„Umiejętności społeczne twojego dziecka”

Propozycja zrecenzowania tego tytułu wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Zwłaszcza podtytuł „10 prostych lekcji, jak zdobyć przyjaciół i radzić sobie w życiu”.

Od razu sobie pomyślałam – serio? Potrzebujemy tego typu poradników, dotąd radziliśmy sobie bez nich, wyrosły pokolenia, które potrafią nawiązywać i podtrzymywać kontakty, czy to nie kolejna zbędna pozycja?

Im dłużej jednak o tym myślałam, im bardziej wczytywałam się w tematykę poradnika, tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że to może mieć sens.

umiejetnosci spoleczne

Zwłaszcza dzisiaj – w zabieganym świecie, tak dynamicznie się zmieniającym, w którym nie tylko kontakty twarzą w twarz mają znaczenie, ale również komunikacja internetowa, rozmowy przez telefon. Poradnik ten koncentruje się również na bardzo ważnym zagadnieniu, jakim jest umiejętność robienia dobrego pierwszego wrażenia, inicjowania i kończenia rozmowy. Podkreśla rolę wdzięczności w życiu, uczy sposobu wręczenia i przyjmowania prezentów.

Atutem tej publikacji nie są nawet fragmenty teoretyczne, ale obszerne części poświęcone ćwiczeniom praktycznym, które można aranżować w domu, na co dzień w formie rozrywki.

Podsumowując – nie jest to książka niezbędna, ale przydatna. W czasach, kiedy często umiejętności społeczne kuleją może być nieoceniona.

Dziękujemy wydawnictwu Edgard Samo Sedno za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego książki.

 

Dorota, mama pięcioletniej Oliwii i dwuipółletniej Paulinki, orędowniczka zdrowego rozsądku w wychowywaniu dzieci. Nie znosi wypowiedzi o idealnych niemowlakach, które od pierwszych tygodni przesypiają całe noce, nie grymaszą przy jedzeniu, nigdy nie miewają kolek i złych humorów. Dzieci są tylko dziećmi. Mają prawo do gorszych dni. Tak jak ich rodzice. Uwielbia wspólne chwile z mężem i córkami. Każdego dnia uczy się, jak być trzeźwo myślącą matką.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.