Termometr Aqua Therm

Termometr służy nam przez ponad rok. Używaliśmy go w różnych sytuacjach. Często stresujących i wymagających szybkiego i wiarygodnego pomiaru. Na etapie ząbkowania, w trakcie przechodzenia przez córkę pierwszej wirusówki: przeziębienia, czy trzydniówki. Sprawdził się nieźle. Był niezawodny i wyjątkowo łatwy w użyciu. Podobne odczucie miało nasze dziecko, które bez trudu poddawało się mierzeniu.

Dobry stosunek jakości do ceny

Termometr Aqua Therm można nabyć już w kwocie 65 złotych. To niewiele, biorąc pod uwagę, że standardowe termometry pod pachę kosztują około 20 złotych, a ich komfort stosowania w przypadku małych dzieci jest nieporównywalnie niższy.
Termometr Aqua Therm jest właściwie niezniszczalny. Nie trzeba się obawiać, że szybko się zepsuje i będzie trzeba kupić kolejny. Nam służy już prawie półtora roku i ciągle mierzy temperaturę niezawodnie i szybko.

Ponadto produkt spełnia wszystkie wymagania medyczne oraz jest zgodny z certyfikatami jakości. Wszystkie te zalety zostały doceniona przez tysiące mam oraz przez wielu ekspertów.

Aqua Therm polecany jest bardzo często przez pediatrów, choć nie brak placówek, w których nadal się twierdzi, że najbardziej wiarygodne wyniki pomiaru temperatury można uzyskać, stosując termometr rtęciowy.

Uniwersalne zastosowanie

Termometr Aqua Therm to produkt uniwersalny, który pozwoli zmierzyć temperaturę na czole, w uchu oraz pokazuje temperaturę otoczenia. Każdorazowo wystarczy sekunda, by uzyskać wynik.

Dodatkowo termometr został wyposażony w dyskretną latarkę, która ułatwia zmierzenie temperatury dziecku nawet w środku nocy (bez konieczności włączania dużego, górnego oświetlenia). Dzięki podświetleniu ekranu  termometru nie ma problemu z odczytaniem aktualnej temperatury. Ponadto zapamiętywanie pomiarów temperatury z ostatnich 30 dni (wraz z godziną i datą pomiaru) pozwala na prześledzenie historii choroby Maluszka.

Plusem jest także wybór baterii (3 baterie AAA), które bez problemu można kupić niemal w każdym kiosku.
Dodatkowe funkcje to wbudowany zegarek i kalendarz. Ponadto producent wyposażył termometr w praktyczny stojak, który umożliwia przechowywanie go w pełnej wygodzie w każdych warunkach.

Nasz model posiada komunikaty w języku angielskim, jednak obecnie w sprzedaży są już termometry informujące o temperaturze po polsku.

Termometr jest łatwy w codziennym użytkowaniu. Nie można narzekać na brak poręczności. W przypadku naszej córki sprawdził się doskonale. Z czasem nawet odgłosy towarzyszące mierzeniu temperatury stały się dla dziecko elementem zabawy, czy powodem do uśmiechu.

Czy są jakieś minusy?

Stali czytelnicy tej strony już na pewno przyzwyczaili się do naszej wnikliwości oraz krytycznego podejścia do testowanych produktów, jednak w przypadku tego termometru prawda jest taka, że nie ma właściwie do czego się przyczepić.
Minusem, który dla wielu wadą z pewnością nie będzie,  jest brak możliwości wyboru koloru termometru. Ten jest dostępny tylko w jednym stylu wykonania.

