Ubranka dla niemowląt – o czym trzeba pamiętać, kupując ciuszki dla bobasa?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Jakie ubranka dla niemowląt będą najlepsze? Jak prawidłowo wybrać ciuszki, które najlepiej posłużą maleństwu? Młodzi rodzice mają mnóstwo pytań, warto więc rozwiać wątpliwości jak najwcześniej.

Ubranka niemowlęce – pomyśl o nich wcześniej

Najtrudniejszy pierwszy krok, jak głosi powiedzenie. Jednak w przypadku, gdy na świecie pojawia się maluszek, trudne są nie tylko pierwsze dni, ale też tygodnie czy miesiące. Każda z czynności przy opiece może okazać się trudna, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze świeżo upieczonymi rodzicami. Warto więc dobrze się przygotować i zdjąć sobie choć niektóre zmartwienia z głowy.

Kwestia ubierania małego dziecka zawsze frapuje rodziców. Pierwszym problemem, który się pojawia, jest wybór odpowiednich modeli ciuchów. Istnieje bowiem wiele rodzajów ubranek dla niemowląt, m.in. body, śpiochy, pajace, rampersy. Dobrą podpowiedzią będzie z pewnością informacja, że każdy z nich będzie potrzebny, nie ma więc obaw, że kupione dla niemowląt ubranka nie będą się nadawały. Przydadzą się wszystkie, a po zakupie rodzice szybko poznają funkcjonalności poszczególnych rodzajów ubranek dla niemowląt.

Jakie powinny być ubranka dla niemowlaków?

Cechy ubranek niemowlęcych to najistotniejsza kwestia, jaka powinna się pojawić przed zakupami. Do podstawowych wymagań, jakie stawiamy ubraniom niemowlęcym, należy:

  • bezpieczeństwo. Ubrania dla niemowląt muszą być dla nich bezpieczne. Dotyczy to zarówno bezpiecznych materiałów, które powinny posiadać certyfikaty dokumentujące, że są odpowiednie dla najmłodszych i nieszkodliwe, jak i wszelkich dodatkowych elementów, które często znajdują się przy ubrankach. Dodatkowe guziczki i ozdoby muszą się bardzo dobrze trzymać, by przez przypadek nie odpadły i nie zostały wsadzone przez malucha do buzi, stanowiąc dla niego zagrożenie.
  • komfort. Wygoda maleństwa stoi na równi z bezpieczeństwem, jest z nim także mocno związana. Delikatny, miękki materiał, który będzie odpowiedni dla wrażliwej skóry niemowlęcia, zapewni mu nie tylko spokojny sen, ale ochroni także delikatną skórę przed otarciami, alergiami, uszkodzeniami, odparzeniami. Komfortowe ubranka są podstawą garderoby maluszka, który większość czasu przesypia. Trzeba więc zapewnić mu do tego jak najlepsze warunki. Szorstkie elementy dekoracyjne np. przy szyjce, czy odstające guziczki z pewnością nie sprzyjają wygodzie, szczególnie, że maleństwo spędza czas głównie na pleckach lub brzuszku. Jeśli znajdują się tam niewygodne elementy zapięcia, będą one wpijać się w delikatną skórę brzdąca.
  • wytrzymałość. Dobrej jakości ubranka dla niemowląt doskonale znoszą pranie, a przy maluszku jest to czynność wykonywana bardzo często. Dlatego ważne, by materiały ciuszków były odporne na wysoką temperaturę prania, a najlepiej, by wykonane były z surowców, które można prasować w wyższych temperaturach. Pozwoli to dobrze doprać ubranka i zapewni dodatkową ochronę.

Ubranka dla niemowląt – możliwości vs potrzeby

Choć w sklepach świeżo upieczonych rodziców kuszą różnorodne ubranka dla niemowlaków, warto podejść do kwestii zakupów racjonalnie. Mając na uwadze podstawowe kryteria wyboru ciuszków dla maluszków, jak bezpieczeństwo, wygoda i wytrzymałość łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu propozycji. Nie warto ulegać magii wzorów i dodatków. Nawet najładniejsze ubranko dla niemowlaka nie będzie dobre, jeśli będzie sprawiało dziecku dyskomfort. Na nic koroneczki, eleganckie muszki, doszyte ozdoby. Elementy te mogą gnieść podczas leżenia, a maluszek i tak nie doceni swojego eleganckiego outfitu. Zdecydowanie lepiej postawić na praktyczne i funkcjonalne ubranka dla niemowląt, które polubią i dziecko i rodzice. Ciekawe propozycje znaleźć można w sklepie z ubrankami dla niemowląt MyBasic.

Ubranka dla niemowląt – mniejsze wersje tradycyjnych ubrań

Okres niemowlęcy to szczególny czas dla rodziców i dziecka. Początkowo maluszek potrzebuje szczególnej delikatności i ochrony, co muszą mu zapewnić rodzice poprzez między innymi odpowiedni dobór ubranek. W kolejnych miesiącach wraz z rozwojem maluch może już nosić ubranka, które przypominają mniejsze wersje ubrań dla dorosłych np. spodenki, bluzy, sukieneczki. Choć body czy rampersy nie idą wcale w odstawkę, dużo łatwiej dobrać ciuszki dla starszego dziecka. Mający już pewną wprawę rodzice poradzą sobie już z tym zadaniem.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.