„Umiejętności społeczne twojego dziecka”

Propozycja zrecenzowania tego tytułu wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Zwłaszcza podtytuł „10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu”.

Od razu sobie pomyślałam – serio? Potrzebujemy tego typu poradników, dotąd radziliśmy sobie bez nich, wyrosły pokolenia, które potrafią nawiązywać i podtrzymywać kontakty, czy to nie kolejna zbędna pozycja?

Im dłużej jednak o tym myślałam, im bardziej wczytywałam się w tematykę poradnika, tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że to może mieć sens.

umiejetnosci spoleczne

Zwłaszcza dzisiaj – w zabieganym świecie, tak dynamicznie się zmieniającym, w którym nie tylko kontakty twarzą w twarz mają znaczenie, ale również komunikacja internetowa, rozmowy przez telefon. Poradnik ten koncentruje się również na bardzo ważnym zagadnieniu, jakim jest umiejętność robienia dobrego pierwszego wrażenia, inicjowania i kończenia rozmowy. Podkreśla rolę wdzięczności w życiu, uczy sposobu wręczenia i przyjmowania prezentów.

Atutem tej publikacji nie są nawet fragmenty teoretyczne, ale obszerne części poświęcone ćwiczeniom praktycznym, które można aranżować w domu, na co dzień w formie rozrywki.

Podsumowując – nie jest to książka niezbędna, ale przydatna. W czasach, kiedy często umiejętności społeczne kuleją może być nieoceniona.

Dziękujemy wydawnictwu Edgard Samo Sedno za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego książki.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.