Ponadto pewną wadą może być to, że producent zaleca odczekanie kilku minut, aż przejdziemy do kolejnego pomiaru temperatury. Gdy natomiast trzeba działać szybko, może to stanowić problem. Warto na marginesie dodać, że to właśnie zbyt szybko następujące raz po raz mierzenie temperatury jest powodem wskazywania nieprawidłowych jej wartości (na co narzekają nieliczni internauci, którzy mieli okazję wypróbować jakość pracy tego produktu). Ważna informacja: należy odczekać 10 minut po trzech następujących po sobie pomiarach. Stosując się do zaleceń producenta, będziemy mieli pewność, że termometr mierzy temperaturę nienagannie, a to jest przecież najważniejsze.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. wiola wiola

  Podpisuję się pod tym artykułem w 100 %. Mam go już prawie rok i działa bez zarzutu. Dla mnie najważniejsze jest to, że pomiar jest błyskawiczny a wiadomo, że malucha trudno utrzymać w bezruchu. Do kupna zachęciła mnie siostra u której też spisuje się wzorowo.

 2. Ewa Ewa

  My używamy podobnego :) rewelacja. Polecam wszystkim Młodym Rodzicom :)

 3. Dumna Mama Majki Dumna Mama Majki

  Artykuł mnie nakręcił, a przekonują dodatkowo komentarze innych Mam :) Zaraz zaglądam do magicznego świata Allegro :D Pozdrawiam!

 4. ola K ola K

  potwierdzam, produkt jest ok. termometr mierzy super i warto go mieć.

 5. miraga_ miraga_

  U mnie normalny elektroniczny termometr pod pachę. w sytuacjach kryzysowych bardzo ciężko mi się mierzyło córci temperaturę.
  Przydałby mi się taki i rzeczywiście tani. Do tej pory spotykałam się z temp. takiej klasy w cenie powyżej 100zł.

 6. anusia12346 anusia12346

  nie zawsze ale sprawdza się – mamy 3 podobne ale jakoś zadny dobrze nie wskazuje

 7. Grażyna Grażyna

  Zakupiłam taki termometr i mierzy temperaturę za wysoką i nie wiem jaka jest tego przyczyna skoro wszystkie opinie są pozytywne

  • Dorota Dorota

   A o ile za dużo wskazuje? Bo generalnie takie elektroniczne termometry mają to do siebie, że wynik może być wyższy o 0,5 stopnia. Ponadto w instrukcji z tego co pamiętam jest napisane (trzeba sprawdzić), że pomiar w zależności od miejsca, gdzie się mierzy może być różny (tam jest zalecenie, ile trzeba odjąć): my mierzymy tylko na czole. Jeśli jednak pomiary są dużo za wysokie to pozostaje skorzystać z reklamacji…U nas termometr działa bez zarzutu przez ponad dwa lata. Zdarzyło się, że nawet spadł na podłogę i nic się nie stało. Pozdrawiam!

 8. Marta Marta

  Termometr kupiłam kilka dni temu, przetestowałam go zgodnie z instrukcją u 5 z 6 osób pokazał temperaturę 37,5 a u jednej 38,6 ;/ beznadziejny i niewiarygodny, a szkoda rodzę za 3 dni i zostałam bez termometru dla dzidzi:( Nie polecam

  • Dorota Dorota

   Marta, w takim razie chyba warto reklamować?

 9. paula paula

  Z tym termometrem nie miałam do czynienia, ale termometry bezdotykowe to jak dla mnie jeden z najlepszych wynalazków dla osób mających dzieci. My mamy Microlife i bardzo pomocna jest szybkość pomiaru, szczególnie jak mały ma gorączkę.

 10. Ann Ann

  Dostaliśmy ten termometr od teściów dla naszej córeczki. Ani raz nie pokazał właściwej temp. Miałam 40 stopni a on mi pokazywał 36,7… Właściwie to zawsze tyle pokazuje.
  Bateria wyczerpała się po kilku „użyciach”

 11. x x

  ten termometr jest beznadziejny, nie pokazuje prawidłowej temperatury ciała. Za każdym razem po pomiarze wyświetlają się inne wartości, a odchylenia są tak duże, że nadaje się tylko do wyrzucenia. Nie polecam

Zobacz również