Tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Drogie Panie, drodzy Panowie, uwaga. Naukowcy z Australii dzielą się dobrą (przynajmniej w ogólnej ocenie) wiadomością: są w ostatniej fazie prac nad stworzeniem męskiej antykoncepcji, tabletek, które określają jako „święty Graal”, odkrycie, które zmieni świat.

00022W9YEYL2LTB4-C116-F4Pigułki dla mężczyzn zapobiegające ciąży zostały pomyślane w ten sposób, by nie zagrażać plemnikom, ani nie mieć wpływu na popęd seksualny. Naukowcom z Monash University udało się zidentyfikować dwa rodzaje białek, które blokują plemniki, zapobiegając ich wyjściu z jąder podczas wytrysku. To odkrycie znacznie zwiększyło prawdopodobieństwo szybkiego stworzenia tabletek antykoncepcyjnych dla mężczyzn. Naukowcy są zdania, że środek trafi na rynek w ciągu najbliższych 10 lat.

Pytanie tylko, ilu mężczyzn zdecyduje się zażywać pigułki antykoncepcyjne? Jak sądzicie? Czeka nas rewolucja w podejściu do zapobiegania ciąży? Kobiety stracą możliwość „łapania” na dziecko? Mężczyźni wezmą sprawy w swoje ręce? Czy raczej wszystko zostanie „po staremu”, bo odpowiedzialność wynikająca z przyjmowania pigułek, będzie dla przeciętnego pana nie do przyjęcia?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Dodo Dodo

  No drogie panie faktycznie skończy się łapanie mężczyzn na dziecko :) Trzeba będzie poradzić sobie bez dziecka, żeby zatrzymać faceta na dłużej…..

 2. girl girl

  no w końcu! Ile to będzie trwało, że obowiązek spoczywa tylko na kobiecie !

 3. girl girl

  Dodo: a co facet nie ma głowy i tylko k… myśli? Niech poczyta o menstruacji i sprawach kobiecych i się zabezpiecza jak dziecka nie chce! A nie kobiety mają myśleć za niego , faszerować się tabsami a on nie chce używa i się nie martwi.Wkońcu koniec!

  • Dodo Dodo

   Myślenie k….. nie ma tu nic do rzeczy, bo tak samo mężczyźni jak i kobiety w wielu przypadkach nie myślą racjonalnie jak już dochodzi do zbliżenia. Nie da się ukryć przecież, że w największej ilość tzw. wpadek zadziałał czynnik, który nazywamy alkoholem lub też innym środkiem odurzającym.. I co kobieta może w tym wypadku jest święta? Myślę, że nie. Więc i konsekwencje swojego czynu także powinna brać pod uwagę. Myślę, że wina leży bo dwóch stronach, które nie zawsze dojrzały do współżycia.

 4. kozawrajtuzach kozawrajtuzach

  I to jest naprawdę super wiadomość, mam nadzieję, ze już nasze dzieci będą miały swobodny wybór, jak się zabezpieczać :)

Polecane tematy