Uniwersytet z przedszkolem!

Uniwersytet Opolski przeciera szlaki. Jako pierwszy w kraju będzie miał przedszkole. W placówce będą mogły przebywać dzieci żaków i studentów. Opiekę nad maluchami będą sprawować studenci pedagogiki.

Przedszkole ma się nazywać Uniwersytet Laboratorium Dziecięce. Inicjatywa jego stworzenia wyszła od studentów. którzy postanowili w ten sposób wspomóc rozwój samej uczelni, całego miasta, a nawet województwa. Pierwsze rozmowy z władzami miasta pozwalają sądzić, że plan dojdzie do skutku. Została podpisana umowa w tej sprawie.

Przedszkole ma być dostępne dla dzieci od drugiego roku życia do piątego roku życia. Każdą z utworzonych grup ma tworzyć dwadzieścioro dzieci. Pedagodzy chcą postawić na indywidualną pracę z dziećmi. Odpłatność za zajęcia ma się kształtować podobnie jak w każdym innym przedszkolu społecznym.

Autorzy pomysłu są dalecy od tego, by tworzyć przechowalnię dla dzieci. Ich ambicje sięgają zdecydowanie dalej. W planach jest prowadzenie placówki odpowiadającej na potrzeby rodziców i najmłodszych, dopracowanej pod każdym względem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy