Uwaga na czarny samochód i mężczyznę próbującego uprowadzić dzieci

Kraków i okolice, uwaga na dzieci! Władze apelują o czujność a w razie zauważenia niepokojącej sytuacji – kontakt z policją.

Kierowca samochodu zaczepia dzieci wracające ze szkoły, pyta o drogę, zaprasza do środka, proponując podwiezienie. Gdy dziecko odmawia, próbuje wciągnąć je do środka. Informację o podejrzanym typie zamieściła matka dziewczynki, którą próbowano uprowadzić. Sytuacja miała miejsce pod Krakowem, w gminie Liszki, choć o podobnych informują rodzice z innych miejscowości.

źródło: https://www.facebook.com/dominika.rogoz?fref=nf

Podejrzany mężczyzna (ten lub inny) był widziany w Rudawie, Morawicach, Nielepicach, Bibicach. W gminie Zabierzów rodzice informowani są o pedofilu, który  próbuje uprowadzić dzieci. Jeden przypadek był zgłoszony w szkole w Węgrzycach, drugi w Bolechowicach.  Świadkowie widzieli czarny samochód krążący w okolicy. Kierujący nim mężczyzna zaczepił dwóch chłopców.

Według Fundacji Itaka, rocznie ginie około 4 tysięcy dzieci. W przypadku zaginięcia dziecka policja przyjmuje zgłoszenie natychmiast, nie ma wymogu oczekiwania 24 godzin.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Karolina Karolina

    dziś w szkole podstawowej u mojej siostry podobno było zebranie z policją w tej sprawie. Coś w tym prawdy widocznie musi być.