Szukasz zabawki, która nauczy dzieci porządku? Domek dla lalek sprawdzi się idealnie

Inf. prasowa komentarzy: 0

Trudno o bardziej tradycyjną zabawkę dziecięcą niż domek dla lalek. W wielu domach maluchy bawią się w nich od pokoleń. W innych z kolei może stanowić sporą nowość.

W dzisiejszych czasach, gdy dzieci są atakowane bodźcami ze wszystkich stron, wybór analogowych zabawek jest dla nich zdecydowanie najlepszy. Manualne zabawy, pozbawione elementów interaktywnych, rozwijają wyobraźnię i pozwalają odpocząć od wirtualnej stymulacji. To prawdziwy oddech dla umysłu współczesnego malucha, coraz bardziej przyzwyczajającego się do ekranów. Z tego względu każdy rodzic, który dba o zrównoważony rozwój dziecka, powinien zadbać o zapewnienie mu tzw. zabawek analogowych. W prostocie siła! Wielu specjalistów podkreśla, że to one najlepiej wspomagają rozwój dziecka – te wirtualne mogą nawet go spowolnić.

Domek dla lalek

Domek dla lalek – gdzie znaleźć drewniane modele z mebelkami w pakiecie?

Analogowe zabawki mają też przewagę nad cyfrowymi pod innym względem. W przeciwieństwie do tabletów, komputerów i innych interaktywnych sprzętów, często angażują w zabawę więcej osób. Opiekun może uczestniczyć w niej, budując więzi z dzieckiem i ucząc go dobrych nawyków.

Jeśli szukasz domku dla lalek cechującego się trwałością i starannością wykonania, oferta Dollo może Cię zainteresować. W sklepie firmy znajdziesz modele małe i duże, dostępne od razu z mebelkami. Możesz zafundować dziecku domek drewniany, który jest zabawką ekologiczną i w stu procentach bezpieczną. 

Domek dla lalek – zabawka, która uczy

Wbrew pozorom, domek dla lalek idealnie wpisuje się w kategorię zabawek edukacyjnych. Choć przy zabawie dziecko nie przyswaja nowych wiadomości, jak na przykład przy lekturze książki, wciąż się uczy i rozwija nowe umiejętności. Jedną z nich jest utrzymywanie porządku. Choć mogłoby się wydawać, że wystarczy powoli przyzwyczajać dziecko do sprzątania we własnym pokoju, taka metoda może obrócić się przeciwko rodzicom. Maluchy najlepiej uczą się przez zabawę. Zabawa z domkiem dla lalek w roli głównej pozwoli im przyzwyczajać się do porządku od małego. To w końcu miniatura przestrzeni, w której żyją na co dzień.

Domek dla lalek

Domek dla lalek – jak bawić się z dzieckiem, aby ułatwić mu naukę?

Jak pomóc dziecku w nauce? Bawiąc się domami dla lalek z mebelkami, warto pokazywać mu na przykładzie miniaturowych sprzętów, jak utrzymywać porządek. Warto wytłumaczyć mu to, wspierając się rekwizytami w postaci lalek. Możesz na przykład zademonstrować, że zabawki nie są zadowolone, gdy w domku panuje bałagan. Do dziecka z pewnością trafi taki przekaz. Jeśli będziesz towarzyszyć maluchowi w zabawach, objaśniając pewne kwestie, pomożesz mu wyrobić dobre nawyki.

Tego rodzaju zabawka spodoba się przede wszystkim dzieciom lubiącym bardziej statyczne rozrywki, ale warto spróbować też podsunąć ją wiecznie rozbieganym urwisom. Możesz zdziwić się, gdy wkrótce zobaczysz swojego malucha pogrążonego w zabawie. Najważniejsze, by wybrać model, który jest dla niego bezpieczny. Szukaj drewnianych modeli pozbawionych drobnych śrubek i ostro zakończonych elementów wykończeniowych i zweryfikuj, czy tkaniny, z których wykonano elementy ruchome, są bezpieczne. 

Domek dla lalek może okazać się zabawką, która wspaniale wpłynie na więzi malucha z rodzicami i rodzeństwem, i innymi dziećmi. Uczy nie tylko porządku, ale również współpracy i kształtuje wyobraźnię przestrzenną. Za jego pośrednictwem możesz przekazać dziecku dobre nawyki. To idealny prezent zarówno dla kilkulatka, jak i nieco starszego dziecka.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.