Telefony alarmowe. Numery pomocowe

Poniższe telefony są bezpłatne. Wiele z nich działa całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić, czy zostawić wiadomość, nie trzeba się przedstawiać, mówić, skąd dzwonimy. Można zachować anonimowość. Telefony dostępne są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można liczyć na wsparcie psychologa, a także – jeśli tego sobie zażyczymy – wskazanie miejsca, gdzie uzyskamy wsparcie lokalnie, stacjonarnie. Bo nie jesteś sam/sama. Są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc.

numery pomocowe

1. Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych, dla osób przeżywających kryzys emocjonalny (codziennie od 14.00-22.00) – 116 123

Telefony odbierają specjaliści z Instytutu Psychologii i Zdrowia PTP.

2.  Telefon zaufania młodych (od poniedziałku do soboty od 11.00 do 21.00) – 22 484 88 04

Możliwość skorzystania z rozmowy telefonicznej, cykli spotkań online, czata. Można porozmawiać o kłopotach w szkole, w domu, o samopoczuciu, podejrzeniu depresji.

3. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

Numer odbierany przez pracowników Fundacji Dzieci Nieczyje.

Telefon działa codziennie, siedem dni w tygodniu, całodobowo. Coś Cię dręczy, z czymś sobie nie radzisz? Tu możesz porozmawiać o wszystkim.

4. Telefon w sprawie zaginionego dziecka prowadzony przez Fundację Itaka – 116 000

5. Dziecięcy telefon zaufania. Rzecznik Praw Dziecka 800  121 212

Telefon czynny całodobowo, siedem dni w tygodniu. Dla osób dręczonych w szkole, na podwórku, doświadczających przemocy w domu.

6. Ogólnopolski telefon dla ofiar pomocy przemocy w rodzinie „Niebieska linia” 800 120 002

Telefon czynny przez całą dobę. Można liczyć na wsparcie, pomoc psychologiczną i wskazanie, gdzie szukać pomocy najbliżej miejsca zamieszkania. W każdy poniedziałek od 18.00 do 22.00 można uzyskać wsparcie w języku angielskim, a w każdy wtorek od godziny 18.00 do 22.00 w języku rosyjskim.  Z kolei w poniedziałki w godz. 13.00-15.00 osoby z rodzin z problemem przemocy i problemem alkoholowym mogą skonsultować się przez SKYPE (pogotowie.niebieska.linia) ze specjalistą z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – dyżurujący konsultanci posługują się językiem migowym.

7. Pomoc dzieciom  młodzieży w żałobie, z problemami psychologicznymi (od poniedziałku do piątku od 12.00 do 18.00) 800 111 123

Można też napisać wiadomość i zostawić swój numer telefonu. Psycholog oddzwoni i porozmawia na temat problemu. Udzieli wsparcia i pokieruje. Dzwonić mogą też dorośli – nauczyciele, rodzice, strażacy, policjanci, którzy szukają informacji na temat tego, jak udzielić  wsparcia dzieciom w obliczu straty.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.