a myślę , że ta będzie najlepszą dla mnie alternatywą :D

 12. Katarzynaa Katarzynaa

  1. „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge. Jestem młodą nauczycielką i matką 3 letniego synka, takie książki to klucz do sukcesu. Na co dzień spotykam się z różnorodnymi problemami dzieci z którymi nie potrafią poradzić sobie rodzice lub chcą pomocy od nauczycieli jak zachęcić dzieci do nauki. Bardzo chciałabym otrzymać ta książkę by pomóc zarówno sobie jak innym dzieciom w lepszym kształtowaniu swych umiejętności i postaw. Dodatkowo cenię sobie tą autorkę, która jest psychologiem i zauważa bardzo różne rzeczy o których nie mamy pojęcia że już w takich zachowaniach rodzi się problem i należy już pracować z dzieckiem. Była by to dla mnie fascynująca lektura.

 13. OlenaD OlenaD

  Wybieram pozycję nr 3 bo mam córkę i chciałabym ją dobrze wychować, tak, aby umiała odnaleźć się w każdej sytuacji, bo ludzie kulturalni więcej mogą w życiu zdobyć, niż Ci, którzy chcą wymuszać złością i groźbami.

 14. Papla Papla

  Wybieram pozycję numer 2. Książka zapowiada się bardzo interesująco. jestem studentem matematyki więc efektywne myślenie to podstawa. :)

 15. Justyna Justyna

  Pozycja numer 2 byłaby odpowiednia na najbliższy czas. Przeróżne myśli zaprzątają mi głowę i niestety nie zawsze znajduję w nich odpowiednie rozwiązania. Przydałaby mi się a’la pomoc psychologiczno- naukowa, może to właśnie ta książka rozwieje moje wątpliwości.

 16. mama Izuni mama Izuni

  Mam córkę w wieku 10 lat i sadzę że będzie to ciekawa lektura dla mnie i dla niej także. Mam nadzieję że jest też pełna humoru

 17. prandek prandek

  Numero 3 :)

  Coś dla mojej dziewczyny ;) Może jak jest taka genialna i przeczyta tą książkę to będziesz geniuszem :)

 18. Aneta Aneta

  Mi osobiście przydałaby się książka na pozycji numer 1. Po przeczytaniu tej książki chciałabym pomóc synowi szybciej się uczyć i aby nie musiał tak długo siedzieć przy nauce.

 19. natalina natalina

  książka nr 1 „Techniki samorozwoju” Wybieram tą książkę, gdyż wiem jak niekiedy nudna może być nauka, a jednak przydatna. Chciałabym lepiej się uczyć.

 20. karolcia karolcia

  Wybieram pozycję numer 2 dlatego że:
  -nie pracuje,
  -czytam codziennie,
  -nudzę się codziennie,
  -być może znajdę w tej książce wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania,
  -czytając tą książkę czegoś się nauczę i ”zabiję” czas którego mam w nadmiarze,
  -kocham książki,
  -po przeczytaniu oddam ksiażkę do biblioteki publicznej(jestem tam conajmniej 2 razy w tygodniu),
  -książka ta nie będzie rzucona na półkę i zapomniana,
  -nie stać mnie na kupno tej książki,a chcę ją mieć,
  Kurtyna

 21. kasiola kasiola

  wybieram ksiazke numer 1 mam dziecko szkolne w wieku 6 lat i 3 latka starszego syna ciezko zachecic do nauki chetnie skorzystala bym z porad tej ksiazki

 22. Eurydyka Eurydyka

  Wybieram książkę numer 3.
  Chciałabym aby z mojego malutkiego szkraba wyrosła młoda dama. Dziś dzieciaki wyśmiewają się z dobrych manier, dlatego książeczka byłaby mi bardzo pomocna w przekonaniu córci, że mówienie z pełną buzią jest niestosowne, a przeklinanie nie zaskarbi jej przyjaciół.

 23. Anna Anna

  Wybieram pozycję numer 1 :)
  Myślę efektywnie i jestem Genialną dziewczyną, więc nie potrzebuje książek numer 2 i 3, dlatego książka numer 1 będzie dla mnie najlepsza. :)

  Chcę nabyć trochę wiedzy bo z tym u mnie krucho i bardzo pomogła by mi w tym owa książka. :)
  Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojego komentarza :)
  Z poważaniem Ania :)

 24. aga aga

  1. ponieważ chciałabym wiedzieć bardzo dużo, a żeby wiedzieć dużo trzeba uczyć się szybko

 25. Andzia Andzia

  Książka nr 1) Może wreszcie czegoś się nauczę ;)

 26. zabajka zabajka

  Wybieram pozycję numer 2 na temat myślenia efektywnego, a to z tego powodu, że z zawodu jestem nauczycielką przedszkola i moje rozrabiaki wymagają ode mnie myślenia na 100% przez cały dzień codziennie. Przy tym muszę być niebanalna, w żadnym razie nudna i przekazać prosto, szybko, ale przede wszystkim w sposób atrakcyjny wszystko to, co przekazać trzeba. Sami przyznacie, że to niełatwe zadanie, więc taka książka z pewnością przydałaby się w mojej biblioteczce.

 27. Macko Macko

  Hej,

  Wybieram pozycję nr. 1
  Dlaczego dokonałem takiego wyboru ? Odpowiedź jest prosta. Zgodnie z zasadą, że człowiek całe życie się uczy ja również całe życie staram się piąć do góry idąc do przodu. Książka dodatkowo traktuje o zapamiętywaniu, co zważywszy, że oprócz pracy studiuję może mi się przydać. Ostatnim argumentem może być fakt, że jestem molem książkowym i generalnie pochłaniam każdą książkę, która wpadnie mi w ręce ;)
  Pozdrawiam

 28. kasia kasia

  2). „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” ponieważ jestem osobą kreatywną,ciągle poszukującą nowych przygód, podejmuję się przeróżnych wyzwań,uwielbiam wyznaczać sobie cele,aby skutecznie do nich dążyć…właśnie ta książka pomogłaby mi w dokonywaniu jeszcze lepszych wyborów,pokonując przy okazji wiele przeszkód czających się na drodze mojego szczęścia ;)

 29. aaamelka aaamelka

  Wybieram pozycję nr 2 „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”. Jestem mistrzynią w wyznaczaniu sobie celów i porzucaniu ich przy pierwszej trudności. Cele są cały czas aktualne, tworzę wciąż kolejne ale z ich realizacją jest u mnie krucho. Liczę, że dzięki uważnej lekturze tej książki lista celów do osiągnięcia będzie stopniowo maleć, a lista celów zrealizowanych gwałtownie wzrośnie.

 30. Paweł Paweł

  Wybieram nr 2 ponieważ jestem na początku kariery i chciałbym aby wszystkie moje cele zostały spełnione i myślę, że ta książka pomoże mi w spełnieniu mojego największego marzenia.

 31. Rysiek Rysiek

  Wybieram nr 1 poniewarz jestem stódentem dwuch kierónkow i myśle rze ta ksionrzka bardzo by mi pomogła pżezwycienrzyć mojom dyslekcje.

  • lissa1983 lissa1983

   Wybieram książkę nr 1 „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge
   Znam dużo osób które mają z tym problem i z chęcią skorzystają z tej książki, zaczynając ode mnie

 32. Piotr Piotr

  pozycja nr 2 – nigdy nie zaszkodzi dowiedzieć się jak sprawniej rozwiązywać problemy i chętnie podsunąłbym tą książkę mojej córeczce aby lepiej poznała siebie i znalazła sposoby na łatwiejsze uczenie się i rozwój, a poza tym jak się ma dwie kobiety w domu to siłą rzeczy i samemu trzeba zahaczyć o taką pozycję żeby się nie dać zagonić w kozi róg :) (A ostatecznie jak jedna będzie czytać to drugą da się przegadać :) )

 33. Piotr Piotr

  sorrki wcześniej pomyliłem adresy i napisałem początek z dużej litery

 34. Zuza Zuza

  Wybieram książkę nr 2 :) Myślę, że ta książka przydałaby się każdemu, kto chce poprawić swoje życie umacniając poczucie własnej wartości poprzez samorozwój połączony z realizacją obranych celów. Odbiór społeczny czy to naszych pomysłów, czy problemów, z którymi się spotykamy i chcemy rozwiązać je na własny sposób, często negatywny, odbiera dalsze siły do działania. Mam nadzieję, że książka ta pozwoli wzmocnić mi samą siebie i nie przejmować się zdaniem innych, którzy z czasem być może zobaczą, że moje propozycje wcale nie są takie złe, choć może odbiegają od powszechnie przyjętych norm.

 35. Marzena Marzena

  Zaciekawiły mnie wszystkie propozycje, jednak wybieram nr. 3, czyli „Jak być genialną dziewczyną?”. Dlaczego? Ogólnie lubię takiego rodzaju książki, gdy wchodzę do księgarni, to idę sprawdzić, czy są takiego typu książki, żeby poprostu powertać i obejrzeć. Jako jestem nastolatką, to takie porady jak najbardziej mi sie przydadzą. Staram się poradzić w każdej sytuacji, zachować się dobrze, a taka książka mi w tym pomoże.

