Szumiący miś – najlepszy pluszowy przyjaciel niemowlaka

Pamiętam pierwsze tygodnie życia starszej córki. Mieszanina hormonów, niepewność w nowej roli, mnóstwo wyzwań, przed jakimi trzeba było stanąć i stawić im czoła…

Nieprzespane noce, płacz, nasza rozpacz na widok prężącej się w kolce małej dziewczynki, bezradność, stres, zmęczenie, poczucie przytłoczenia. To wszystko odbierało siły – nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Pierwsze miesiące minęły jakby w innym wymiarze, w stanie między jawą a snem.

W tym czasie wypróbowaliśmy mnóstwo patentów, które miały nam ułatwić życie. Lista była bardzo długa, jednym z lepszych okazał się odgłos suszarki nagrany na krążek CD. Towarzyszył nam przez kilka miesięcy – uspokajał, wyciszał, relaksował napięte mięśnie, dawał poczucie bezpieczeństwa, córka dzięki niemu szybciej zasypiała i dłużej, spokojnie spała. Biały szum stanowił świetne dopełnienie dla piersi i bliskości Mamy czy Taty.

I gdy tak to wspominam, trochę żałuję, że 5 lat temu, kiedy rodziłam naszą pierworodną, nie znałam Szumiącego Misia Whisbear. Byłby to, w tamtym momencie, nieoceniony produkt.

Na szczęście dzisiejsi rodzice niemowlaków mają go w zasięgu ręki. I co równie niesamowite na pomysł wyprodukowania szumiącego przyjaciela najmłodszych dzieci wpadli Polacy!

miś 1

Szumiący Miś – dla spokojniejszego snu

Są różne dzieci. Nie ma dwóch takich samych. To jasne. Istnieją niemowlaki, które już w pierwszych tygodniach przesypiają noce, jak również takie, które przez wiele miesięcy budzą się i śpią niespokojnie.

Wiem, coś na ten temat, bo nasza starsza córka była bardzo angażującym, momentami bardzo wymagającym niemowlakiem.

Sprawdziłam w praktyce, że miarowy, regularny szum uspokaja dzieci – zwłaszcza te, które rozkopują się z wszelkich otulaczy, niekoniecznie akceptują chusty, wózki, lubią długie seanse przy piersi, itp.

Biały szum działa od razu, bo przypomina odgłosy towarzyszące niemowlakowi w brzuchu mamy, czyli te, które malutkie dziecko zna najlepiej. „Szuszanie do ucha” to w końcu jeden z punktów znanej metody dr Karpa.  Dlatego też miś, który emituje uspokajający dźwięk to nie kolejny gadżet, ale produkt, który może sprawdzić się w wielu domach, w których niespokojnie śpią niemowlaki.

miś 2

Biały szum, który uspokaja, Miś który strzeże spokojnego snu

Jako niedoświadczeni rodzice zabieraliśmy ze sobą w pierwszych tygodniach płytę CD z nagranym dźwiękiem szumu ze suszarki, w kryzysowych sytuacjach korzystaliśmy nawet ze suszarki (co niestety nie jest najbezpieczniejszą opcją), dlatego pomysł stworzenia misia z wbudowanym mechanizmem emitującym biały szum uważam za świetny.

Biały szum może być uruchamiany poprzez naciśnięcie pluszaka – przez opiekuna dziecka. Co jednak ważniejsze jest on włączany, gdy dziecko zapłacze. Reaguje ponadto na krzyk dorosłego dziecka i kilkulatka, co sprawdziliśmy bardzo starannie. :)

szumiący miś

Nie musimy się obawiać, że urządzenie będzie działać bez ustanku, narażając baterie na szybkie wyczerpanie. Po około 40 minutach funkcjonowania samo się wyłącza. To według mnie wystarczający czas, który umożliwia zaśnięcie głębszym snem. Jeśli maluszek w między czasie jednak się wybudzi i zacznie płakać, Miś Strażnik spokojnego snu ponownie się uruchomi na 20 minut, by po tym czasie urządzenie przeszło w kolejny stan czuwania.

Dużym atutem jest możliwość regulacji głośności szumu – w wielu zabawkach brakuje tej możliwości, co znacznie utrudnia korzystanie z nich.

Zabawka wymaga trzech baterii AAA – nie są dołączone

Miękki i przyjemny w dotyku

Whisbear to nie tylko urządzenie z funkcją CRYsensor, ale również produkt wykonany z wielką starannością – miły w dotyku, niebanalny, jeśli chodzi o projekt, praktyczny podczas użytkowania.

miś szumiący

Producent potwierdza, że miś został wykonany z miękkich, ekologicznie barwionych, kolorowych materiałów z atestem OEKO-TEX®. Wzór zwraca uwagę, a jednocześnie nie męczy delikatnego wzroku maluszka. Zabawkę można wybrać w trzech stylowych przewodnich kolorach – turkusowym, cytrynowym i arbuzowym.

W uszkach i łapkach miśka zamontowano elementy szeleszczące. W nogach misia znajdują się magnesy, które umożliwiają bezpieczne zamontowanie misia do uchwytu wózka, łóżeczka i fotelika samochodowego.

Do misia dołączony został woreczek, który umożliwia wygodne przechowywanie produktu.

Na koniec coś, o czym trzeba wspomnieć:  Whisbear to  świetny pomysł z Polski, zabawka wykonana przez naszych rodaków, zaprojektowana w naszym kraju. Jest na tyle innowacyjna, że mówi się o niej głośno w wielu miejscach na świecie. Warto promować i przyklaskiwać tego typu produktom – innowacyjnym, ładnym, niebanalnym i ułatwiającym życie młodych rodziców. Dlatego właśnie ten produkt w naszej ocenie to Rodzicielski HI! Zasługuje na rekomendację, jeśli chodzi o pomysł na prezent dla noworodka lub na chrzest.

Misia Whisbear w cenie 189 złotych można nabyć tutaj – to świetny pomysł na prezent.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Kasika Kasika

  ale super nam tez by sie przydal :)

 2. Maja Maja

  ekstra

 3. Dag Dag

  Cena trochę za wysoka. U nas sprawdził się telefon z nagranym odgłosem suszarki, można było regulować głośność do woli, można było zapętlić nagranie a za maskotkę służyła pieluszka z zapachem mamy. Mieliśmy wtedy dużo kosztownych wydatków i taki Miś mimo, że to genialny pomysł, były dużo za drogi.

 4. nadia nadia

  bardzo mi sie podoba!!! też chcę taki mieć

 5. Elwira Elwira

  Umnie sprawdzilo sie włączenie okapu

 6. Agata Agata

  Mamy szumi misia i kochamy go nad życie

 7. Monika Monika

  Moja Panna Hanna spała i choć skończyła 4 m, nadal śpi jak mysz pod miotla. U nas szumis sprawdzil się w 100%, fantastycznie niweluje odgłosy z zewnątrz. Biały szum nie ma nic wspólnego z odglosem taniej suszarki z yt, jeśli macie high need baby, polecam bardzo

 8. Paweł Paweł

  kupując takie badziewia idziecie na łatwizne

 9. Kasia Kasia

  Moim zdaniem on jest przekoszmarnie brzydki

 10. Paulina Paulina

  Ja używałam suszarki 2 lata temu – nie wiedziałam ze coś takiego jest

 11. Lidia Lidia

  Pomysł fajny, ale cena wystarczająco zniechęca. Do tego nie jest zbyt ładny.

 12. Elżbieta Elżbieta

  Na pewno taki sobie sprawimy super :)

 13. Zadowolona Zadowolona

  Propozycja ciekawa i z pewnością godna polecenia, tylko szkoda że dopiero teraz jak już dzieci są odchowane :)

 14. CacuszkaMaluszka CacuszkaMaluszka

  Witam, zapraszamy do skorzystania z promocji w sklepie CacuszkaMaluszka.pl. Promocja obejmuje wszystkie Misie i wynosi -5%. w dniach 6-8 listopad.

 15. Alutka Alutka

  ale fajny ten misiol :)

 16. Agnieszka Agnieszka

  mamy i bardzo go lubimy :) chodzi do wyczerpania baterii naokraglo

 17. Marta Marta

  uwielbamy go :)

Zobacz również