Tablet edukacyjny SMIKI

Tablet edukacyjny SMIKI na pierwszy rzut oka jest bardzo podobny do tradycyjnego „dorosłego” tabletu. Na rynku dostępny jest w dwóch kolorach białym i czarnym. Podstawową zaletą produktu jest fakt, iż tablet jest dwujęzyczny polsko – angielski, a więc ma szansę długo posłużyć dziecku. Proste polskie wersje umilą  chwile 2-4 latkom, zaś wersja angielska doskonale spodoba się 5 latkom i starszym maluchom. Tablet zawiera mnóstwo edukacyjnych elementów. Na samej górze znajdują się cyfry od 1 do 10 zaś poniżej litery od A do Ź. Przy każdej literce namalowany jest rysunek przedmiotu, którego nazwa zaczyna się od danej litery i dodatkowo każda rzecz jest podpisana (np. A – rysunek autobusu i napis: Autobus).

smiki-smart-play-pad-maly-poliglota-interaktywny-tablet-jezykowy-m-iext21990072Na samym dole znajdują się przyciski funkcjonalne: melodyjki, dźwięki, nauka liter, nauka słów, nauka odpowiedniej wymowy, zgadywanki (pytanie, gdzie jest dana literka lub rzecz) , powtórzenie zadania oraz zmiana języka z polskiego na angielski. Dodatkowo tablet na obudowie ma wyłącznik, przez co można oszczędzać baterię oraz regulować głośność. Całość zasilana na 3 baterie AA dość solidnie zabezpieczone przed ciekawskim maluchem.

Z praktycznego punktu widzenia tablet jest naprawdę ciekawą zabawką, pomoże w nauce cyfr, liter a także nowych słów nie tylko w języku polskim, ale i angielskim. Mnie spodobało się bardzo, że tablet zawiera również polskie znaki (ą,ę,ć,ś,ż,ź), co nie zdarza się zbyt często w zabawkach. Synowi bardzo przypadła do gustu funkcja zgadywanek, gdy Pani pyta o dane słowo czy literkę, pobudza w ten sposób bardzo do myślenia i zapamiętywania.

Tablet przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale myślę, że pod okiem dorosłych również może się bezpiecznie bawić  nim nieco młodsze dziecko.

Cena zabawki ok 35zł (porównując z innymi podobnymi zabawkami), nie jest zbyt wysoka, daje wiele możliwości zabawy i nauki, a także zajęcia malucha na dłuższą chwilę np. podczas podróży.

Niestety zabawka ma też wadę,  niektóre literki są wymawiane niewyraźnie (np s brzmi podobnie jak t) więc trzeba się dobrze wsłuchać. Ogólnie jednak zabawka wypada dobrze.

Ocena:

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Adam Adam

    Tablet edukacyjny można też wygrać w konkursie Brawo Banku.Konkurs polega na wymyśleniu hasła promującego mobilną wersję tego czasopisma. Jak sie pobierze aplikację to trzeba wysłac to hasło i czekać na wyniki. Mam nadzieję ze mój maluch będzie się uczył z tabletu. :)