 36. Human Human

  WYBIERAM NR 2, ponieważ
  Każdy chce efektywnie myśleć,
  i szybko w tym świecie zaistnieć.
  Radzić sobie z problemami i odnajdywać rozwiązania,
  to są w dzisiejszych czasach nie lada wyzwania.
  Myśleć efektywnie, to podstawa bytu,
  nie dostaniesz tego nawet i z przemytu.
  Lecz książka „Myśleć efektywnie…” poprawi jakość mojego życia
  i sposób własnego bycia.
  „Połowa osiągnięcia celu to jego prawidłowe wyznaczenie”. (Zig Ziglar)
  A ta książka ma wielkie znaczenie.
  Choć jestem zwykłym humanem, robienie eksperymentów to nic dla mnie,
  ale utrwalanie zdobytych wiadomości ćwiczę nawet w wannie.
  Z taką książeczka znacznie przyjemniej będę to robić,
  a piąteczki w dzienniku moja rubrykę zdobić.
  Bardzo przyda mi się nie tylko w szkole,
  w domu też praktyczne rzeczy robić wolę.
  Wiec dorzucę jeszcze jeden cytat do mojej wypowiedzi :
  „Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”. (Napoleon Hill)
  I mam nadzieję, że książka w moim domu zawiedzi :)
  Kształcenie, rozwój i wykorzystywanie wiedzy są bardzo ważne dla mnie,
  a kto wygra książkę?! Tego nikt na razie nie zgadnie!
  Bardzo mi sie przyda, pragnę tego jeszcze bardziej, bo „Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia” (Washington Irving)

 37. justm justm

  1) „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej”

  Jako studentka chciałabym posiąść tą wiedzę, dlaczego ‚ uczenie się godzinami nie przynosi pożądanych rezultatów, a tysiące powtórek tego samego materiału kończą się frustracją i irytacją, ale nie opanowaniem wiadomości.’ i jak temu zaradzić ! Jednak nie ma to jak fachowa literatura niż marne fora internetowe i posty desperatów. Ta książka z pewnością byłaby przeze mnie bardzo dokładnie przestudiowana.

 38. leonardo leonardo

  2 – Chiałbym wymyślić coś mądrego;)

 39. Tuśka Tuśka

  Wybieram nagrodę numer 1. A to dlatego, że mam córkę, która na koniec roku miała średnią 5,7, znaj 4 języki i bardzo chciałabym jej pomóc w tym, żeby po pierwsze utrzymała średnia, a po drugie wiedziała jaki zawód wybierze w przyszłości (ma na myśli pilota-przewodnika wycieczek). Pozdrawiam!

 40. Marta Marta

  Pozycję numer dwa wybieram moi mili, bo nie chcę by na świecie było dużo debili.
  Myślenie efektywne łatwą rzeczą jest, możesz się o tym przekonać, jeśli tylko chcesz.
  Bo najważniejsze to jest mieć satysfakcję z nauki, wiedzieć po co to robisz i ze nie musisz. Bo uczysz się dla siebie i rozwiązujesz zadania, by w przyszłości mieć zawód nie lada, nie lada.

  Oczywiście pozycja numer 2! Pozdrawiam wszystkich rodziców, bo wiem jaka to odpowiedzialna praca dająca wiele satysfakcji.

 41. Apis Apis

  W MOJEJ PRACY MAM ZAWSZE DUŻO INFORMACJI DO ZAPAMIĘTANIA. HASŁA I LOGINY DO BANKÓW, SKRZYNEK POCZTOWYCH, KOMPUTERA, A NAWET KOD ALARMU. CODZIENNIE JESTEM WRĘCZ BOMBARDOWANA TYSIĄCEM UZGODNIEŃ, MIEJSC SPOTKAŃ, ORAZ NAZWISK NASZYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW. MUSZĘ SZYBKO I EFEKTYWNIE MYŚLEĆ, ANALIZOWAĆ SYTUACJE, ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY I PODEJMOWAĆ TRAFNE DECYZJE. MUSZĘ MYŚLEĆ W SPOSÓB INNOWACYJNY I POTRAFIĆ PRZEKONAĆ DO SWOICH ROZWIĄZAŃ INNYCH PRACOWNIKÓW I SZEFOSTWO. DLATEGO KSIĄŻKA „MYŚLEĆ EFEKTYWNIE, CZYLI JAK SPRAWNIEJ ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY I OSIĄGAĆ CELE” ART’A MARKMAN’A JEST POZYCJĄ, KTÓRA POMOŻE MI W PRACY I W ŻYCIU CODZIENNYM W UPORZĄDKOWANIU I LEPSZYM ZAPAMIĘTANIU RZECZY NIEZBĘDNYCH DO MOJEGO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA W ZAWODOWYM I PRYWATNYM ŚRODOWISKU.

 42. Remigiusz Remigiusz

  Wybralem ksiazke nr 2 gdyz sam przekonalem sie o tym jak wazne jest efektywne i innowacyjne myslenie. niestety tego nie ucza w szkole a sama wiedza ktora jest przekazywana to nie wszystko.

 43. Kasia Kasia

  2. Wybrałam książkę nr 2 ponieważ aby coś zdobyć w życiu trzeba umieć dążyć do osiąnięcia wyznaczonych przez siebie celów. Obecnie stoje na trudnym etapie w swoim życiu. Muszę zdecydować co chce z nim zrobić i jak się do tego zabrać. Zatem muszę wyznaczyć sobie cele i dążyć do nich. Ta książka z pewnością by mi w tym pomogła i ułatwiła zadanie. Myślę że zdobyta przeze mnie wiedza zostałaby tak wykorzystana, że nie miałabym problemów z wyznaczeniem swojej przyszłośći.

 44. Jula Jula

  Wybieram książkę nr 3 czyli ‚Jak być genialną dziewczyna?’ Ponieważ mimo, że już nie jestem nastolatką to z takiej książeczki zawsze się można czegoś nauczyć, zmienić pewne przyzwyczajenia a nawet ‚zabłysnąć’ wśród swojego otoczenia na nowo!
  W końcu człowiek uczy się przez całe życie…

 45. Julka Julka

  Książka nr 2 Myśleć efektywnie’ ponieważ:
  -moja główka wyczerpana, myśleć nie chce już od rana!
  -a problemów pełno w koło, no i nie jest za wesoło:/

 46. Julita Julita

  poproszę książeczkę nr. 1 – ‚Techniki samorozwoju’ – ponieważ chcę być sprytna, żwawna i powabna! :)

  • kunlunija kunlunija

   Książka nr 3.
   Mam bratanicę. Mądrą i ładną. Chodzi do szkoły, jest miła, wesoła i radosna. Chciałabym, żeby miała tę książkę na swojej półce. Żeby czasem czytała sobie do poduszki, że przechodzenie przez płot nie zawsze jest odpowiednie albo że na „oficjalnych imprezach” lepiej nie bawić się w zabawę pt. „kto zrobi głupszą minę” :))
   Małgosia dostanie książkę, a Ciocia zapunktuje u rodziców Małgosi! :)

  • magdaaa465 magdaaa465

   Chciałabym otrzymać książkę numer 3 – intryguje mnie jej tytuł, podejrzewam, że jest napisana z humorem, a kto wie może znajdę w niej radę jak odnaleźć swojego księcia ;).

 47. Angela Angela

  Wybieram pozycję z numerem 3. Dlaczego? Sama nie wiem… bo czy rzeczywiście można osiągnać status genialnej dziewczyny, może dzieki tej książce przekonam się i choć po części uda mi się taką stać. Myślę , żę zawiera ona w sobie wskazówki, z których bede korzystać każdego dnia o ile uda mi sie ją zdobyć :)

 48. Angela Angela

  Wybieram książkę nr 3. Zastanawiam się czy to możliwe , żeby osiągnąć status idealnej dziewczyny? Może dzięki tej ksiązce odpowiedz na to pytanie bedzie o wiele prostsze.

 49. Iwona Iwona

  Ja wybieram poz. nr 1 – bardzo przyda się mojemu 9 letniemu synowi,ma problemy ze skupieniem się …:

 50. Klaudia Klaudia

  Ja wybieram 3 ponieważ nikt mnie nie lubi i chciałabym zobaczyć jak na to poradzić

 51. Julita Julita

  Wybieram „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman
  Dla kogo? Dla siebie bo jeżeli chcę zmieniać świat to muszę zacząć od siebie. A jeśli chcę się zmieniać to muszę się uczyć efektywnie myśleć a muszę przyznać że czasem może mi tego brakować. Ciekawa jestem czy w książce znajdę coś dla siebie. Czy zmieniłoby to w jakiś sposób to jak postrzegam świat. Jestem otwarta, rzućcie we mnie książką i patrzcie jak się zmieniam. Jak zadziała to rzucę ją dalej ;]

 52. ania ania

  wybralam ksiazke nr.3 , poniewaz chce sie dowiedziec jak byc genialna dziewczyna

 53. wolf02051970 wolf02051970

  wybieram „Jak być genialną dziewczyną?” aby zrobić podwójny prezent, czyli satysfakcja z wygranej dla siebie i prezent dla córki… ;-)

 54. Kinga Kinga

  2 – „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”, ponieważ każdy z nas ma jakieś problemy, a czasami ie wiem jak się ich pozbyć. Pomoc w postaci takiej książki bardzo by mi się przydała.

