Twoje dziecko jest uparte i „trudne”? Ma większą szansę na sukces

Psychologowie przychodzą z ciekawymi wnioskami, które wyciągnęli na podstawie wieloletnich badań. Są one miej więcej takie: jeśli Twoje dziecko bywa trudne, głośno manifestuje niezadowolenie, rzuca się na ziemię, jest uparte, to…powód do radości (!). Twoja córka lub Twój syn ma bowiem większą szansę na oszałamiającą karierę i naprawdę dobre zarobki w przyszłości.

Wyniki badań zostały opublikowane w „Developmental Psychology”. Zebrano je po 40 latach śledzenia edukacji i kariery zawodowej  osób  zamieszkujących Luksemburg. Badanie rozpoczynano na dzieciach w wieku 12 lat i śledzono ich losy do czasu, kiedy osiągały one średnio 52 lata.

Pod uwagę wzięto status społeczno-ekonomiczny oraz inteligencję emocjonalną każdej badanej osoby. Naukowcy odkryli, że ci uczniowie, którzy głośno przeciwstawiali się rodzicom, umieli postawić na swoim,  dłużej się uczyli, chętniej kształcili i osiągnęli większe sukcesy w życiu zawodowym. Okazało się, że buntownicza natura i upór miały przełożenie na „konsekwencję działania” i wytrwałość w realizacji długoletnich celów.

uparte dziecko

Do podobnych wniosków doszli naukowcy z Pensylwanii, którzy zauważyli, że jeśli dzieci we wczesnych latach dzieciństwa są nieustępliwe i buntują się w odważnym wydaniu jako nastolatkowie, lepiej radzą sobie w życiu zawodowym w przyszłości. Dlaczego? Są bardziej konkurencyjne w klasie, nieustępliwe w pracy w trakcie negocjacji, są znane z tego, że nie zadowalają się byle czym i walczą o więcej, bo wierzą, że na to „więcej” zasługują. Badacze nie wykluczają też nieetycznych zagrań, po które sięgać mogą dorosłe osoby znane ze swojego uporu. Być może to właśnie one pozwalają im osiągnąć spektakularne sukcesy.

Wniosek? Nie załamywać rąk, gdy kilkulatek ma napad złości, ale…cieszyć się. Inaczej spojrzeć na dziecko, gdy łamie zasady i ignoruje rodziców. W przyszłości upór zaprocentuje. :)

Warto dodać na koniec, że ważnym czynnikiem mającym wpływ na przyszłość dziecka jest także…inteligencja jego rodziców.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy