Szukasz wózka dziecięcego? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu!

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Noworodek po przyjściu na świat potrzebuje podstawowych akcesoriów: ubranek, pieluszek, kosmetyków. Ważnym elementem wyprawki jest też wózek dla dziecka. Wielu rodziców ma problem z wyborem odpowiedniego modelu i nie wie, na jakie kwestie zwrócić uwagę przy jego zakupie. Czym się kierować i jak znaleźć środek transportu, który posłuży maluchowi przez pierwsze lata życia? Poznaj kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym zadbasz o komfort swojej pociechy i z łatwością znajdziesz rozwiązanie dopasowane do jej potrzeb!

Najważniejsze kryteria wyboru wózka dziecięcego

Na spacery z niemowlakiem warto wychodzić codziennie. Zalet przebywania na świeżym powietrzu jest wiele: maluch w ten sposób się dotlenia, może usprawnić się obieg krwi w jego ciele, a organizm uczy się funkcjonować w różnych warunkach. By przechadzki stały się przyjemnym rytuałem, niezbędny jest zakup odpowiedniego wózka dla dziecka. Jego wybór często przysparza rodzicom trudności. Dlatego opłaca się poświęcić nieco czasu na przeanalizowanie najistotniejszych kwestii, aby znaleźć model, który pozwoli maluszkowi na wygodne podróżowanie najpierw w pozycji leżącej, a następnie siedzącej. Dla niemowlęcia do szóstego miesiąca życia najlepiej sprawdzi się przestronna i głęboka gondola. Większy malec może natomiast poznawać świat w spacerówce. Bez względu na rodzaj wózka, podczas jego zakupu należy zwrócić uwagę na szereg parametrów i wyposażenie. Sprawdź, jakie kwestie są najważniejsze przy doborze środka transportu dla najmłodszego członka rodziny.

Zweryfikuj wagę danego modelu

Nowoczesne wózki dziecięce są coraz lżejsze, dlatego łatwo się z nich korzysta. Ich standardowa waga mieści się z reguły w przedziale od 10 do 25 kg. Aspekt ten ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku rodziców mieszkających w bloku bez windy, którzy są zmuszeni wnosić dziecięcy pojazd po schodach, ale oczywiście nie tylko. Waga danego modelu jest też istotna podczas pokonywania krawężników czy pakowania samochodu. Lekkie gondole czy spacerówki lepiej się prowadzi i są bardziej zwrotne, a obciążone maluchem zapewniają odpowiednią równowagę. Niewiele ważące rozwiązania są proste w przenoszeniu i świetnie sprawdzają się w terenie.

Zdecyduj o materiale wykonania i sposobie funkcjonowania kół

Dobry wózek dla dziecka powinien być solidnie wykonany przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Główną jego częścią jest rama. Jeszcze do niedawna element ten tworzono przy użyciu rury stalowej. Obecnie producenci coraz częściej sięgają po stop aluminium, który jest lżejszy, odporniejszy na korozję i pozytywnie wpływa na zwrotność. Jeśli planujesz częste podróże z maluszkiem lub wnoszenie gondoli po schodach, aluminiowy stelaż jest lepszym wyborem. Jeżeli chodzi o budkę, powinna być uszyta z miękkiej i oddychającej tkaniny takiej jak np. bawełna. Warto też zwrócić uwagę, aby była łatwa w czyszczeniu. Nie bez znaczenia jest też tworzywo, które zostało użyte do wykonania kół. Funkcjonalne wózki dziecięce mają duże i szeroko rozstawione opony. Najlżejsze są koła piankowe, jednak mogą szybko się zużywać i niekiedy wbijają się w nie kamienie. Z tego względu wielu rodziców wybiera modele wyposażone w koła pompowane. Są one dość odporne i zapewniają dobrą amortyzację.

Sprawdź wyposażenie dodatkowe

Kupując wózek dla dziecka, warto zadbać, aby był dostosowany do stylu życia rodziców i potrzeb ich pociechy. Dla wielu osób istotnym elementem wyposażenia jest pojemny kosz, który daje możliwość przewożenia zakupów czy różnych drobiazgów. Jeśli lubisz spacerować bez względu na pogodę, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w model z tapicerką hydrofobową. Mile widziane przez rodziców są też folia przeciwdeszczowa, moskitiera oraz organizer montowany na rączce.

Postaw na wózek dziecięcy, który najlepiej odpowiada na potrzeby Twoje i maluszka!

Podczas zakupu wózka dla dziecka dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii, do których należy waga, materiał wykonania, sposób funkcjonowania kół i wyposażenie dodatkowe. Ważne, aby znaleźć model, który jest odpowiedni zarówno dla malucha, jak i samych rodziców, bo będzie im towarzyszył przez kilkanaście miesięcy. Wiele ciekawych propozycji oferuje między innymi sklep internetowy Babydeals. Jeśli interesują Cię wielofunkcyjne wózki dziecięce, spacerówki lub gondole, ich duży wybór znajdziesz tutaj.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.