 55. Anna G Anna G

  wybieram książkę nr. 1 ponieważ chce ją mieć. I chce ją przeczytać :)

 56. katala katala

  Książka nr 1 – to podstawa. w dzisiejszych czasach kiedy czas jest na wagę złota, trzeba nauczyć się go cenić. Wykorzystać maksymalnie. Kto nie chciałby mieć wiele za niewiele. Mam nadzieję, że ta książka może okazać się w tym bardzo pomocna. Udzieli rad, wskazówek, pokaże krok po kroku co robić, aby było dobrze, szybciej i efektywniej. Może być idealnym prezentem dla moich dzieci. A może i dla mnie, wszak na naukę nigdy nie jest za późno :)

 57. Tomczak Tomczak

  Wybieram książkę numer 3, ponieważ chcę bardziej udoskonalić swoje maniery i nauczyć się też nowych rzeczy.

 58. Jagoda Jagoda

  Wybrałam książke pdt „Jak być genialną dziewczyną”, ponieważ dwie pozostałe książki już znam, interesuje mnie psychologia i akurat nie wychodzi mi to, co jest w tytule książki :)

 59. Moniśka Moniśka

  Wybieram książkę nr. 1, gdyż ostatnio ciężko mi się skoncentrować na wielu rzeczach, a i wspomóc pamięć nie zaszkodzi;)

 60. kasiak kasiak

  wybieram książkę 1 dla mojego brata który w przyszłym roku kalendarzowym a w tym roku szkolnym ma egzamin gimnazjalny a wcale nie pali sie do nauki, może przeczytanie takiej lektury pomoże mu dobrze przygotować się do egzaminu i spełni się jego marzenie o dostaniu się do szkoły sportowej za co trzymam kciuki :)

 61. Edyta Edyta

  Wybieram 3 . Wybrałam tą książkę , ponieważ czytałabym ją mojej córce . Jest w wieku dojrzewania ta książka na pewno by jej i mi pomogła :)

 62. M M

  A ja dla siebie książkę wybieram, o i będzie to numer 3! Co tu dużo pisać, z nauką problemów nigdy nie miałam, myślę efektywnie, pamięć też nie szwankuje, ale społeczne interakcje to chyba nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. A że mam tendencję do traktowania siebie NIEZMIERNIE SERIO, to chętnie pośmieje się z obrazków i z siebie i ze wszystkiego ;). Poza tym to ja wysoko mierzę, więc ten geniusz w tytule bardzo mi pasuje do mojej wizji przyszłości.

 63. grażynap grażynap

  Wybieram książkę numer 1, ponieważ moje dziecko spędza wiele godzin przy biurku przygotowując się do zajęć lekcyjnych, przez co nie ma czasu na spotkania z przyjaciółmi lub inne dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Chciałbym skrócić jej czas nauki, pozwalając jej korzystać z czasu pozaszkolnego w radości i z myślą, że na następny dzień będzie przygotowana do szkoły, przez co dostanie same piątki!

 64. Pat Pat

  wybieram pozycje nr 2 chetnie dalabym ja do przeczytania mojej siostrze poniewaz uwazam ze je j postepowanie jest czesto nieprzemyslane ;>

 65. paap paap

  chce byc genialna dziewczyna a jestem glupia:prosze o pozycje numer 3 bo nigdy nic nie wygralam;<<

 66. Ada Ada

  1- „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge, hmm.. dlaczego? obecnie chodzę do liceum, nauki jest sporo a właśnie w tej książce jest wiele porad jak się skutecznie uczyć. Od tego ile wiedzy (dobrze) sobie przyswoję będzie zależeć moja matura, z kolei od matury zależy czy spełnię swoje marzenia dostając się na wymarzone studia :))

 67. brendi brendi

  Mówią, że człowiek uczy się całe życie. Umiejętność produktywnego uczenia się i zapamiętywania to cenny dar. Człowiek z dnia na dzień dąży do samodoskonalenia się. Wiedza jest istotą społeczeństwa, harmonizuje świat i stymuluje działanie. Często popełniamy błędy, zapominamy cenne wskazówki, a to spowalnia naszą pracę i prowadzi do nieporozumień.
  Wybrałam pozycję pierwszą, „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge, aby mieć wpływ na własne efektywne kształcenie. Sądzę, że to przydatna umiejętność zwłaszcza dla osoby młodej, łaknącej wiedzy. Pragnę mieć wpływ na to jak się uczę i to, co zapamiętuję. Chciałabym także poznać oryginalne techniki, które sprawią, że świat wyda się „łatwiejszy” w swojej formie niż go opisują. Wiele ważnych wiadomości umyka nam każdego dnia, to frustrujące i czasochłonne zastanawiać się nad rzeczami z reguły prostymi i banalnymi.

 68. Cbool Cbool

  Wybrałem pozycje numer 1, ponieważ jestem studentem a w tym tygodniu mam 4 kolokwia w 3 dni. Także umiejętność szybkiego uczenia się i zapamiętywania z pewnością bardzo by mi się przydała :)

 69. Izabela Izabela

  Wybieram pozycję „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”, ponieważ jestem na studiach pedagogicznych, już niebawem czeka mnie praca w otoczeniu dzieci i ich rodziców. Jak wiadomo nauczyciel nie tylko uczy ale też zmaga się z różnego rodzaju problemami i musi umieć efektywnie myśleć. Również w życiu prywatnym tą umiejętność uważam za niezbędną, dlatego właśnie bardzo chciała bym wybrać książkę „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”. Uważam, że im więcej umiejętności człowiek sam osiągnie tym lepiej wykonuję swoje obowiązki i umiejętnie pomaga innym. Efektywne myślenie to według mnie bardzo potrzebna umiejętność, którą chciałabym mieć.

 70. Asja Asja

  Wybieram książkę nr 2, bo efektywne myślenie to dziś bardzo przydatna umiejętność. Może ta książka pozwoliłaby mi nauczyć się takiej zdolności, być może będę potrafiła odnaleźć kreatywne rozwiązanie i poradzić sobie z problemami, byłoby to wspaniałe. Taka instrukcja obsługi mojego umysłu to coś co jest mi potrzebne (właśnie to sobie uświadomiłam), bardzo zapragnęłam przekonać się na własnej skórze a raczej na własnym umyśle o potencjale tej książki :)

 71. pao1 pao1

  Wybieram „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”
  Dlaczego? Mimo ukończenia już studiów nadal uczę się życia. Najważniejszą cechą w życiu jest mądrość, a nic innego nie pielęgnuje jej tak jak właśnie efektywne myślenie. Proces myślenia można trenować, a dzięki tej książce poznam tajniki tego procesu.

 72. Gosia Gosia

  Wybieram książkę nr 3
  Chciałam bym otrzymać tą książkę ponieważ jestem molem książkowym, uwielbiam czytać książki !! a najbardziej te, które są dopasowane do mojego wieku. Krótki opis tej książki wystarczająco dobrze zachęcił mnie do wtajemniczenia się w dobrą klasę tej książki. Bardzo zależy mi aby tak książka trafiła do mnie:)

 73. Gosia Gosia

  nr 3
  Chciałam bym otrzymać tą książkę ponieważ jestem molem książkowym, uwielbiam czytać książki !! a najbardziej te, które są dopasowane do mojego wieku. Krótki opis tej książki wystarczająco dobrze zachęcił mnie do wtajemniczenia się w dobrą klasę tej książki. Bardzo zależy mi aby tak książka trafiła do mnie:)

 74. Gosia Gosia

  Wybieram nr 3
  Jestem molem książkowym, uwielbiam czytać książki !! a najbardziej te, które są dopasowane do mojego wieku. Krótki opis tej książki wystarczająco dobrze zachęcił mnie do wtajemniczenia się w dobrą klasę tej książki. Bardzo zależy mi aby tak książka trafiła do mnie:)

 75. Gosia Gosia

  Wybieram nr 3
  Uwielbiam czytać książki !! a najbardziej te, które są dopasowane do mojego wieku. Krótki opis tej książki wystarczająco dobrze zachęcił mnie do wtajemniczenia się w dobrą klasę tej książki. Bardzo zależy mi aby tak książka trafiła do mnie:)

 76. Kasia Kasia

  Pozycja nr 3
  O książka dla mojej cudnej 7 latki, roszczepana, wesoła i wygadana. Książka chwila wytchnienia dla mnie chwila relaksu dla niej

 77. Agnieszka Zielińska Agnieszka Zielińska

  Wybieram książkę nr 2 – „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman Swój wybór uzasadniam posiadaniem młodszego o 10 lat brata, któremu z pewnością przyda się ta lektura. Jak na razie jest niezłym kombinatorem, ale wiem, że w przyszłości umiejętność efektywnego myślenia jest wielce potrzebna i doceniania. Dlatego fajnie posiadać receptę w formie tej książki, jak wykorzystywać swój potencjał, nauczyć się współpracować z swoim umysłem i genialnymi sposobami zaskakiwać siebie i innych.

 78. jonas jonas

  Wybrałam pozycje numer 1T echniki samorozwoju,,,,dlaczego?

