Twoje dziecko właśnie dostało wysokiej gorączki? Na jego skórze pojawiły się niepokojące wykwity? A może potrzebujesz zwolnienia z pracy na opiekę nad nim lub receptę na przedłużenie jego leczenia? Wiedz, że w żadnym z tych przypadków nie musisz narażać się na stanie w długich kolejkach do lekarza. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii masz możliwość porozmawiania z pediatrą on-line bez wychodzenia z domu. Kiedy warto skorzystać z telekonsultacji? Jak przygotować do niej pociechę? I jak skontaktować się ze specjalistą w 15 minut? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule.
Kiedy warto umówić się na wizytę u pediatry online?
Rozmowa z pediatrą on-line za pomocą telefonu, wideorozmowy lub czatu SMS to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodziców. Zauważyłeś u swojego dziecka niepokojące objawy? Nie wahaj się skonsultować z lekarzem takich dolegliwości jak m.in.:
- ból ucha i zatok
- kolka jelitowa
- wysoka gorączka
- podejrzana wysypka na skórze
- nadmierny apetyt lub jego brak
- biegunka i wymioty
- ból brzuszka
- przewlekły kaszel i wodnisty kata
- bóle mięśni i stawów
- nadmierna nerwowość
Pamiętaj, że kryzys zdrowotny to nie jedyny powód, dla którego powinieneś zasięgnąć porady medycznej. Pediatra online chętnie wypisze Ci zwolnienie na opiekę nad chorą pociechą, przedłuży jej dotychczasowe leczenie, a także rozwieje Twoje wątpliwości w kwestii suplementacji, żywienia czy obowiązkowych szczepień. Ponadto w razie potrzeby wystawi on e-skierowanie na badania laboratoryjne lub obrazowe, lub do konkretnego specjalisty, np. neurologa czy endokrynologa.
Zalety konsultacji z pediatrą online
Konsultacja z pediatrą online to najlepsza opcja, jeśli samopoczucie dziecka pogarsza się z godziny na godzinę. Symptomy choroby pojawiły się u niego w nocy? Wiedz, że powyższa usługa jest całodobowa – możesz skorzystać z niej nawet w weekendy i dni świąteczne. Gwarantuje ona duże bezpieczeństwo i to bez potrzeby narażania małego pacjenta na niedogodne warunki pogodowe czy kontakt z innymi chorymi. Ponadto rozwiązanie to sprawdzi się u osób, które nie lubią być zdane na wolne terminy narzucone przez NFZ.
Jak przygotować dziecko do teleporady?
Przebieg konsultacji z pediatrą online zależy w dużej mierze od wieku Twojego dziecka oraz jego stanu zdrowia. W niektórych sytuacjach wymagane będzie jego uczestnictwo w rozmowie z lekarzem, dlatego warto opowiedzieć mu, jak krok po kroku będzie ona wyglądać. Dobrym pomysłem jest przygotowanie cichego miejsca, w którym mały pacjent nie będzie rozpraszać się dodatkowymi bodźcami, na przykład ulubionymi zabawkami, włączonym laptopem czy grającym radiem.
Jak przebiega wizyta u pediatry on-line?
Wizyta u pediatry online przypomina doświadczenia, które znasz z przychodni. Na początku połączenia nastąpi weryfikacja tożsamości, po której lekarz przejdzie do analizy stanu zdrowia małego pacjenta. Polega ona na szczegółowym wywiadzie, który pozwoli na postawienie trafnej diagnozy i dobranie odpowiedniego leczenia. Jej istotnym elementem jest zapoznanie się z dokumentacją medyczną, którą można załączyć jeszcze przed rozpoczęciem teleporady. Warto też mieć pod ręką książeczkę zdrowia. W razie potrzeby specjalista wypisze Ci e-receptę, e-skierowanie oraz L4, abyś mógł zająć się swoją chorą pociechą. Pamiętaj o zadawaniu pytań, które przyjdą Ci do głowy – pomoże Ci to rozwiać wszystkie nurtujące Cię wątpliwości.
Jak umówić się na rozmowę z pediatrą on-line?
Planujesz udać się do pediatry prywatnie? Wiedz, że spotkanie w gabinecie stacjonarnym może być dość kosztowne. Zamiast tego możesz wybrać usługę oferowaną przez platformę telemedyczną Med24. Jest ona nie tylko znacznie tańsza niż ta pierwsza opcja, ale także dostępna z każdego miejsca na ziemi. Umożliwia ona rozmowę z pediatrą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby z niej skorzystać, wystarczy przejść przez intuicyjny i krótki proces rejestracji. W jego trakcie podaj swoje dane, wybierz rodzaj wizyty, opłać poradę i zaznacz preferowaną formę kontaktu. W przypadku usługi ekspres fachową pomoc otrzymasz w zaledwie 15 minut – i to bez wychodzenia z domu!
Komentarze