To, co mówisz do dzieci naprawdę ma znaczenie. Świetny spot IKEA

Nie od dzisiaj wiadomo, że atmosfera w domu rodzinnym ma wpływ na rozwój dzieci. To, w jaki sposób mówimy do najmłodszych decyduje o tym, co myślą o sobie, jak wygląda ich pewność siebie oraz wiara we własne siły. Nieodpowiednimi komunikatami możemy szybko podciąć skrzydła. Podobnie w drugą stronę – mądra miłość, wsparcie i bliskość pozytywnie wpływają na rozwój najmłodszych. Świetnie ukazała to IKEA w swoim najnowszym spocie. Zobaczcie!

To, co mówisz ma znaczenie

IKEA zaprezentowała spot pokazujący skutki mówienia do roślin pozytywnych i negatywnych komunikatów.

Dwie rośliny stały obok siebie. Do każdej kierowano inne komunikaty – do jednej pozytywne, do drugiej negatywne. Każda roślina miała taki sam dostęp do światła i wody. Eksperyment trwał 30 dni.

ikea

Wynik nieoczekiwany!

Napiętnowana roślina, która słyszała krzyki, narzekania i inwektywy zaczęła usychać...Zareagowała podobnie jak ludzie, którzy muszą na co dzień mierzyć się z atakami, poniżaniem, wyśmiewaniem i stresem wynikającym z wykluczenia. Z kolei chwalona, motywowana do wzrostu i doceniana roślina zaczęła się rozrastać, jej liście zyskały piękny intensywny kolor.

Efekt prześladowania

IKEA upubliczniając eksperyment, pragnie pokazać, co się dzieje z dziećmi, które są prześladowane przez rówieśników. Wpływ emocji i komunikatów jest ogromny na rośliny.

A na ludzi? Można przypuszczać, że jeszcze większy!

 

 

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.