  – sisotra ma jak narazie głowe pełną szalonych pomysłów ale na niczym nie skupia swojej uwagi dłużej niz 5 min.
  -sama jestem ciekawa pomysłów zawartych w tej lekturze i może i ja się czegos nauczę a przy okazji się dowiem ‚dlaczego oglądanie telewizji jest faktycznie ogłupiające’;)
  – podsumowując wybór zżera mnie ciekawość treści zawartych w lekturze;)))

  Read more: http://www.sosrodzice.pl/uwaga-konkurs-wybierz-sobie-ksiazke/#ixzz2B47hCwwr

 79. delma6060 delma6060

  wybieram pozycję numer 1. Uważam ,iż przyda się do kształcenia mózgu. Warto byłoby poznać techniki skutecznego uczenia się.

 80. Marta Marta

  Wybieram książeczkę nr 3 która będzie idealną lekturą dla mnie i dla mojej córeczki. Książka jest bardzo praktyczna i zawarte są w niej bardzo fajne porady, dzięki którym kultura osobista jest przedstawiony w prosty zrozumiały sposób dla dziecka. Będzie to fajna „szkoła” dla mojej córci, w ciekawy, śmieszny sposób i nie będzie narzekać, że nudzę ją swoimi gadaniem… a i n może mamusia czegoś się dowie jeszcze:))))

 81. Małgosia Małgosia

  ,,Myśleć efektywnie” to książka, którą chciałabym wygrać.To dobry sposób na samodoskonalenie i poprawienie jakości życia.

 82. Stokłosa Stokłosa

  Ja chciałabym wygrać książkę pt.
  „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej”
  ponieważ nie chcę marnować całego wolnego czasu na zakuwanie różnych informacji skoro wiem, iż połowę tego na następny dzień zapomnę.

 83. Megi90 Megi90

  Zdecydowanie wybieram numer 1 – przede mną obrona pracy magisterskiej, która już spędza mi sen z powiek, bo nie jestem pewna czy uda mi się przyswoić wszystkie informacje na czas!

 84. Karolina Karolina

  Wybieram pozycję nr 1, czyli „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej”, ponieważ bardzo przydałaby mi się ta książka. W szkole mam wiele nauki i czasami muszę spędzić nad książkami wiele godzin za nim wejdzie mi coś do głowy, a jestem taką osobą, że wymaga od siebie dużo i chcę mieć dobre oceny, ale jednocześnie chciałabym nie zaniedbywać innych obowiązków i mieć też chwilę relaksu, dlatego przydałoby się spędzać nad książkami mniej czasu niż dotychczas, ale umieć wszystko na piątkę, myślę, że w tej książce znalazłabym wiele ciekawych sposobów, aby rozwiązać ten problem. ;)

 85. Wakacyjna Wakacyjna

  Wybrałabym książkę numer jeden,
  Ponieważ czuję, że dzięki niej odnalazłabym swój prywatny Eden.
  Poza tym ułatwiłaby mi bardzo szkolne życie,
  Bo ja chcę przed nowymi nauczycielami wypaść znakomicie.
  Chciałabym więcej zapamiętywać,
  W głowie na pytania odpowiedzi odnajdywać,
  Krócej się uczyć, więcej wiedzieć,
  Żebym przed komputerem mogła trochę posiedzieć…

 86. Karolina Karolina

  „Jak być genialną dziewczyną?” Długo zastanawiałam się, którą pozycję wybrać – ponieważ pamięć mam świetną, zarówno wzrokową jak i tę „właściwą”, a problemy zazwyczaj rozwiązują się same, wybieram „Jak być genialną dziewczyną?”. Genialna jestem bez książek i poradników ;-) Zołza ze mnie pierwsza klasa, ale ponieważ zblizają się urodziny mojej kuzynji, zakompleksionej, szarej dziewczynki, myślę, że mógłby to być idealny dla niej prezent. Pozdrawiam !

 87. Magdelajna Magdelajna

  Ach, kochane książeczki! Nie mogę odpuścić sobie wzięcia udziału w konkursie, w którym możliwe jest wygranie książki! ;-)
  Podobają mi się trzy pozycje… Cóż, taka jest natura kobiety – chcemy mieć więcej niż możemy.
  Skoro jednak muszę wybrać, to marzę o pozycji nr 2. Jestem osobą ambitną, szukam nowych możliwości, chcę spełnić swoje cele i pragnienia. Uważam, że książka pt.: „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” bardzo pomogłaby mi, jak mówi sam tytuł, rozwiązać problemy, wskazać właściwą ścieżkę. Dzięki pozycji numer 2 stałabym się kobietą myślącą efektywnie. A więc drogie Jury, pomóżcie mi w tym! :-)
  Pozdrawiam wszystkich.

 88. darkqueen darkqueen

  Wybieram książkę 3 – „Jak być genialną dziewczyną?”. Mam nadzieję że dzięki niej stanę się księżniczką dla mojego księcia z bajki. :)

 89. szenute szenute

  nr 2 – bo z myślenia i planowania rodzą się sukcesy a myślenie efektywne pozwoli osiągnąć maksimum sukcesów przy minimalnej stracie czasu i wysiłku.

 90. Agnes Agnes

  „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”
  Genialną dziewczynką już jestem, więc nie muszę zdobywać wiedzy na ten temat z książek.
  Techniki samorozwoju mam opanowane perfekcyjnie, przynajmniej w teorii…
  Problemy też umiem rozwiązywać, ale również w teorii.
  Problem z problemami pojawia się, gdy moje hipotetyczne rozwiązania chcę wprowadzić w życie… Zatrzymuję się na etapie tzw. gdybania, teoretyzowania, analizowania możliwych scenariuszy etc.
  W książce nr 2 zaintrygował mnie tytuł, a raczej fragment tytułu: „… OSIĄGAĆ CELE”. Jest to brakujący element w moim autorskim programie rozwiązywania problemów, szukania nowych pomysłów i realizacji zamierzeń :)

 91. Agnieszka Agnieszka

  Wybieram książę nr 2 – przyda mi się przy obmyślaniu pomysłów na kolejne projekty w szkole :)

 92. paulina2157 paulina2157

  WYBIERAM KSIĄŻKĘ NR 3 DLA MOJEJ MŁODSZEJ SIOSTRY, JEST W OKRESIE DOJRZEWANIA I MYŚLI ZE JUŻ JEST DOROSŁA, BUNTUJE SIĘ, RODZICE NIE ZAWSZE SOBIE DAJĄ Z NIĄ RADE… MYŚLĘ ŻE TA KSIĄŻKA POZWOLIŁABY WKROCZYĆ JEJ W TO DOROSŁE ŻYCIE Z DOBRYMI MANIERAMI, ŻE JEST IDEALNA NA TEN CZAS W KTÓRYM AKTUALNIE SIĘ ZNAJDUJE, A PÓŹNIEJ PRZEKAŻEMY JĄ KOLEJNEJ NASTOLATCE :)

 93. kate kate

  Wybieram ksiazke numer 3 gdyż moim zdaniem ksiazki napisane w humorystyczny sposob duzo wiecej ucza takie dziewczyny jak ja niż ksiazki o dobrym wychowaniu napisane jezykiem, ktory młodzieży się nie podoba.

 94. Magda Magda

  Chciałabym przeczytać książkę nr 2, ponieważ myśle, że w dzisiejszych czasach pomogłaby w dorastaniu i odpowiednim zachowywaniu się ; )

 95. Sylciar Sylciar

  Najbardziej zainspirowala mnie książka „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” dlatego ze mam dzieci w wieku szkolnym i dzięki tej książce będą mogli w pewien sposób zrozumieć jak należy uczyć się i zapamiętywać, sama tez jestem na etapie nauki języka i pewnie i mi by bardzo pomogła. Opis książki wydaje się interesujący a sama autorka jest godna podziwu, gdyż podpowiada co można wykorzystac ze swojego umysłu i jak zastosować pewne techniki w życiu…

 96. Katarzyna Chrustowska Katarzyna Chrustowska

  2). „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman
  Wybrałam to książkę, bo uczę się w liceum i ostatnio zauważyłam, że mojemu mózgowi przydałby się trening. Trzeba robić masę! A poza tym przyznanie mi tej książki byłoby czynem arcypatriotycznym, gdyż wierzę, iż mam potencjał by zostać postacią na chwałę narodu polskiego, w czym pomogłaby mi ta książka.

 97. Juliet Juliet

  Wybieram książkę nr 2 „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman
  Odpowiedź w postaci wierszyka:
  „Każdy w życiu ma jakieś cele
  By je osiągać jest sposobów bardzo wiele
  Lecz nie każdy jest trafiony i celny
  I wtedy kłopot jest niezmierny
  Dlatego chcę umieć dobierać trafne metody
  By uzyskiwać jak najlepsze nagrody!
  I książka Art Markmana
  To pozycja wprost idealna!”

 98. Ewelina Burzykowska Ewelina Burzykowska

  Wybieram książkę „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”, ponieważ niejednokrotnie łapię się na schematycznym reagowaniu, popełnianiu tych samych błędów, przez co tracę okazje na pozytywne zmiany w swoim życiu. Mojemu umysłowi czasem trudno jest zrozumieć, że konkretna sytuacja nie zawsze oznacza te same skutki. Umysł nie chce się na niej uczyć, bo nie wie, że MOŻE się czegoś nauczyć i zyskać, lecz czeka na straty. A jeżeli na nie czeka, to je otrzymuje. Może czas zrobić reorganizację w półkulach mózgu? ;-)

 99. Ewelina Burzykowska Ewelina Burzykowska

  Wybieram pozycję nr 2, gdyż chodzenie tymi samymi drogami sprawia, że przestaje się dostrzegać inne, życie staje się monotonne i smutne. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej książki z tej gęstej mgły wokół mnie wyłonią się inne, ukryte drogi, którymi zapragnę pójść :-)

 100. Ewelina Burzykowska Ewelina Burzykowska

  Wybieram książkę nr 2, ponieważ chciałabym zrozumieć dlaczego tak trudno mi wykorzystać zasoby, które wiem, że posiadam.

 101. Ewelina Burzykowska Ewelina Burzykowska

  Wybieram książkę nr 2, gdyż chcę by, każdy mój dzień oznaczał nowe doświadczenia i odważne działania. Nie chcę doświadczać uczucia utknięcia w jednym i tym samym miejscu.

 102. Aleksandra Aleksandra

  Wybrałabym książkę numer 2- albo nie numer 4- och tak, nie ma numeru cztery… mój błąd. Właśnie dlatego potrzebna mi książka jak myśleć efektywniej- za bardzo się rozpraszam i skupiam na różnych głupotkach :) Pomożecie?

 103. monikakr monikakr

  Witam,
  wybieram książkę nr 3, ponieważ jak najbardziej potrzebuję takiej porady. Byłam chłopczycą- męskie ciuchy, brak makijażu- ale teraz jestem nią w mniejszym stopniu i chciałabym coś w końcu zmienić.

 104. Lunka Lunka

  Mój wybór padł na pozycję numer trzy, choć nie zaprzeczę, że wszystkie są interesujące! Moja urocza kuzynka jest obecnie w trudnym wieku dorastania-pierwsze konflikty z koleżankami, rodzicami, bratem – to problemy z jakimi ta mądra i trochę pogubiona jedenastolatka musi się borykać. Mimo to wciąż rozwija swoje pasje i zainteresowania, których ma naprawdę dużo. Tańczy, kocha zwierzęta i co najważniejsze-uwielbia czytać książki. Myślę, że „Genialna dziewczyna” zainspirowałaby tę miłą, choć nieco nieśmiałą dziewczynkę, która nie raz narzeka na problemy w kontaktach z rówieśnikami. Może pomogłaby jej w przełamaniu wewnętrznych lęków, nauczyłaby zabawnych powiedzonek i pomogła zrozumieć – w sposób zabawny i przystępny – co dziewczynce wypada, a czego nie. Uważam, że taki poradnik byłby idealnym prezentem dla Hani. W związku z tym podarunkiem, życzyłabym jej z całego serca, aby pozostawała sobą i potrafiła śmiać się z siebie i wyjść obronną ręką nawet z najgorszej sytuacji – dzięki dystansowi do siebie i poczuciu humoru właśnie!

 105. Mirka Wawrzyniak Mirka Wawrzyniak

  b>„Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge

  Mówią, że się człowiek uczy całe życie bez wyjątków…
  Nie pamiętam w tej dziedzinie swych jakże marnych początków,
  ale chętnie się poprawię i podszkolę w tym zakresie,
  niech więc poczta tę książeczkę do mnie pocztą wnet przyniesie…

  Będę mogła wypominać mężowi jego głupoty,
  będę mogła zapamiętać łatwiej przepis bez roboty
  na ciasto albo na obiad. Będę błyszczeć wśród rodziny,
  pamiętając, kto ma kiedy urodziny, imieniny…

  Samorozwój w moim wieku? Tak, ja wierzę, to się uda!
  Więc dajcie mi już tę księgę, jeśli też wierzycie w cuda! :D

 106. Cora Cora

  Wybieram pozycję nr 2 – „Myśleć efektywnie”. Efektywne myślenie to ważna umiejętność i przyda mi się książka, dzięki której rozwinę swoje umiejętności.

 107. paulina2157 paulina2157

  nr. 3 „Jak być genialną dziewczyną?” Irene Colas. Chciałabym tą książkę przekazać trzem osobą mojej dorastającej siostrze i rodzicom ponieważ świat poszedł na przód młodzież również myślę że w tej książce podejście do wrażliwych i odpornych na tradycyjne metody wychowawcze nastolatek jest o bardziej owocne i przynoszące lepsze efekty, niż setki rodzicielskich upomnień. Zależy mi aby siostra wyrosła na genialną dziewczynę która w każdej sytuacji zachowa się elegancko budząc powszechną zazdrość, szacunek oraz sympatię otoczenia. Nauczy się dbać o utrzymanie porządku, zachowania przy gościach, czy stole, zrozumie jak jej ciało się zmienia. Bardzo potrzebuje takiej książki ponieważ ona szuka własnego „ja” biorąc przykłady z niektórych rówieśników i idoli nie koniecznie tych „pozytywnych, dobrych, z manierami” a ta książka pokaże jej co jest ważne i jak to osiągnąć.

 108. Magdalena Magdalena

  Wybieram „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman. A wybieram ją dlatego, że wydaje się być lekturą uniwersalną, niezależnie od wieku i sytuacji czytelnika.

 109. Matka przyszłej nastolatki Matka przyszłej nastolatki

  Wybieram pozycję nr 3, ponieważ:
  1. mam Córkę, która wchodzi w wiek nastolatki
  2. lubimy wspólnie czytać książkę (zwłaszcza jesienią, pod jednym kocem, z kubkiem ciepłego kakao w dłoniach), a w domu skończyły nam się pozycje do wspólnego czytania i omawiania
  3. nigdy za dużo wiedzy na temat savoir-vivre
  4. Córka moja jest wspaniałą, wyjątkową dziewczyną. Często przez rówieśników uważaną za „dziwaka”. A ponieważ czasami przytłacza ją ten fakt do tego stopnia, że chce się zniżyć postępowaniem do ich poziomu, przydałaby się lektura, która wzmocni Jej poczucie wartości i upewni w dobrym zachowaniu :)

 110. Paulina Paulina

  Najbardziej przydałaby mi się książka „Jak być genialną dziewczyną”, gdyż przez całe życie nie przywiązywałam większej wagi do swojego zachowania i wyglądu, owszem – staram się zawsze zachowywać się kulturalnie, ale czuję że brakuje mi klasy… chciałabym to zmienić, m.in. żeby zyskać szacunek innych ludzi. :)

 111. Domisia2010 Domisia2010

  Wybieram pozycję numer 2! Nigdy nie jest za późno na naukę. Poza tym pracuję na stanowisku kierowniczym, a dodatkowe wskazówki są na wagę złota :)

 112. Edyta Edyta

  Wybieram książkę numer 1, czyli „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” – Wybrałam tę pozycję, ze względu na to, że jestem w ciężkim położeniu studentki V roku studiów, przed którą masa nauki i dodatkowa praca związana z napisaniem pracy magisterskiej. Nawał obowiązków jest na tyle duży i uciążliwy, że niestety nie zawsze jestem w stanie znaleźć czas i zagospodarować go tak, aby na wszystko go wystarczyło. Książka traktująca o samorozwoju i szybkim uczeniu się mogłaby mi pozwolić na znalezienie równowagi pomiędzy wszystkimi obowiązkami, jakie teraz na mnie spadły, a przydałaby się również mojemu mężczyźnie, który postanowił zacząć studia na trudnym kierunku technicznym i łączy je z codzienną pracą.

 113. Adam Adam

  Chciałbym wygrać książkę nr 1 „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” gdyż niedawno zacząłem studia, a zawsze miałem problemy z siedzeniem i nieustannym „kuciem” które zajmowało mi dużo czasu i często było nieefektywne. Liczę że ta pozycja mi pomoże zaliczać kolokwia nie korzystając z innego rodzaju pomocy naukowych ;)

 114. monika jurek monika jurek

  wybieram ksiarzke 3

 115. magda magda

  Wybieram pozycję nr 2
  A dlaczego?
  – po pierwsze: warto mieć w swojej domowej biblioteczce wartościową książkę
  – po drugie: na myślenie efektywne nigdy nie jest za późno, wskazane jest poznać tego tajniki
  – po trzecie: czytanie książki na pewno poprawi nastrój podczas jesiennych wieczorów

 116. Irmina Irmina

  Wybieram książkę nr.3 dla mojej jeszcze nienarodzonej córci, ponieważ wiedza o tym, że maluch nas słyszy wtedy gdy jest jeszcze w brzuchu daje matce również możliwość wpływania na rozwój jego zdolności intelektualnych a czytając „Jak być genialną dziewczyną” zdaje się być strzałem w dziesiątkę w tej dziedzinie … bo któż z nas nie chce być rodzicem „Małej Damy”

 117. Kamila Kamila

  1) „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge
  Wybieram tę książkę, ponieważ mam w tym roku maturę. Już tak mało czasu zostało, a dzięki tej książce mogłabym dowiedzieć się, jak zapamiętywać żeby zapamiętać :) Jak już wygram tę książkę, to zapewne pomoże mi, w skupieniu się na jednej rzeczy, a nie zajmowanie się wszystkim dookoła.

