Jak ułatwić sobie życie? Wyniki konkursu

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Miło nam, że mogliśmy przeczytać Wasze odpowiedzi konkursowe.

Regulamin konkursu jest jednak nieubłagany. Mogliśmy wyłonić trzy odpowiedzi i tym samym trzech Laureatów, do których zostanie wysłany pojemnik na pieluchy marki Angelcare.

Gratulujemy!

1. Jak może ułatwić sobie życie młody rodzic?

pojemnik-angelcare-12-300x2711. Pozwól sobie pomóc! I co trudniejsze, nie obawiaj się prosić o pomoc.
Przyjaciółka zapewne z chęcią pozmywa naczynia, jeśli tylko poprosisz. Babcia zabierze wnuka na spacer, a dziadek przewinie pieluchę. Goście potrzymają malucha na rękach. A Wy korzystajcie z tych chwil.

2. Dzielcie się obowiązkami z partnerem.
Warto jasno ustalić reguły – ja dziś gotuję, ty odkurzasz. Ja zmieniam poranną pieluchę przed wyjściem do pracy, a ty rozwieszasz pranie. Mężczyznom należy jasno powiedzieć czego się od nich oczekuje, na pewno chętnie będą aktywniej uczestniczyć w życiu rodzinnym.

3. Śpijcie kiedy się da!
Tak, powiedzenie ‚śpij wtedy, kiedy twoje dziecko śpi’ jest śmieszne. Równie dobrze można dokończyć to zdanie, mówiąc: ‚sprzątaj, kiedy twoje dziecko sprząta i gotuje, kiedy i ono gotuje’. No bo przecież jest tona obowiązków, które trzeba zrobić, gdy maluch utnie sobie drzemkę. Ale sen rodzica też jest niezwykle ważny. Warto ucinać sobie chociaż jedną drzemkę w ciągu dnia, taki sen potrafi postawić na nogi i dać siłę, żeby sprawniej wykonać resztę obowiązków ;)

4. Warto pamiętać jedno: szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko!
W tym nowym, zwariowanym świecie, pamiętaj też o sobie i o partnerze. Dbajcie o Wasze relacje. Rozpieszczajcie siebie. Pakujcie malucha to wózka i lećcie na wspólną randkę do restauracji. Gdy maluch pójdzie spać spędzajcie wspólnie czas. I dużo się przytulajcie!

5. I nie panikuj!
Nic się nie stanie, jeśli jednej soboty nie pozmywasz kuchenki. Świat się nie zawali, jak przez kilka dni będzie bałagan. Śmieci też można wyrzucić jutro. Nie żałujcie czasu na wspólne wygłupy z dzieckiem. Takie chwile są najcenniejsze i to właśnie je najmilej się wspomina! A to, że łazienka była nieposprzątana zapomnisz już w następnym tygodniu :)
Natalia Sobuń

Jak ułatwić sobie życie z dzieckiem?

5 punktów wystarczy, w zasadzie jeden by wystarczył, bo nic najważniejszego nie ma niż spokój i odsunięcie na bok codzienność „sprzed dziecka”.. teraz ta niegdysiejsza codzienność, jest zupełnie niecodzienna, ale do rzeczy, skoro mają być punkty, nich i tak będzie…

1. spokojnie – zresztą tylko spokój może nas uratować :) a serio – Twoje dziecko jest jak membrana, więc dbaj o swoje emocje.
2. znajduj czas na to by się po prostu do dziecięcia uśmiechać.. nie chodzi o to, że dookoła mogą się walać brudne pieluchy, ale dla malucha chwila bliskości jest ważniejsza nić kaftanik wyprasowany w kant.
3. (do mam raczej) – prześpij się, gdy dziecię śpi.. no, może nie za każdym razem i nie codziennie, ale zregeneruj się od czasu do czasu – niewyspanie to frustracja, a ta sprawi, że z punktu 1 i 2 nici – oboje będziecie niezadowoleni.
4. rodzice dzielcie się obowiązkami, dzielcie się dziecięciem… może czasami mama chętnie sama zrobi zakupy – to takie niecodzienne pojedynczo iść do sklepu :)
5. nie słuchaj rad, słuchaj siebie i swojego dziecka – to Ty je znasz najlepiej.. niech sobie piszą wszyscy te 5 czy 10 punktów – sami wiecie, że żadne punkty nie opiszą Waszego dziecka ! Anna Kurij

Jak ułatwić sobie życie-rodzica?

Jeju, przecież bycie rodzicem jest takie SUPER proste!
Jak można nie wiedzieć wszystkiego jeszcze przed narodzinami, toż to wstyd i hańba :D

1. Najlepiej jak mamy do pomocy dwie Mamy – naraz (swoją i tatusia), co najmniej 4 wszechwiedzące cioteczki no i przydałaby się jakaś babcia, co to naciera dziecko czosnkiem, zawiązuje czerwoną wstążkę na rączce i zawija w nieskończoną ilość ubrań;
2. Dobrze jest przeprowadzić zaraz na początku rozmowę z noworodkiem, taką długą i poważną, jasno ustalić reguły panujące na tym świecie i w domu. Musi wiedzieć że w nocy nie krzyczymy, nie płaczemy, tylko śpimy bo od tego jest noc;
3. Temat kupy… Ten aspekt również warto poruszyć na wspomnianej wcześniej rozmowie, żeby nie było później niejasności. Niestety choćby nie wiem co, nie unikniemy zmiany wonnej pieluszki, ale fajnie jakby podczas sprawdzania czy „teren” już czysty nie objawił się jeszcze jeden bączek prosto w nos ;) Ah i tak samo z fontanną, niby można nakryć narzędzie zbrodni specjalną czapeczką, ale dobrze przeprowadzona rozmowa powinna zapobiec takim ekscesom. Sprawą pozbycia się brudnej pieluszki zajmują się Pieluszkowe Służby Specjalne wyposażone w kosze na brudne pieluchy. My nie musimy tego nawet dotykać;
4. Trudność z zasypianiem? Wymysł wielkich korporacji produkujących suszarki do włosów! Dziecko najlepiej zasypia na słowo „Śpij”, nie trzeba nawet przygaszać światła ani ściszać telewizora. Noszenie na rękach, wożenie samochodem czy też bujanie w wózku to bujda. Warto poprosić sąsiada by przychodził ze swoim hałasującym psem aby uodpornić dziecko na czynniki zewnętrzne, tak samo na dzwoniący telefon;
5. I w żadnym wypadku nie słuchaj swojej intuicji! Internet wie najlepiej, wszystkie objawy weryfikuj na samosia.pl albo innym super poradniku. Najlepsze są te anonimowe porady ;)

A tak serio serio, jestem w 32tyg ciąży i boję się nawet myśleć co będzie :) dobrze że mam wsparcie Męża który razem ze mną zastanawia się nad wszystkim: od wyboru pieluszki przez karmienie aż do wyjścia na spacer. Bez niego na pewno nie dałabym rady z tym wszystkim. Dużo czytam, słucham co wszyscy mówią i tworzę sobie w głowie plan działania. Może pomoże, może nie, ale czuję się spokojniejsza :) Izabela Jędrasik

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Jula Jula

    Gratuluje tym, ktorym sie udalo

  2. surenka surenka

    gratulacje:)