Tablety na Black Friday – modele dla dzieci i dla dorosłych

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Tablety to urządzenia, które są wykorzystywane zarówno do pracy, jak i zabawy. Ten rynek rozwija się bardzo dynamicznie, więc tablety ciągle zyskują nowe funkcje i usprawnienia. Sprawdź, czy wiesz jak wybrać najkorzystniejszy model!

W najbliższym czasie warto śledzić na bieżąco ceny sprzętu takiego jak telewizory, telefony, czy tablety. Black Friday, to okres, w którym można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. To dobra okazja, aby sprawić prezent sobie lub komuś w swoim najbliższym otoczeniu. Jakie rodzaje tabletów są obecnie dostępne w sklepach z elektroniką?

Tablet dla dziecka na Black Friday – czy to dobry pomysł?

Wręczanie dzieciom smartfonów i tabletów może być uważane za mało wychowawcze. Jednak to nie samo narzędzie powinno być w ten sposób oceniane, a raczej to, jak często i w jaki sposób dziecko go używa. Mądre korzystanie ze sprzętów takich jak smartfony, czy tablety, może mieć pozytywny wpływ na jego rozwój i rozbudzać w nim ciekawość świata.

W przypadku starszych dzieci sprzęty takie jak tablety, laptopy, czy smartfony są wręcz niezbędne do nauki i rozwijania swoich pasji. Należy też pamiętać, że posługiwanie się takimi narzędziami jest obecnie niezbędne, aby w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

Na jakie cechy należy zwrócić uwagę, wybierając tablet dla dziecka?

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia, jest wiek dziecka, które będzie z niego korzystało. W przypadku najmłodszych zwykle wybierane są modele tańsze, które są wyposażone w podstawowe funkcje. Młodsze dzieci podczas zabawy mogą uszkodzić sprzęt, upuścić go, zalać, czy rozbić szybkę. Dlatego wielu rodziców wychodzi z założenia, że w tym wieku nie ma potrzeby kupowania droższego sprzętu.

Starsze dzieci i nastolatkowie, są zwykle bardziej wymagający. Wybierając tablet dla ucznia, warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Być może warty rozważenia jest np. zakup bardziej profesjonalnego urządzenia, które pozwoli rozwijać pasje związane z grafiką komputerową, fotografią, czy montażem.

Tablet do gier – jakie modele warto kupić podczas Black Friday?

Zbliżający się czas promocji jest świetną okazją do zakupu dobrej jakości sprzętu, w korzystnej cenie. Tablety do gier to sprzęty, które muszą wykazywać się nieco lepszymi parametrami grafiki i zadowalającą wydajnością.

Tablet to urządzenie, które posiada ekran większy od telefonu, a jednocześnie jest bardziej poręczny niż laptop czy notebook. Dlatego świetnie sprawdza się jako sprzęt gamingowy. Wybierając model dla siebie, warto wziąć pod uwagę cechy takie jak:

  • przekątna ekranu, musi on być na tyle duży, aby można było wygodnie grać,
  • procesor, który pozwala na sprawne funkcjonowanie, nawet w przypadku nowych i bardzo wymagających gier,
  • rozdzielczość ekranu, która pozwoli podnieść poziom satysfakcji z rozgrywki i umożliwi dostrzeżenie wszelkich detali,
  • pamięć RAM, od której zależy płynność rozgrywki.

Decydując się na konkretny sprzęt, warto przede wszystkim uwzględnić swoje oczekiwania i przemyśleć to, jakie gry najczęściej będą na nim uruchamiane.

Tablety do pracy i na uczelnię – jakie są ich najważniejsze cechy?

Urządzenia, które mają być wykorzystywane do nauki lub pracy, muszą spełniać określone kryteria. Do najważniejszych z nich należy z pewnością wygoda użytkowania. Takie tablety powinny mieć optymalny rozmiar ekranu, który ułatwia wykonywanie na nim różnych zadań, a przy tym bardzo istotna jest też poręczność. Urządzenie nie może więc być zbyt duże ani ciężkie.

Tablety służące do pracy lub nauki muszą mieścić się do torby. Bardzo ważne jest także zastosowanie solidnych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Tablet do pracy musi także dysponować odpowiednio pojemną baterią, która zapewnia wielogodzinną pracę na urządzeniu, bez konieczności częstego ładowania.

Wybierając taki sprzęt, trzeba wziąć też pod uwagę system operacyjny. Urządzenia oparte na iOS można łatwo sparować z innymi sprzętami, korzystającymi z tego systemu. Dlatego, jeśli posiadasz iPhone’a, to warto rozważyć również tablet od firmy Apple.

Tablety dla pasjonatów sztuk plastycznych

To urządzenie jest często wykorzystywane przez osoby, zajmujące się grafiką komputerową, lub rysunkiem. Na rynku dostępne są różne modele, niektóre wyposażone są w powierzchnię roboczą, po której można rysować, jednak wymagają podpięcia do komputera. Inne służą nie tylko do tworzenia szkiców i rysunków, ale mogą być także wykorzystywane przy ich edycji. Takie proste tablety graficzne, stanowiące dodatek do komputerów są stosunkowo tanie.

Jednak bardziej skomplikowane urządzenia typu All in One osiągają zdecydowanie wyższe ceny. Dlatego, jeśli zależy ci na wygodnym, poręcznym sprzęcie, który służy nie tylko do rysowania, ale także do obróbki graficznej, to warto śledzić promocje związane z Black Friday. W tym okresie można liczyć na spore rabaty, przez co profesjonalne tablety graficzne stają się bardziej przystępne cenowo.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.