 118. katarzyna katarzyna

  Bardzo podobają mi się nr 1 i nr 3 , ale bardziej wolałabym 1 ponieważ nie chce mi sie uczyć długo ale nie chce mieć takich ocen jak mam prawie same jedynki , chciałabym je popoprawiać bo boje się reakcji mamy ! Przecież to dopiero 2 miesiące nauki! Boje się co będe miała na koniec roku z takimi ocenami :( Bardzo proszę o tę książkę …

 119. Katarzyna Z. Katarzyna Z.

  Trudno jest mi wybrać pomiędzy 1 i 3 , ale wybieram „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge , ponieważ mysle że ta książka pomoże mi w nauce mam już tyle jedynek , a to dopiero 2 miesiące nauki ! Nie wiem jak sobie poradze przez reszte , boje sie reakcji mamy na tyle pał , chciałabym je popoprawiać, ale nie wiem jak siebie zachęcić bo nie chce mi sie uczyć :( Pomóżcie proszę!

 120. Justyna Justyna

  Ja również chciałabym wygrać książkę pt. „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” . Dlaczego? Ponieważ przygotowywuje się do matury rozszerzonej z biologii, a w tym przedmiocie jest bardzo dużo ważnych informacji które po prostu trzeba zapamiętać. Dzięki tej książce będę również mądrzejszą i wzbogaconą o nową wiedzę osobą. Książka ta bardzo mi pomoże, ponieważ nie chcę `zakuwać` i nie pamiętać nic po jakimś tygodniu, ale żeby po prostu się nauczyć, aby potem tylko sobie dany materiał powtórzyć.

 121. Ewa Ewa

  2). „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” ponieważ jestem kobietą i mam 30 lat oraz ta tematyka z wymienionych pozycji jest dla mnie najbardziej interesująca, ze względu iż jestem osoba ambitną i któż z nas nie chciałby w życiu podejmować jedynie słusznych, właściwych decyzji.

 122. Ala Ala

  Wybieram ksiazke nr 3 :) Uwazam ze jest to ksiazka ktora moze duzo nauczyc nas jak i rowniez mlodziez, ktora czesto nie potrafi sie dobrze zachowac w towarzystwie. Ksiazka pokazuje ze nie tylko trzeba miec szacunek i umiec sie zachowac w towarzystiwe, ale rowniez ma duze w zyciu codziennym. . Czytajac ta ksaizke mlodziez jak rowniez rodzice powinni zrozumiec czym jest szacunek i zachowanie kulturalne, a takze jak powinnismy sie ubierac nie bedac posmiewiskiem na ulicy :)

 123. qviat qviat

  Wybieram „Techniki….”, ponieważ od lat próbuje nauczyć się jednego obcego (efekty są ale niewyraźne). Myślę, że książka ta pomogłaby mi znałeś odpowiedz na to, jakie popełniam błędy, i na czym skopić swoja uwagę podczas nauki w przyszłości :)

 124. martynica martynica

  1 – „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge

 125. Kamila Kamila

  Na jesienny wieczór wybrałabym książkę opatrzoną numerem 2 „Myśleć efektywnie”.
  Mam spore kłopoty z rozplanowaniem swojego dnia czy tygodnia. Czas w końcu zabrać się za poukładanie swojego życia !!!

 126. Piotr Piotr

  2 – „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”
  Lubię czytać, dominują w mojej literaturze powieści. Z przyjemnością przeczytam poradnik. Zrobię to tym chętniej ponieważ porusza bardzo ciekawe zagadnienia.

 127. monika06 monika06

  oj widzę, że żaden arykuł nie ma takiego „wzięcia” jak ten;))))
  czyżby konkursy sprawiały że wszyscy zostawiają komentarze????

  • Dorota Dorota

   żadne odkrycie ;)

   • monika06 monika06

    w sumie tak!!!!!
    zastanawiam się tylko dlaczego pod innymi artykułami nic się nie dzieje;(
    a przecież są dużo ciekawsze i interesujące a tu cisza;(
    żal mi tylko że to konkursy sprawiają że ludzie odwiedzają tę stronę;(

    • Dorota Dorota

     Moniko06, tak w drugą stronę to też bez przesady…;) Mamy wgląd w statystyki: i widzimy, ile razy każdy artykuł został przeczytamy…:) Jednak zasada jest zasadą, nie tylko u nas na stronie: konkursy motywują do czynnego udziału, czytanie – to raczej bierna forma uczestnictwa w życiu strony. Dzisiaj/jutro startujemy z kolejną odsłoną konkursu dla topowych komentatorów, zasady będą trochę inne, ale to z pewnością sprawi, że ilość komentarzy wzrośnie :) Tak jak w poprzednich edycjach :)

     • monika06 monika06

      jeśli wystartuje kolejna edycja to napewno frekfencja na pewno wzrośnie;))))
      ja jakoś może się już przyzwyczaiłam do tego że pod każdym artykułem pojawiało się szybko mnóstwo komentarzy;))))

 128. Milena Milena

  zdecydowanie wybieram książkę nr 1) „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge. Jestem szczęśliwą mamą dwójki urwisków i nauczycielką „pedagogiem specjalnym”. Pracuję więc w domu i szkole. mam mnóstwo obowiązków, spraw do załatwienia i wiele problemów do rozwiązania. Moja głowa jest jak kamień i martwi mnie to , że mam coraz większe problemy z pamięcią i koncentracją. mój mózg zastąpiłam notatnikiem, w którym jest wszystko. Bez niego nie dałabym rady. Bardzo chciałabym dalej się rozwijać, iść na studia podyplomowe, podnosić kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach lecz mam wielki dylemat „czy dam radę?”. Myślę że ta książka pomogłaby mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie

 129. Krzysztof Ciok Krzysztof Ciok

  Książka nr 2
  „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art’a Markman’a

  W dobie, gdzie czas to pieniądz; nieustająca gonitwa za wszystkim (do pracy, do autobusu, do lekarza, po lepsze życia) pozycja Pana Arta Markman’a wydaje się być pewnym antidotum na kreacją kilku wolnych chwil przy jednoczesnym multiplikowaniu możliwości ducha, ciała oraz umysłu. Przypływ książek z zakresu motywacji, rozwoju osobistego, budowaniu samego siebie stale się rozszerza i właśnie ów pozycja mogłaby stanowić ciekawy, obligatoryjny element, uzupełniający mą wizję pewnych spraw, procesów myślowych. Chętnie bym włączył ją jako jeden z etapów propagowania lepszego myślenia, zarówno mej osoby, jak i najbliższych.

 130. Wiktoria Wiktoria

  Wybrałabym książkę pt „Jak być genialną dziewczyną”. Już sam opis tej książki sprawia, ze chciałabym ją mieć. Czytając tą książkę może stałabym się „genialną dziewczyną” ? Lubię książki tego typu więc na pewno by mnie zaciekawiła ale również bym się czegoś dowiedziała. Według mnie książka powinna być zabawna ale też pouczająca taka jak ta z numerem 3.

 131. Anna Anna

  Wybieram książkę nr 2 przede wszystkim mając na myśli osobę, której tą książkę podaruję. Moja przyjaciółka, którą znam od 13 lat jest najcudowniejszą osobą jaką znam. Ma wspaniałe poczucie humoru, wrażliwość i dobre serce. Jest oddana temu, co robi i niezwykle rodzinna. Przede wszystkim jednak ma ogromny problem z samooceną. Mam wrażenie, że wszyscy wokół są świadomi tego, jak nie zastąpiona jest, tylko nie ona sama. Dlatego wydaje mi się, że książka o efektownym myśleniu, która pokaże jej jak radzić sobie z problemami, a przede wszystkim jak skutecznie i umiejętnie wykorzystywać własny potencjał. W a ma go z całą pewnością całe nieodkryte pokłady. Mam nadzieję, że dzięki po przeczytaniu tego swoistego poradnika choć trochę zmieni nastawienie do życia i zrozumie, jak wiele zależy od niej samej :)
  Pozdrawiam
  Anna

 132. angel angel

  A ja wybieram 3 :) Bo chociaż mam już troszkę lat, to nie zaszkodzi poznać jak powinna się zachowywać kulturalna dziewczynka:) Wreszcie babcia nie będzie na mnie spoglądała karcącym wzrokiem :)

 133. althona althona

  Wybieram pozycję książkową nr 2.Szczerze mówiąc moje życie stanęło od jakiegoś czasu w miejscu,skończyłam szkołę,nie studiuję,nie pracuje bo w moim rejonie o to trudno i nie wiem co mam dalej ze sobą zrobić.Nie chce tak dalej żyć.Chcę mieć jakiś pomysł na siebie,pytanie tylko jaki.Myślę,że ta książka pomogłaby w jakiś sposób ukierunkować się,żebym wiedziała czego chce i uparcie do tego dążyła.

 134. Jan Jan

  Wybieram książkę nr. 2, ponieważ ta książka stworzona jest jak dla mnie. Bardzo trudno mi radzić sobie z rozwiązywaniem problemów. Zawsze z kłopotów wychodzę z jeszcze większymi kłopotami, nie mówiąc już o osiąganiu celów, bo z tym idzie mi jeszcze gorzej. W przeszłości chciałem być biznesmenem, ale moje plany się nie powiodły i jestem woźnym w szkole podstawowej, co nie jest pracą dobrze płatną. Może to jedyne moje szczęście, że mam dwójkę cudownych dzieci, które zawsze mi pomagają. Nawet nie wiem dlaczego biorę udział w tym konkursie, może liczę na zrozumienie, gdyż i tak biorąc udział w licznych konkursach i olimpiadach nigdy nie wygrywam.

 135. Irenka- mamusia Irenka- mamusia

  Numer 3, ponieważ moje córki chciałabym wychować na porządne kobiety. Mają po 12 i 14 lat. Nie chciałabym, aby wpadły w złe towarzystwo, nałogi czy używki. Młodsza córka dopiero co poszła do gimnazjum, a jak opowiada starsza dziewczyny w gimnazjum już myślą o seksie i dobrej zabawie (imprezy, alkohol, narkotyki). Myślę, że książka wytłumaczy im jak potrzebne jest dobre wychowanie w przyszłości i odpowiedzą nie gdy ktoś zaproponuje im papierosa albo narkotyk.

 136. Gośka Poznańska Gośka Poznańska

  1- Ta książka ujawnia sekrety mózgownicy. Jestem zachwycona, że takie dzieło w ogóle wyszło na polski rynek, gdyż szukałam takiej książki i były tylko za granicą, a do tego bardzo drogie. Bardzo bym chciała poszerzyć horyzonty swojej wiedzy i pamięci i jako nauczycielka- przekazywać tą wiedzę młodszym pokoleniom.
  Pozdrawiam Gośka Poznańska

 137. Krystyna Krystyna

  Wybieram książkę numer 2. Książek o takiej tematyce nie jest wiele, ale za to ta to istna perełka wśród innych. Czytałam jej recenzję i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Bardzo o nią poproszę !

 138. ;p ;p

  Wybrałabym pozycje numer 3 dlatego ,że ten poradnik przemawia do mnie i chciałabym bardzo ale to bardzo dowiedzieć się jak zostać genialną dziewczyną i uważam ,że ta książka pomogła by mi .

 139. ewanka ewanka

  Absolutny hitem było by to dla mojej 10 letniej córki :-) zaczyna w chodzić w okres w który zaczyna być dla mnie niezrozumiałym i nie wiem czemu ale czasem mam wrażenie że nam nie po drodze z komunikacją. Książka z opisu wydaje się rozwiązaniem na nasze grymasy. I chętnie ją przestudiuje, po czym przerobię z córką przy kubku gorącej czekolady w chłodne wieczory :-)

 140. ofelia84 ofelia84

  wybieram…nr 3 ‚jak byc genialna dziewczyna? Poniewaz moge znalezc w niej odpowiedzi na nurtujace mnie zagadnienia dnia codziennego. Moze ona wspomoc moj rozwoj i wiedze na proste i trudniejsze sprawki. Tematyka ksiazki jest ponadczasowa wiec w przyszlosci bedzie prezentem dla corki. Poza tym jak mowi opis dzieki niej moge zdobyc ‚szacunek i sympatie innchy’

 141. Agnieszka Agnieszka

  Mój wybór to nr 2 Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele. Sądząc po tytule,książka wydaje się być bardzo praktyczna. Jest najbardziej ukierunkowana na kompetencje życiowe, na rozwiązywanie problemów, które nie ominą nas choćbyśmy zaszyli się norze. Chciałabym zapoznać się z jej treścią ze względu na siebie, ale także ze względu na syna. Wiedza i umiejętność jak radzenia sobie z trudnościami, doboru właściwego podejścia do niepowodzeń itp. to najcenniejsze co mogłabym mu przekazać.

 142. apoccalipsa apoccalipsa

  Chciałabym przeczytać „Jak być genialną dziewczyną?” Irene Colas. Dawno, ponieważ to współczesny savoir vivre. Myślę, że umiem się zachować w każdej sytuacji, ale… chciałabym być tego pewna.

 143. linka1312 linka1312

  Myśleć efektywnie- bo chciałabym rozwiązac swój problem bezrobocia i osiagnąć swój cel- znaleźć prace, przestać sie zastanawiać dlaczego jestem samotna a zacząć wreszcie działać, nie siedziec juz dłużęj w domu i znależć sposób by zwiedzić tanio cały świat- prgne zmienic dzieki tej książce myślenie i sposob życia- wiem że to jest ten czas dobry na zmiany jednak potrzebuje drogowskazu;)

 144. siostrzyczka siostrzyczka

  Wybieram książkę nr 1 – „Techniki samorozwoju, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej” Natalia i Krzysztof Minge.
  Podarowałabym ją mojej młodszej siostrze, która oprócz nauki w gimnazjum sama zdecydowała się na zajęcia dodatkowe takie jak warsztaty poetyckie, fotografia oraz dwa kolejne języki – francuski i niemiecki. Czytałam kilka recenzji tej książki i wiem,że mogłaby zainspirować i pomoć mojej ambitnej siostrze:)

 145. mimi mimi

  Dla mojego przyszłego męża wybieram książkę nr 2 „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman.
  Zapoznałam się z opiniami na temat książki, którą wybrałam i myślę,że jej tematyka szczególnie go zainteresuje gdyż porusza temat wykorzystywania psychologii do poprawy jakości Naszego życia i pozwoli mu wreszcie na pełne wykorzystanie potencjału, który posiada. Ponadto ,,chytrze” od dłuższego czasu podsuwam mu rozmaite książki obejmujace temat psychologii gdyż staram się zmobilizować go do rozpoczęcia kolejnych studiów:) Kto wie…może to właśnie ta książka ostatecznie go zmobilizuje?:)

 146. dorotaiwona dorotaiwona

  książka 3 – będzie ideala dla mojej córki, która właśnie zaczyna zmagania z życiowym dylematem: „zagadać czy nie zagadać z miłością życia” :-)

 147. agata agata

  Książka nr 3. Bardzo chciałabym ją otrzymać. To nie jest zwykły poradnik który się czyta i nudzi się człowiek po paru stronach to poradnik napisany językiem przemawiającym do młodych dziewczyn. Dlatego bardzo o niego proszę, niestety nie potrafię nauczyć rosnącej nastolatki dobrych manier i porządku nie chce zrozumieć że chcę dla niej dobrze i robi wszystko na odwrót więc może ta książka nauczy ją wzorowego zachowanie

 148. ewelinka ewelinka

  wszystkie trzy pozycję są ciekawe i każda czegoś uczy samorozwoju, myślenia efektywnego i zachowania która będzie moja? każda mi się przyda i czegoś nauczy także czekam na miłą niespodziankę

 149. auriga auriga

  „Jak być genialną dziewczyną?” Irene Colas
  Dzieci nie lubią poważnych książek, a ta w dowcipny i ciekawy sposób udzieli im wskazówek dotyczących prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach.

 150. Magdalena Magdalena

  1, z pewnością 1! Od dawna się zastanawiałam gdzie by tu znaleźć taką pozycję. Fascynuje i intryguje mnie przede wszystkim to: jakie zapamiętywanie jest najlepsze oraz jak „kształcić” swój umysł. Powodów jest kilka: moja mama coraz częściej zapomina i przez to sądzi, że jest baaaardzo stara (nie da się jej tego wyperswadować, ona już po prostu do grobu się łoży), ja za niedługo wyjeżdżam z kraju i mam wielki problem z zapamiętaniem słówek – sam jeżyk rozumiem bardzo dobrze, ale żeby powiedzieć coś…moja siostra właśnie urodziła i chciałabym jej sprawić prezent: popatrz, twój synek będzie najmądrzejszy w klasie (jestem za nauką od najmłodszych lat, ale właściwymi metodami, a wszyscy dobrze wiemy, że to jak uczą w szkole, nie umywa się do latest news przekazywanych przez psychologów). To są bardzo egoistyczne powody, powiedziałabym, ale też powoduje mną zwykła (a może i nie) ciekawość, która od początku pchała humanistkę w biologiczne tereny, z tym, że muszą być one uprawiany wyjątkowo łatwymi słowami. Poza tym wierzę w potęgę słowa i wiary – może jeśli przeczytam i uwierzę, że lepiej zapamiętuje, to się tak stanie bez względu na akuratność metody? Bardzo bym tak chciała! Dobrze, już kończę, bo zaczęłam się coraz bardziej zaplątywać i życzę powodzenia innym konkursowiczom.

 151. liidzia liidzia

  Wybieram pozycję nr 1, gdyż właśnie rozpoczęłam studia. A jak wiadomo świeżo upieczonej mamie ciężko pogodzić studia z macierzyństwem. Ale jak to mówią, dla chcącego nic trudnego!

 152. Magda Magda

  1
  Moim zdaniem to jest najważniejsze w absolutnie KAŻDYM etapie życia. Mogą w końcu robić to za ans inny, czyli przekonywać, że to ich zdanie jest najlepsze, to ich drogami mamy podążać. A w życiu chodzi o to, by s a m e m u wiedzieć kim się jest i dlaczego. Dlatego nie wsłuchujmy się w głosy naszych guru, nie podążajmy wytartymi ścieżkami i zacznijmy egzystować jako indywidualności nie zbiorowość.
  Może Myślicie, że ten opis nie pasuje do książki – duży błąd. Samorozwijamy się tylko przez jeden sposób, ucząc się. Nie musi to być nudne, ani nawet ciekawe, to ma być FASCYNUJĄCE. Może nie z podręcznika, a z doświadczeń, może nie z teorii, a z praktyki… Mam nadzieję. że właśnie nr 1 pomoże mi w szczytnym celu tego, co się nauczyłam, bo niestety mam tendencję do popełniania tych samych błędów.

  • Magda Magda

   1
   Moim zdaniem to samorozwijanie jest najważniejsze w absolutnie KAŻDYM etapie życia. Mogą w końcu robić to za ans inny, czyli przekonywać, że to ich zdanie jest najlepsze, to ich drogami mamy podążać. A w życiu chodzi o to, by s a m e m u wiedzieć kim się jest i dlaczego. Dlatego nie wsłuchujmy się w głosy naszych guru, nie podążajmy wytartymi ścieżkami i zacznijmy egzystować jako indywidualności nie zbiorowość.
   Może Myślicie, że ten opis nie pasuje do książki – duży błąd. Samorozwijamy się tylko przez jeden sposób, ucząc się. Nie musi to być nudne, ani nawet ciekawe, to ma być FASCYNUJĄCE. Może nie z podręcznika, a z doświadczeń, może nie z teorii, a z praktyki… Mam nadzieję. że właśnie nr 1 pomoże mi w szczytnym celu zapamiętania tego, co się nauczyłam, bo niestety mam tendencję do popełniania tych samych błędów.
   (zabrakło tych 2 słów :)_)

 153. Monika Monika

  Wybieram książkę numer 3 pt. „Jak być genialną dziewczyną!”, ponieważ moja kuzynka ma za niedługo urodziny. Dopiero dorasta i mam wrażenie, że często nie wie jak się zachować. Byłby to dla niej idealny prezent.

 154. Marek Marek

  „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman

 155. Kasia-Kate Bello Kasia-Kate Bello

  Książka numer 3
  „Genialna dziewczyna” to książka idealna dla mojej nastolatki. Oczywiście świat hormonów to normalka, ale nie dla rodziców którzy w ciągu dnia niejednokrotnie muszą powtarzać „Zrób to…”, „ dlaczego?…” ble, ble, ble.
  Okres buntu z byle powodu, trzaskania drzwiami i grubiaństwa… kiedy on się skończy??? Dlatego kiedy zauważyłam propozycję książkową stwierdziłam :Ta i żadna inna!. Dlaczego????
  Bo mam taką tyci, tyci nadzieję, że moja dziewczyna która mimo wszystko uwielbia książki po przeczytaniu tego wydania zrozumie wreszcie, że rodzicom nie wylatują z ust bezsensowne żaby tylko znaczące uwagi i prośby. Widząc autorytet w autorce być może sama się ogarnie przypisując oczywiście sobie ewentualną zmianę w nastawieniu a wtedy atmosfera w domu nie będzie przypominać już nagazowanej NITROGLICERYNY.

 156. Edyta Edyta

  Zdecydowanie wybieram książkę numer 3! To chyba recepta, której od tak dłuższego czasu poszukuje, aby dawać jak najlepszy obraz nastoletniej dziewczyny. Mam nadzieję, że książka w ciekawy sposób wytłumaczy mi obowiązuje kwestie, po to abym mogła czuć się dobrze sama ze sobą i żyć w świadomości, że jestem wartościową kobietą! Irene Colas i Magali Fournier pisząc tą książkę myślały pewnie o zdesperowanych nastolatkach takich jak, których kompleksy są górą w ich życiu. Wierzę, że po przeczytaniu jej stanę się właśnie tą GENIALNĄ! ;)

 157. Edyta Edyta

  „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” – brzmi bardzo ciekawie i intrygująco! Wybieram propozycję numer 2. Coś idealnego, dla ambitnej osoby, która czasem gubi się we własnych aspiracjach, Myślenie to zdecydowanie 90% sukcesu, a chciałabym żeby właśnie ono sprawiało, że w moim życiu pojawia się słońce. Jestem niezwykle ciekawa koncepcji autora i wierzę, że to właśnie ta książka będzie dla mnie przewodnikiem po schodkach do sukcesu i sprawi, że będę w końcu szczęśliwym człowiekiem! Poza tym to dobre rozwiązanie, żebym stawała się wulkanem inteligencji i nie musiała ciągle słuchać narzekań mamy na moje oceny. Mam nadzieję, że techniki zawarte w tej książce pozwolą mi ją zaskoczyć! :-)

 158. keloj keloj

  Wybrałbym książkę numer jeden. Czemu? Chodzę aktualnie do drugiej klasy liceum i dobija mnie brak czasu z powodu nauki. Nie raz dostałem słabą ocenę ze sprawdzianu tylko dlatego, bo musiałem uczyć się na inny przedmiot. Nie należę do grona „kujonów”, którzy uczą się dla ocen, ale faktycznie mogę mieć słabsze oceny ale wolę coś zrozumieć. Chętnie dowiedziałbym się czegoś nowego i zrobił coś w kierunku szybszego zdobywania wiedzy. Dochodzą przecież hobby i inne zajęcia, a ja np. zamiast kuć 2 godziny i dostać 4/5 wolę uczyć się pół godziny, dostać 2/3 a resztę czasu poświęcić np na gitarę. Matura coraz bliżej, a ja chciałbym poznać sposób efektywnego uczenia. Ale chyba będę skazany na siebie, bo nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek coś wygrał :D Tak czy siak, lecę się uczyć do geografii. Pozdrawiam

 159. elizabethsz elizabethsz

  Wybieram książkę numer 1. Z pewnością przyda się przed różnymi egzaminami. Niedługo moja pierwsza w życiu sesja na studiach, chciałabym nauczyć się technik zapamiętywania i robienia dobrych notatek. Książka jest idealna na ten trudny okres w życiu każdego studenta ;).

 160. Swietuana Swietuana

  2. „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”

  Myślę, że ta książka pozwoli mi rozpędzić się na początku mojego dorosłego życia do maksimum i osiągać wymarzone rezultaty w każdej jego sferze.

 161. Sabina Sabina

  Wybieram książkę nr 1. Dostanie ją mój brat, który ma problemy z nauką języków obcych i myślę, że warto, by ten poradnik przeczytał, a być może sposoby zawarte w tej książce ułatwią jemu przyswajanie wiedzy.

 162. Edyta K. Edyta K.

  Wybieram nr 1
  Niechaj mi dzisiaj każdy uwierzy,
  że śnię o książce„Techniki samorozwoju, …”
  Może ta powieść nudę uśmierzy,
  gdy jej się swoje myśli powierzy?
  Na mojej półce nic dziś nie leży,
  jeśli będziemy ze sobą szczerzy.
  jak pamięć udoskonalić ,zabłysnąć wśród młodzieży:)

 163. monika190ap monika190ap

  Mimo swojego wieku powyżej 18 poniżej 30 :) wybrałabym książkę nr 3. Nigdy nie jest za późno aby dowiedzieć się jak być genialną dziewczyną. Przy tej książce upiekłabym dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ bym ją przeczytała wszystkie rady wzięła do serca i pod choinkę dała 15 letniej siostrze, która jest w takim okresie, że na pewno informacje zawarte w książce by jej nie zaszkodziły.

 164. monika jurek monika jurek

  WYBIERAM KSIARZKE NUMER 3

 165. atrament180 atrament180

  Zdecydowanie książka numer 2 – „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”. W swej biblioteczce mam kilka pozycji na temat uczenia, myślenia, zabaw logicznych, ale tej książki nie znam, za to chętnie powiększę o nią swój księgozbiór. Od kilku lat w pracy zawodowej obserwuję, że nasze młode pokolenie jest coraz słabsze intelektualnie, zatem tym bardziej przyda mi się kilka nowych propozycji ćwiczeń nie tylko dla moich uczniów, ale także dla mnie samej. Ja po prostu lubię myśleć i zmuszać do myślenia! ;)

  • sosrodzice sosrodzice

   Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zwycięskie odpowiedzi zostały podświetlone na różowo. Gratulujemy!

 166. madziula madziula

  wybieram książkę nr 2 gdyż jako żona i mam dwójki dzieci, a ponadto kobieta zajmująca się domem która w nie długim czasie planuje powrót do pracy, a właściwie poszukiwaniu pracy i rozwijać się, a jednocześnie działać tak aby życie rodzinne nie było zaniedbane! Książka ta zapewne nauczyła by mnie w jaki sposób myśleć i podchodzić do trudnych spraw!

 167. Grażyna Grażyna

  Chciałabym nagrodę numer 3 dlatego że jest ona raczej interesująca dla młodych dziewczyn dojrzewających:)

 168. Magda Magda

  Moja Córeczka jest jeszcze malutka i pewnie zainteresują ją tylko ilustracje :) ale ja chętnie poczytam, co i w jaki sposób przekazać Jej za kilka lat. Mój typ to „Jak byc genialną dziewczyną” :)

 169. mulinka5656 mulinka5656

  Chciała bym wybrać książkę nr 2 „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele” Art Markman
  Chciała bym wygrać tą książkę ponieważ mam problem z myśleniem efektywnym. Często gdy coś mi ktoś powie , uczepię się 1 słówka i przez cały tydzień nakręcam się nie mogąc o tym zapomnieć. Myślę , że ta książka pozwoliła by mi spojrzeć na siebie z troszeczkę innej perspektywy.

 170. Stefania Stefania

  Witam, wybieram książkę nr 2, wydje się że nie ma już odwrotu od ciągłego samorozwoju, dlatego pragnę zdobyć tę książkę dla moich uczniów, z którymi bardzo chętnie zrealizujemy niekonwencjonalne zdania zawarte w tej publikacji. Autorka zaintrygowała wstępem do książki, zgadzam się nuda to wróg ucznia.

Zobacz również